KON(pro)stytucja

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bronmus45

KON(pro)stytucja

#1 Post autor: bronmus45 » 20 gru 2015, 12:59

Prof. Safjan: to nie jest kryzys konstytucyjny, to jest coś znacznie bardziej poważnego
^^^^^^^^^^^^^^
Przysięgali na wierność Konstytucji. A teraz ją łamią. Jeśli widzą w niej jakieś mankamenty, niech najpierw ją zmienią w sposób przewidziany w tejże Ustawie Zasadniczej, na którą przysięgali. Złamanie przysięgi winno być bezwzględnie karane, jak to się dzieje w przypadku złamania przysięgi wojskowej. Bezwzględnie i ostro. I musi być ukarane...!!!

Prezydent Rzeczypospolitej obejmuje urząd po złożeniu wobec Zgromadzenia Narodowego następującej przysięgi:

"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem".

Przysięga może być złożona z dodaniem zdania "Tak mi dopomóż Bóg".

Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie:

"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."

Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania "Tak mi dopomóż Bóg".

Większość - jeśli nie wszyscy - parlamentarzystów związanych z PiS-em jak i prezydent Andrzej Duda, podpierało ową przysięgę słowami "Tak mi dopomóż Bóg".

Jaka wiara, taka jest i ich przysięga ...
- POZORANCI -

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Re: KON(pro)stytucja

#2 Post autor: Gorgiasz » 20 gru 2015, 14:18

Ponieważ kolor czerwony jest zastrzeżony dla Administratorów i Moderatorów (Regulamin II.16), zmieniłem go na inny. Jeśli akurat ten Ci nie odpowiada, to daj znać, zmienić zawsze można na jeszcze inny.

karolek

Re: KON(pro)stytucja

#3 Post autor: karolek » 20 gru 2015, 14:24

To chyba nie ten dział, Bronmusie, dużo lepiej odnalazłoby się w "moim skromnym zdaniem"

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: KON(pro)stytucja

#4 Post autor: Patka » 20 gru 2015, 18:10

Jeśli autor nie ma nic przeciwko, mogę przenieść do Moim Skromnym Zdaniem.

bronmus45

Re: KON(pro)stytucja

#5 Post autor: bronmus45 » 20 gru 2015, 18:32

Gorgiasz pisze:Ponieważ kolor czerwony jest zastrzeżony dla Administratorów i Moderatorów (Regulamin II.16), zmieniłem go na inny. Jeśli akurat ten Ci nie odpowiada, to daj znać, zmienić zawsze można na jeszcze inny.
Bardzo przepraszam - z tymi kolorami to się po prostu zapominam... Akurat ten wybrany przez Ciebie jest jeszcze bardziej akuratniejszy od czerwonego... Taki "arcybiskupi"... :by:

Dodano -- 20 gru 2015, 18:36 --
Patka pisze:Jeśli autor nie ma nic przeciwko, mogę przenieść do Moim Skromnym Zdaniem.
Nie widzę problemu - ciężko "wyczuć" czasami odpowiednią "szufladę" - proszę więc przenieść

- oby nie do zsypu !!! Obrazek

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: KON(pro)stytucja

#6 Post autor: Patka » 20 gru 2015, 18:37

Przeniesone.

bronmus45

Re: KON(pro)stytucja

#7 Post autor: bronmus45 » 20 gru 2015, 18:40

Patka pisze:Przeniesone.
- dzięki... :bravo:

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: KON(pro)stytucja

#8 Post autor: skaranie boskie » 20 gru 2015, 23:16

O aktualnych "błędach i wypaczeniach" dyskutujemy już, co prawda w innym wątku, ale nie zmienia to faktu, że masz rację. Wiem jednak z doświadczenia, iż wiele osób się z Tobą nie zgodzi.
Właściwie nie rozumiem tej niezgody, ponieważ zwolennicy aktualnie rządzącego obozu nie szermują zbytnio argumentami przemawiającymi za ich racją. Jedyny to ten, że poprzedni Sejm też złamał ustawę zasadniczą, powołując o dwóch sędziów za dużo. Pamiętam podobny argument ze starego dowcipu. Brzmiał tak: A u was biją Murzynów.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

bronmus45

Re: KON(pro)stytucja

#9 Post autor: bronmus45 » 21 gru 2015, 4:51

@skaranie boskie
Rozumowanie zacznijmy od tego, że przecież PiS szedł do zwycięstwa w wyborach z hasłami zdecydowanej poprawy "prawa i sprawiedliwości", rzekomo tak bezczelnie łamanych za rządów PO/PSL. No, dobrze - niech więc czynią swoją zapowiadaną powinność przy pomocy obowiązującego prawa. Bo każde prawo - nawet to najgorsze - nadal pozostaje obowiązującym więc nie można go łamać, jedynie za pomocą jego instrumentów starać się poprawić to zło w nim występujące. Tymczasem zarówno prezydent Duda, jak i jego zaplecze polityczne tworzące rząd prześcigają się w łamaniu Konstytucji na którą przysięgali. To po jasną cholerę godzili się na jej przestrzeganie, biorąc nawet za świadka swojego krzywoprzysięstwa jakiegoś Boga?

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: KON(pro)stytucja

#10 Post autor: skaranie boskie » 22 gru 2015, 0:08

Mnie tego nie musisz tłumaczyć...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”