język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Zablokowany
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#121 Post autor: skaranie boskie » 10 cze 2016, 13:00

Po pierwsze:
barteczekm pisze:Pozdrów MarkaSZ
To mogę zrobić jedynie za twoim pośrednictwem, bo, jak zapewne doskonale wiesz, jego "alter ego" odeszło od nas na własne życzenie. A podobno się znacie.
Po drugie:
barteczekm pisze:Szczerze to sądziłem, że w kwestiach rasistowskich i zwalczaniu tego to można wyjść poza poziom koleżeńskich koterii. Jak widać nie wszyscy do tego dociągają.
Nie rozmawiam o koteriach, tylko o problemach, które sam byłeś łaskaw poruszyć.
Po trzecie:
Masz jedno ostrzeżenie, jeśli usilnie będziesz domagał się drugiego - służę pomocą. Przypominam ponadto, że - póki co - nie Ty, a ja decyduję kogo i kiedy ostrzegę, usunę, przeniosę do sanatorium bądź zablokuję. Tymczasem Cię upomnę, żebyś w przyszłości nie próbował wchodzić w kompetencje administratora.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
barteczekm
Posty: 478
Rejestracja: 08 kwie 2016, 22:55
Kontakt:

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#122 Post autor: barteczekm » 10 cze 2016, 13:16

Ok. Przyjmuję Twoje ostrzeżenie itd. Szczerze to nic do Ciebie nie mam. Zresztą nie zazdroszczę roli biorąc pod uwagę specyfikę forum. Dla mnie po tym co pokazałeś w sprawie zwalczania rasizmu jesteś spoko gościem. I to przeważa pomimo wszystko nad całą resztą. Pomimo wszelkich innych niesnasek. (Alchemik pomimo wcześniejszych zaszłości to samo). Nie mam zamiaru wchodzić w kompetencje administratora ani kogokolwiek innego. Pomimo tego uważam nadal i to się nie zmieni, że jakiekolwiek mamy zażyłości z kimkolwiek są sprawy które powinny łączyć w zasadzie "zero tolerancji". Taka triada. Przemoc, rasizm, znieczulica. Pozdrawiam
" a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę"

Z. Herbert

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#123 Post autor: eka » 10 cze 2016, 13:25

skaranie boskie pisze:Nie musiała opisywać zdarzenia w sposób, jaki sugerujesz, bo straciłoby jeszcze bardziej na autentyczności, nie powinna była jednak odnosić swojej nienawiści do jednej trzeciej populacji Ziemi i usiłować do takowej przekonywać innych.
Zgoda. Niemniej jej uogólnienie można tłumaczyć doznanym upokorzeniem i potwornym lękiem, hiperbolizacja w tym wypadku jest próbą zlikwidowania problemu w całości.
Ale czym motywowana jest "zabawa" Taharrush lub akty terrorystyczne?
Koleś pisze:Takie historie się zdarzają i zasługują na pogardę i ukaranie sprawców, a czy ktoś taką historię przeżył czy tylko sobie ją wymyślił jest bez znaczenia.
:rosa:

--------------------------------------------
A co do koterii, ELKA jest osobą, której nie mam powodów lubić (np. skargi). Trzeba jednak oddzielać prywatę od istoty sprawy.

Awatar użytkownika
barteczekm
Posty: 478
Rejestracja: 08 kwie 2016, 22:55
Kontakt:

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#124 Post autor: barteczekm » 10 cze 2016, 13:51

Upokorzeń trzeba najpierw doznać a nie przepisać z internetu i podać jako swoje. W jakim celu? Trudno powiedzieć. Zdajesz się omijać treści niewygodne i fakty. Jeśli fakty nie są zgodne z przekonaniami tym gorzej dla faktów. O terroryzmie jest powyżej napisane i jego motywacjach i związanymi z tym statystykami co do ilości jeśli chodzi o imigrantów. Czytanie to nie boli.
" a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę"

Z. Herbert

karolek

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#125 Post autor: karolek » 10 cze 2016, 14:12

Podsumuję.

Ofiara jakiegoś zdarzenia ma prawo być zbulwersowana, i nikomu nie wolno tego prawa odbierać - żeby psycholog próbował owe czynić, to już skrajana niekompetencja, fobia i uprzedzenie wobec kobiet.

Jak już wskazano, to nie ona zachowała się tu nietolerancyjnie.

Oskarżenia o kłamanie to jakieś odwracanie kota ogonem, bo rozpatrujemy kto tu jest nietolerancyjny w tej historii i jasno wychodzi kto. Żeby to podważyć, trzeba podważać, podgryźć autora.


Przepraszam bardzo - jak napiszę opowiadanie, że ukąsił mnie wąż i nie lubię węży - czy mam się obawiać zemsty zwolenników praw ziwerząt - czy pisząc to opowiadanie i broniąc się prze zajadłością jego niektórych odbiorców jestem podłym katem?

Pusty śmiech mnie ogarnia - bo, tak to jest manipulacja i ja ją widzę doskonale - dla mnie wiec nie jest manipulacją, ale dotarło do mnie, że nie wszyscy widzą.


Ona pisze o jednym zdarzeniu i byciu tym wstrząśniętą i ma do tego zakichane prawo.
Próbowanie zaprzeczania jej uczuciom, a dokładniej odbieranie jej prawa do tego co czuje i myśli jest wyłącznie atakiem skierowanym na nią.
Co mają do tego inni imigranci, tolerancja narodu, znaki na niebie, ONA MA PRAWO MYŚLEĆ CO CHCE.

O co, ja przepraszam, ta dyskusja? - bo byłoby zupełnie inaczej gdyby założyła wątek światopoglądowy w tym dziale - ale ona tego nie zrobiła i nie miała takiego zamiaru - ten wątek to jej obrona wymuszona zresztą sytuacyjnie.

OD KIEDY TO OCENIAMY AUTORA A NIE WIERSZ/OPOWIADANIE, AUTOR UMIERA PO PUBLIKACJI - TU NATMIAST OPOWIADANIE UAMRŁO A AUTOR ZOSTAŁ - JESZCZE RAZ - ONA NAPISAŁAOPOWIADANIE A NIE WĄTEK ŚWIATOPOGLĄDOWY


PODSTAWOWA ZASADA OCENIANIA UTWORU ZOsTAŁA TUTAJ ZŁAMANA, WYPACZONA I ODWRÓCONA - ZACZĘTO WYŁACZNIE OCENIAĆ JĄ, A NIE UTWÓR - BARDZO, BAAARDZO NIEPROFESJONALNE I SŁABE ZACHOWANIE. DNO.

Jeszcze raz zapytam - po co ta dyskusja?

Równie dobrze możemy podyskutować o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Bo w tej chwili dyskutujemy o wyższości czyichś uczuć nad innymi i prawem do zabraniania komuś, co ma czuć i sądzić.

Awatar użytkownika
barteczekm
Posty: 478
Rejestracja: 08 kwie 2016, 22:55
Kontakt:

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#126 Post autor: barteczekm » 10 cze 2016, 14:28

karolek pisze:Podsumuję.

Ofiara jakiegoś zdarzenia ma prawo być zbulwersowana, i nikomu nie wolno tego prawa odbierać - żeby psycholog próbował owe czynić, to już skrajana niekompetencja, fobia i uprzedzenie wobec kobiet.

Jak już wskazano, to nie ona zachowała się tu nietolerancyjnie.

Oskarżenia o kłamanie to jakieś odwracanie kota ogonem, bo rozpatrujemy kto tu jest nietolerancyjny w tej historii i jasno wychodzi kto. Żeby to podważyć, trzeba podważać, podgryźć autora.


Przepraszam bardzo - jak napiszę opowiadanie, że ukąsił mnie wąż i nie lubię węży - czy mam się obawiać zemsty zwolenników praw ziwerząt - czy pisząc to opowiadanie i broniąc się prze zajadłością jego niektórych odbiorców jestem podłym katem?

Pusty śmiech mnie ogarnia - bo, tak to jest manipulacja i ja ją widzę doskonale - dla mnie wiec nie jest manipulacją, ale dotarło do mnie, że nie wszyscy widzą.


Ona pisze o jednym zdarzeniu i byciu tym wstrząśniętą i ma do tego zakichane prawo.
Próbowanie zaprzeczania jej uczuciom, a dokładniej odbieranie jej prawa do tego co czuje i myśli jest wyłącznie atakiem skierowanym na nią.
Co mają do tego inni imigranci, tolerancja narodu, znaki na niebie, ONA MA PRAWO MYŚLEĆ CO CHCE.

O co, ja przepraszam, ta dyskusja? - bo byłoby zupełnie inaczej gdyby założyła wątek światopoglądowy w tym dziale - ale ona tego nie zrobiła i nie miała takiego zamiaru - ten wątek to jej obrona wymuszona zresztą sytuacyjnie.

OD KIEDY TO OCENIAMY AUTORA A NIE WIERSZ/OPOWIADANIE, AUTOR UMIERA PO PUBLIKACJI - TU NATMIAST OPOWIADANIE UAMRŁO A AUTOR ZOSTAŁ - JESZCZE RAZ - ONA NAPISAŁAOPOWIADANIE A NIE WĄTEK ŚWIATOPOGLĄDOWY


PODSTAWOWA ZASADA OCENIANIA UTWORU ZOsTAŁA TUTAJ ZŁAMANA, WYPACZONA I ODWRÓCONA - ZACZĘTO WYŁACZNIE OCENIAĆ JĄ, A NIE UTWÓR - BARDZO, BAAARDZO NIEPROFESJONALNE I SŁABE ZACHOWANIE. DNO.

Jeszcze raz zapytam - po co ta dyskusja?

Równie dobrze możemy podyskutować o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Bo w tej chwili dyskutujemy o wyższości czyichś uczuć nad innymi i prawem do zabraniania komuś, co ma czuć i sądzić.


Czy administracja mogłaby zareagować równie konsekwentnie jak w innych przypadkach na powyższą wypowiedź. Nie jest na temat. Jest nieuzasadnionym atakiem ad persona a ponadto na kompetencje zawodowe bez jakiegokolwiek (co wcześniej udowodniono) nawet najmniejszego przygotowania w tej sprawie oprócz oczywiście anonimowych mijających się z prawdą deklaracji internetowych. Dziękuję

Plus proszę nie pokazywać postawy rasistowskiej jako bycia ofiarą. Przedstawienie nieprawdziwej (zasłyszanej lub przepisanej z netu) historii o rzekomym ataku w celu usprawiedliwienia swojego rasizmu i zaszczepiania go innym nie jest byciem ofiarą a wręcz odwrotnie.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, 14:33 przez barteczekm, łącznie zmieniany 1 raz.
" a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę"

Z. Herbert

karolek

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#127 Post autor: karolek » 10 cze 2016, 14:32

barteczekm pisze:Czy administracja mogłaby zareagować równie konsekwentnie jak w innych przypadkach na powyższą wypowiedź. Nie jest na temat. Jest nieuzasadnionym atakiem ad persona a ponadto na kompetencje zawodowe bez jakiegokolwiek (co wcześniej udowodniono) nawet najmniejszego przygotowania w tej sprawie oprócz oczywiście anonimowych mijających się z prawdą deklaracji internetowych. Dziękuję
Buahahha!
Teraz to się ubawiłem.

To nie jest atak - tylko logiczne odparcie twoich ataków na innych, które zaczęły się między innymi od twoich wycieczek do czyichś kompetencji.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, 14:33 przez karolek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fałszerz komunikatów
Posty: 5020
Rejestracja: 01 sty 2014, 16:53
Lokalizacja: Hotel "Józef K."
Płeć:

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#128 Post autor: Fałszerz komunikatów » 10 cze 2016, 14:32

barteczekm, dostajesz ode mnie ostrzeżenie, za sugerowanie kłamstwa, bez żadnego dowodu, przypisywanie skrzywdzonej osobie rasizmu, wytykając jej słowa, napisane w afekcie i wprowadzanie chaosu na forum, poprzez nawoływanie do linczu niewinnej osoby.

Awatar użytkownika
Koleś
Posty: 485
Rejestracja: 31 mar 2016, 9:22

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#129 Post autor: Koleś » 10 cze 2016, 14:42

Ale to naprawdę nie ma znaczenia czy ELKA tę historię przeżyła czy ją wymyśliła. Równie dobrze mógł ją zbulwersować jakiś filmik na YT, od których się roi w sieci albo opowieścią koleżanki albo naprawdę to przeżyć. Chodzi o kontekst jej wypowiedzi literackiej opisujący realne zdarzenia, w których autorka nie musiała uczestniczyć, chociaż mogła.
Zdecydowanie odcinam się od negowania całej nacji, bo jak wspomniałem wcześniej, mam okazję pracować z wieloma emigrantami i są to bardzo fajni ludzie. Ba, sam jestem emigrantem. Są rożni ludzie i leni nie brakuje, ale nie jest to zależne od nacji, bo znam wielu Polaków bimbających na zachodnich zasiłkach.

Pewnie znowu Refluks mi zarzuci, że to śmierdzi Korwinem, ale najlepiej, jakby nie było żadnych zasiłków. :D
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, 14:48 przez Koleś, łącznie zmieniany 1 raz.
"Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." F. Zappa
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

Awatar użytkownika
barteczekm
Posty: 478
Rejestracja: 08 kwie 2016, 22:55
Kontakt:

Re: język nienawiści - Islam, ksenofobia i inne

#130 Post autor: barteczekm » 10 cze 2016, 14:46

Fałszerz komunikatów pisze:barteczekm, dostajesz ode mnie ostrzeżenie, za sugerowanie kłamstwa, bez żadnego dowodu, przypisywanie skrzywdzonej osobie rasizmu, wytykając jej słowa, napisane w afekcie i wprowadzanie chaosu na forum, poprzez nawoływanie do linczu niewinnej osoby.
bardzo dziękuję za kolejne ostrzeżenie. Kłamstwa nie sugerowałem lecz je logicznie udowodniłem. To raz. To czy coś nie było rasizmem to ocenią inni, bardziej kompetentni i do tego uprawnieni. Teraz proszę o banika ze względu na niezgodę na rasistowskie hasła i "solidarność" z "koleżkami" od wspólnego, internetowego dowartościowywania się, pomimo tego, że są rasistami. To tyle drogi kolego.

Sprawa wygląda tu w następujący sposób:
1) Jakaś osoba szerzy publicznie hasła rasistowskie - cyklicznie, przez parę tygodni i nic.
2) ktoś się temu przeciwstawia i....dostaje ostrzeżenia, bo.... dotknął tego co nie powinien, a relacje koteryjne są najważniejsze przecież.

Dodano -- 10 cze 2016, 14:48 --
Koleś pisze:Ale to naprawdę nie ma znaczenia czy ELKA tę historię przeżyła czy ją wymyśliła.
Oczywiście, że ma. Podaje się jako ofiara i promuje na tej podstawie rasistowskie hasła.

Dodano -- 10 cze 2016, 14:52 --
karolek pisze:
To nie jest atak - tylko logiczne odparcie twoich ataków na innych, które zaczęły się między innymi od twoich wycieczek do czyichś kompetencji.
Nie wycieczek. Tylko jak się podajesz za psychologa, udzielasz jakiś dziwnych rad o leczeniu miłością a nie potrafisz powiedzieć na jaki temat pisałeś pracę magisterską a nawet jaką metodą to po prostu ewidentnie wskazuje że konfabulujesz. Gdybyś podawał się za operatora młotka a nim nie był i udzielał "porad" co do wbijania gwoździ krzywdy nikomu byś nie zrobił. Jednak podajesz się za psychologa którym nie jesteś.
" a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę"

Z. Herbert

Zablokowany

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”