Kto złapie złodzieja?

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Kto złapie złodzieja?

#11 Post autor: skaranie boskie » 24 cze 2017, 17:19

A skoro już pokazujemy sobie zabawne obrazki, proponuję obejrzeć ten: https://www.facebook.com/odwolajpis/pho ... =3&theater
To - w przeciwieństwie do wskazanego przez Leszka obrazka - kawałek rzeczywistości. Tak zachowuje się prezydent kraju, który chce, żeby uważać go za normalny. Żenada!
Słusznie nazwali go panem Adrianem, choć z tym też bym polemizował. Na pana trzeba mieć wygląd, pieniądze i minimalną chociaż ogładę. W przypadku Adriana w Brukseli, zastanawiam się, czy oprócz kciuków z dłonie, czasem u jeszcze skądś słoma nie wystaje.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
nie
Posty: 1366
Rejestracja: 03 paź 2014, 14:07
Płeć:
Kontakt:

Re: Kto złapie złodzieja?

#12 Post autor: nie » 24 cze 2017, 17:52

Kornik drukarz powinien zaatakować miasta i zjeść ludzi.
Jesteśmy najgorszym wirusem ekosystemu.
Okres ważności moich postów kończy się w momencie ich opublikowania.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Kto złapie złodzieja?

#13 Post autor: lczerwosz » 24 cze 2017, 19:05

No i dobrze. Lepsze to gesty niż poklepywaniu po policzku lub po czułku i łapanie europosłanek albo i europosłów za tyłek. Jeszcze dobrze wygląda podawanie płaszcza. Tak trzymać Adrian. Super.

Baśka
Posty: 38
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:23

Re: Kto złapie złodzieja?

#14 Post autor: Baśka » 24 cze 2017, 23:22

skaranie boskie pisze:Cóż, PiS już nawet nie próbuje ukryć, że w tej całej speckomisji nie chodzi o prawo, a jedynie o sprawiedliwość. Bo Kaczyńskiemu wydaje się sprawiedliwe, żeby w dowolny, niekoniecznie oparty o prawdę i prawo, sposób udupić Tuska.
podkreślenie w cytacie moje

A to ciekawe.
Konkretnie kiedy członkowie komisji byli niekoniecznie oparci o prawdę i prawo?
Ale przyznać muszę, że bywają okrutni, na ostatnim przesłuchaniu Józia Pierda, przez wiele godzin dręczyli pytaniami tego nadzwyczaj pracowitego chłopca, a on biedny, podobnie jak jego przesłuchiwani poprzednicy, nic nie wiedział.
skaranie boskie pisze:A skoro już pokazujemy sobie zabawne obrazki, proponuję obejrzeć ten: https://www.facebook.com/odwolajpis/pho ... =3&theater
Tak zachowuje się prezydent kraju, który chce, żeby uważać go za normalny. Żenada!
Na pana trzeba mieć wygląd, pieniądze i minimalną chociaż ogładę. W przypadku Adriana w Brukseli, zastanawiam się, czy oprócz kciuków z dłonie, czasem u jeszcze skądś słoma nie wystaje.
Prezydent bez słomy.

http://media.wplm.pl/pictures/pictures/ ... cfQ1lI.jpg
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... QezI91cZbm
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... kdMleoqXPg

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Kto złapie złodzieja?

#15 Post autor: lczerwosz » 24 cze 2017, 23:45

Baśka pisze:Prezydent bez słomy.
Osobiście odczuwam bul, gdy muszem taką żenadę powtórnie widzić ;)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Kto złapie złodzieja?

#16 Post autor: skaranie boskie » 25 cze 2017, 10:35

Szczerze mówiąc, nie widzę nic żenującego w tych zdjęciach.
Widoczny na nich prezydent Komorowski nie odgrywa scenki z żadnej głupiej komedii, natomiast inny prezydent, Andrzej Duda, potocznie zwany panem Adrianem, wystawia dwa kciuki nad głowami przywódców innych państw. Dobrze, że im rogów nie dodał, jak lubią robić dzieci przy okazji zbiorowych fotek. Takie zachowanie głowy państwa ośmiesza w świecie nie jego, ale mnie, jako obywatela tegoż państwa. Tak się składa że (tu cytat) najbardziej w oczy rzuca się... idiota. Już mi się zdarzało słyszeć w świecie, że (tu też cytat) Polacy to idioci, skoro sobie idiotów na przywódców wybrali. Wstyd się za granicą przyznać do bycia Polakiem. Chyba będę się przedstawiał, jako Rumun, to też obciach, ale znacznie mniejszy.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Baśka
Posty: 38
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:23

Re: Kto złapie złodzieja?

#17 Post autor: Baśka » 25 cze 2017, 22:51

A teraz wracamy do mojego pytania
Baśka pisze:
skaranie boskie pisze:Cóż, PiS już nawet nie próbuje ukryć, że w tej całej speckomisji nie chodzi o prawo, a jedynie o sprawiedliwość. Bo Kaczyńskiemu wydaje się sprawiedliwe, żeby w dowolny, niekoniecznie oparty o prawdę i prawo, sposób udupić Tuska.
podkreślenie w cytacie moje

A to ciekawe.
Konkretnie kiedy członkowie komisji byli niekoniecznie oparci o prawdę i prawo?
Na razie prawdomówność i prawość Józia Pierda, syna ojca z niego dumnego.

https://twitter.com/tvp_info/status/878692528916234240
https://wiadomosci.wp.pl/michal-tusk-pr ... 072062081a

Zapis rozmowy S.Latkowskiego i M.Majewskiego z Michałem Tuskiem: autoryzacja wypowiedzi

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Kto złapie złodzieja?

#18 Post autor: skaranie boskie » 26 cze 2017, 10:04

Szczerze mówiąc, miałem tu już więcej nic nie dopisywać, ale jak widać, miałem to się górnik zes...
Skoro chcesz to drążyć, Baśka, to powiem wprost, że cała ta komisja śledcza powstała jedynie w celu znalezienia czegoś na Donalda Tuska, według starej zasady, dajcie mi człowieka, a paragraf się na niego znajdzie, tudzież dla zastąpienia chleba igrzyskami.
Spółka Amber Gold prawdopodobnie prowadziła działalność niezgodną z prawem. Piszę prawdopodobnie, bo jeszcze nie ma prawomocnych wyroków w tej sprawie. W normalnym państwie, działalnością niezgodną z prawem zajmują się sądy i prokuratura. U nas - jak widać - musi być inaczej i wszyscy politycy (z prezydentem na czele) mają ambicję tychże sądów wyręczania. To taki folklor, albo rodzaj politycznej hucpy. Do wyboru.
Skoro jednak już jesteśmy przy spółce Amber Gold, to śmiem twierdzić, że - gdyby to ode mnie zależało - jej prezesowi powierzyłbym rządzenie krajem. W nagrodę, bo łebski facet jest. A tych wszystkich, którzy dali mu się naciągnąć, pogoniłbym na cztery wiatry, bo przecież głupich nie sieją. To jest proste jak drut. Czy gdybym tu i teraz ogłosił, że za każdy milion, który mi dziś przelejecie na konto, za rok oddam Wam po cztery, ktoś by przysłał? Zapewne większość puknęłaby się w czoło. A czy klienci tej spółki nie mogli się też tak puknąć? A najlepiej wziąć siekierę i sobie durny łeb rozrąbać? Może by z wiatrem choć odrobina rozumu tam wpadła.
Ale to nie nowość, że pazerność zasłania myślenie, a chytry dwa razy traci.
Zupełnie, jak inna grupa tzw. poszkodowanych, którym pomoc obiecując, PiS wygrał wybory. To ludzie, których tu nie nazwę, bo nie wypada obrażać, a nie znam bezbolesnego synonimu słowa idiota. Zwłaszcza, gdy idiota pazerny. A wystarczyło sprawdzić różnicę cen walut (tzw. spred), żeby na poczekaniu wyliczyć sobie rzeczywisty koszt spłaty kredytu. Znów pazerność zasłoniła myślenie.
Mnie też kiedyś proponowano kredyt w euro (akurat nie franki, ale też waluta obca). To było kuszące, tym bardziej, że zarabiałem w euro. Zanim jednak zdecydowałem, zadałem dwa pytania. Pierwsze, w jakiej walucie dostanę kasę i w jakiej będę ją spłacał - odpowiedź: w złotych. Drugie, po jakim kursie będzie liczona waluta - odpowiedź: dla mnie po kursie skupu, przy zwrocie, po kursie sprzedaży. Ślicznie podziękowałem za taką przysługę, spłaciłem kredyt w złotówkach i jakoś nie biegałem się żalić do polityków, że ktoś mnie oszukał. Zgodnie ze starym przysłowiem "widziały gały, co brały", uważam, że dziś próba wydawania publicznych pieniędzy w celu zapłaty za głupotę jednostek jest godna największego potępienia i już samym pomysłem powinna się zająć specjalna komisja śledcza. A najlepiej prokuratura - prewencyjnie.

I to chyba wszystko. Uważam, że temat złodziejstwa na najwyższych szczeblach (i nie tylko) jest stary, jak świat i głęboki, jak ocean. Żeby się w nim nie utopić, kończę tę dyskusję, zostawiając pole do wypowiedzi innym.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Baśka
Posty: 38
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:23

Re: Kto złapie złodzieja?

#19 Post autor: Baśka » 27 cze 2017, 0:44

skaranie boskie pisze:Skoro jednak już jesteśmy przy spółce Amber Gold, to śmiem twierdzić, że - gdyby to ode mnie zależało - jej prezesowi powierzyłbym rządzenie krajem. W nagrodę, bo łebski facet jest. A tych wszystkich, którzy dali mu się naciągnąć, pogoniłbym na cztery wiatry, bo przecież głupich nie sieją.
Uważasz, że facet z doświadczenie prowadzenia punktu opłat był w stanie sam zrobić taki przekręt??
Krajem nie rządziłby on, tylko jego mocodawcy.

A co do oszukanych ludzi. Obywatel ma prawo być głupi. Ale po to jest państwo, żeby chronić obywateli, nie tylko głupich. Nie ma państwa – są Plichty i zabieranie ludziom domu, bo pożyczyli kiedyś trzysta złotych.

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Kto złapie złodzieja?

#20 Post autor: @psik » 14 lip 2017, 23:22

opłata paliwowa - nowy podatek
nowy abonament RTV - kolejny podatek
podatek bankowy - wyższe opłaty w bankach
stałe opłaty za energię - wyższy rachunek
nowe prawe wodne - wyższa cena wody
podatek od sklepów wielkopowierzchniowych - wzrost cen detalicznych( i jednocześnie kwota VAT)
ktoś policzył, że złodzieje z PISu zajebali nam w ciągu ostatniego roku ok 27 miliardów złotych i to jeszcze nie koniec grabieży.
PIS to kolejny rząd, który chce naszego dobra, a my go mamy już tak mało.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”