Bozia wspomaga ministra

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Bozia wspomaga ministra

#41 Post autor: Lucile » 28 lis 2017, 11:10

Dobrze, Leszku, że przedstawiłeś problem i z drugiej strony.
lczerwosz pisze:
28 lis 2017, 10:46
A tymczasem Niemiaszki rżną ile wlezie, a zadyma w Polsce dla niepoznaki;
http://niewygodne.info.pl/artykul8/0413 ... zkadza.htm
Nic o tym nie słyszałeś?
Gdyby tak można było we wszystkim (wiem, mrzonka idealistki) zachować równowagę i odpowiednie proporcje.

Pozdrawiam
Lu
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Bozia wspomaga ministra

#42 Post autor: skaranie boskie » 30 lis 2017, 23:12

Piszesz, Leszku, o cenzurze, a zapominasz dodać o kłamstwach.
Zacytujmy więc z artykułu...

Kłamstwo pierwsze:
na fragmentach Puszczy Białowieskiej (które nie są rezerwatem) dokonuje się okresowej wycinki drzew zasadzonych wcześniej przez człowieka
Wycinka jest prowadzona na terenie ścisłego rezerwatu, a podlegają jej drzewa ponad stuletnie. Konia z zrędem temu, kto udowodni, czyją ręką były zasadzone.

Kłamstwo drugie:
wycinka gigantycznych połaci lasu Hambach
Prawda jest taka, że znam ten, leżący w pobliżu zachodniej granicy las, który nie tylko nie może się równać wielkością z Puszczą Białowieską, ale właściwie jest niewiele większy niż warszawski lasek na Kabatach. Prawdą jest natomiast, że jest siedliskiem 142 gatunków zagrożonych wyginięciem.

Kłamstwo trzecie:
Niemcy w najlepsze wycinają
Ano nie wycinają. Sąd wyższej instancji (niemiecki, nie unijny) wydał nakaz wstrzymania wycinki w dniu 28 listopada. Wycinkę natychmiast przerwano, o czym powiedziało nawet Polskie Radio. Przerwano do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sporu przez tenże sąd.

Wnioski?
Proste. Polski minister nie oglądając się na sąd najwyższej w Europie instancji, każe ciąć, pomimo już realnie grożących ogromnych sankcji finansowych. Niemieccy decydenci wstrzymali wycinkę natychmiast po otrzymaniu zakazu (choćby tymczasowego) od sądu okręgowego. Gut ist gut.

Czytając ten i podobne wpisy, odnoszę nieodparte wrażenie, że słucham starego dowcipu z czasów PRL, który puentowało zdanie - a u was biją Murzynów...
I szczerze mówiąc, niewiele mnie obchodzi, co wycinają Niemcy. Nie chcę natomiast, że by jakiś nawiedzony matoł, choćby w randze ministra, pozbawiał mój kraj nie tylko unikalnej przyrody, ale i unijnej kasy, bez której w krótkim czasie przesiądziemy się z powrotem na furmanki i zdezelowane rowery. Nie niemieckie, co najwyżej białoruskie.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Bozia wspomaga ministra

#43 Post autor: lczerwosz » 01 gru 2017, 11:02

Pierdolicie Hipolicie. Przecież nie chodzi o stuletnie dęby, tylko o uprzykrzenie życia rządowi. Powoływane niby-fakty, w istocie niesprawdzalne w natłoku quasi-informacji, wylęgarnia dla fake- news. Najbardziej poszkodowana wiewiórka. Już mi się nie chce słuchać.
skaranie boskie pisze:
30 lis 2017, 23:12
Polski minister nie oglądając się na sąd najwyższej w Europie instancji, każe ciąć, pomimo już realnie grożących ogromnych sankcji finansowych. Niemieccy decydenci wstrzymali wycinkę
Jak nam kornik zje puszcze, to wtedy oskarżycie rząd o to właśnie. W Niemczech kopalnia może poczekać w odróżnieniu od plagi kornika.
skaranie boskie pisze:
30 lis 2017, 23:12
I szczerze mówiąc, niewiele mnie obchodzi, co wycinają Niemcy
To dlaczego te nawiedzone matoły wtrącają się w nasze lasy. Wara im od naszych spraw. To uzurpacja przez nikogo nie wybieranych, mało kompetentnych urzędników prowadząca do dyktatury na miarę komunizmu i hitleryzmu. Przedkładanie obcego władztwa wobec naszej legalnej i demokratycznej władzy to hańba.
Temu chyba nie sprzyjasz.
Wracając do sprawy równowagi w stosunkach z naszym sąsiadem to zacytuję tekst z internetowego portalu: http://niewygodne.info.pl/artykul7/0363 ... uz-nie.htm
"W oddalonej o kilka kilometrów od granicy z Polską niemieckiej miejscowości Janschwalde działa duża elektrownia na węgiel brunatny. Wydobywany jest on z okolicznych kopalni odkrywkowych. 20 kilometrów dalej w polskim Gubinie, miała powstać podobna elektrownia wraz z odkrywkową kopalnią węgla brunatnego. Miała. Przedstawiciele niemieckich gmin przygranicznych wespół z ekologami złożyli jednak tysiące protestów w tej sprawie. Efekt był taki, że realizacja tej inwestycji musiała zostać wstrzymana. Kolejny przykład na to, że Niemcy mogą, a Polska już nie."
Przykładów braku równowagi można przytoczyć więcej, ale nie wiem po co, i tak tego nie przyjmiesz i nie dojrzysz.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Bozia wspomaga ministra

#44 Post autor: skaranie boskie » 02 gru 2017, 19:10

lczerwosz pisze:
01 gru 2017, 11:02
Jak nam kornik zje puszcze, to wtedy oskarżycie rząd o to właśnie. W Niemczech kopalnia może poczekać w odróżnieniu od plagi kornika.
Puszcza istnieje wieki. Kornik też nie jest wynalazkiem XXI wieku. Jakoś jej dotąd nie zjadł.
Zresztą, on atakuje tylko świerki. Jeżeli mają paść, to ma tak być. To jest ekosystem. Puszcza nie jest uprawą leśną. Nawet drzewa wycięte z uzasadnionych powodów powinny w niej pozostać. Tymczasem wywózka najdroższego drewna (nie przeżartego świerku) trwa w najlepsze. Leszku, albo nie masz o tym pojęcia, albo zwyczajnie popierasz władze dla zasady, bo według Ciebie wszystko, co zrobią, jest dobre, bo robiący to "nasi".
lczerwosz pisze:
01 gru 2017, 11:02
To dlaczego te nawiedzone matoły wtrącają się w nasze lasy. Wara im od naszych spraw. To uzurpacja przez nikogo nie wybieranych, mało kompetentnych urzędników prowadząca do dyktatury na miarę komunizmu i hitleryzmu. Przedkładanie obcego władztwa wobec naszej legalnej i demokratycznej władzy to hańba.
Tak się składa, że sami wybraliśmy w referendum wejście do Unii Europejskiej, sami podpisaliśmy, a następnie ratyfikowaliśmy traktaty, które opiewają nie tylko na transfer kasy z Unii do Polski, ale również na respektowanie unijnych praw i zasad. Pacta sunt servanda. Przynajmniej dopóki się ich nie wypowie. To, że rząd Kaczyńskiego (przepraszam Szydły) chce nas wyprowadzić z Unii jest oczywiste i nie podlega dyskusji. Skoro jednak tak sobie ceni demokrację i legalne wybory, powinien w tej sprawie ogłosić ogólnokrajowe referendum. Niestety, nie stać go na to, bo doskonale wie, że oznaczałoby ono jego koniec i ostateczną śmierć polityczną. Przynajmniej w chwili obecnej. Jak już nas Unia zacznie obciążać karami finansowymi, jak ograniczy fundusze strukturalne w nowej perspektywie budżetowej, i jedyne związki finansowe z Unią będą polegały na wpłacaniu prze nas składek, Kaczyński ogłosi, że Unia jest be, bo tylko z nas wysysa kasę i w ten sposób zniechęconemu społeczeństwu zaproponuje oficjalne jej opuszczenie. Bo wtedy referendum wygra. Dzisiejsze działania i otaczająca je propaganda (choćby w sprawie puszczy, ale nie tylko) są jedynie przygrywką do tego, co nas czeka niebawem. Radzę przy tym pamiętać, że bez Unii jesteśmy skazani na hegemonię Rosji, bądź na bycie kundlem do szczekania na nią, we wszystkim uzależnionym od Ameryki, bo pomimo deklaracji pisowskich polityków, mocarstwem wciąż nie jesteśmy. Wtedy dopiero się okaże, jak będzie wyglądała nasza demokracja i praworządność. Zapewne będziemy tak wysoce niezależnym, samorządnym i niepodległym krajem, jak niejedna republika bananowa, demokracja zaś w wydaniu Zimbabwe, będzie dla nas niedoścignionym wzorcem. Powodzenia życzę.
lczerwosz pisze:
01 gru 2017, 11:02
http://niewygodne.info.pl/artykul7/0363 ... uz-nie.htm
W oddalonej o kilka kilometrów od granicy z Polską niemieckiej miejscowości Janschwalde...
Znowu u kogoś biją Murzynów.
A kto broni polskim gminom protestować, jak zrobiły to niemieckie?
Widać wolą organizować faszystowskie marsze "niepodległości", niż dokonać czegoś pożytecznego.
Unia Europejska to oczywiście zbiór narodowych egoizmów, z których, przy wzajemnym poszanowaniu wspólnego prawa, każdy stara się wyrwać coś dla siebie. Polskie władze - w przeciwieństwie do innych krajów - wolą się z każdym kłócić, niż realizować wspólne projekty, tworzyć koalicje, mogące skutecznie blokować niechciane przedsięwzięcia. Z naszym rządem już nikt w Unii nie chce rozmawiać.
No, może nie nikt. Ostatnio minister Waszczykowski ogłosił powstanie nowego światowego centrum zarządzania, w którego skład mają wejść oprócz Polski, Turcja i Rumunia. Gratuluję ministrowi dobrego samopoczucia, a Tobie, Leszku, proponuję mniej wybiórczo traktować informacje.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Bozia wspomaga ministra

#45 Post autor: Gorgiasz » 02 gru 2017, 21:55

A kto broni polskim gminom protestować, jak zrobiły to niemieckie?
No to posłuchajmy jak wyglądają protesty mieszkańców w Sercu Unii (Niemcy) i jaka jest reakcja władz (od 2.06) i jaki los spotyka rdzennych Niemców (a według entuzjastów Unii – w przyszłości nas).

https://www.youtube.com/watch?v=g-MgRq4JDxw

Podobnych filmów jest dużo. Proponuję nie ograniczać się do TVN, Wyborczej etc, a poszukać innych źródeł.

„Radzę przy tym pamiętać, że z Unią jesteśmy skazani na hegemonię Niemiec i Francji, tajne porozumienie Rosja – Niemcy (przy okazji Nordstream 1) o losie Polski przy podziale wpływów przy super kontynencie od Moskwy do Lizbony – Polska ma być kolonią Niemiec), bądź na bycie kundlem do szczekania jak nam każą, we wszystkim uzależnionym od Brukseli.”

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Bozia wspomaga ministra

#46 Post autor: Nula.Mychaan » 02 gru 2017, 23:36

skaranie boskie pisze:
02 gru 2017, 19:10
Puszcza istnieje wieki. Kornik też nie jest wynalazkiem XXI wieku. Jakoś jej dotąd nie zjadł.
Zresztą, on atakuje tylko świerki. Jeżeli mają paść, to ma tak być. To jest ekosystem. Puszcza nie jest uprawą leśną. Nawet drzewa wycięte z uzasadnionych powodów powinny w niej pozostać. Tymczasem wywózka najdroższego drewna (nie przeżartego świerku) trwa w najlepsze.
Miałam się nie odzywać, ale diabli mnie biorą jak czytam takie bzdury Skaranie.

1. Po pierwsze kornik nie atakuje tylko świerków, preferuje, ale jak ich zabraknie to weźmie się za inne. Nawet w wikipedii takie informacje znajdziesz.

2. Kornik włazi również w drewno ścięte, więc trzeba je wywieźć z lasu, bo sama ścinka nic nie da, więc wyleci i zasiedli inne drzewa

3. A najbardziej mnie śmieszy Twoja teoria mniejszej wartości drewna "pożartego" to z pkt widzenia finansów nie ma najmniejszego znaczenia, jest takiej samej wartości jak drewno zdrowe ścinane na pozycjach planowych. Spokojnie jest wykorzystywane w przemyśle i wcale nie jest niższej klasy jakości. Kornik powoduje zamieranie drzew żywych i to masowo, a w przemyśle jako surowiec drewno pokornikowe jest doskonałej jakości i w takiej samej cenie zbytu.

4. Poza tym widziałam na filmach ekologów właśnie, jakie drewno jest wywożone i tak prawdę mówiąc u mnie w lesie jest o wiele ładniejszy surowiec ;)

Zabrałam głos, bo szerzysz nieprawdziwe informacje.
Coś mi się wydaje że chyba niepotrzebnie mnie licho podkusiło, ale na tym akurat się znam, a drewno pokornikowe nie jest tylko opałem, a zwykle budowlanka z niego korzysta, a z części odczubowych przemysł papierniczy, płyt wiórowych, paleciarnie itp
W sprawach politycznych nie zamierzam się wypowiadać.

Oj Skaranie, chyba powinieneś uzupełnić wiedzę skoro tak autorytatywnie się wypowiadasz w kwestiach fachowych, a według mnie masz bardzo szczątkową wiedzę ;)
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Bozia wspomaga ministra

#47 Post autor: skaranie boskie » 03 gru 2017, 21:03

Opieram się na wywiadach z osobami obdarzonymi tytułami profesorskimi w tej dziedzinie, nadanymi przez uczelnie, które cenię sobie znacznie wyżej, niż Toruńską szkółkę pana Rydzyka. Żałuję, że nie żyje już mój ojciec, którego wiedza w tej dziedzinie zawsze była dla mnie niemal wyrocznią. Poprosiłbym go o komentarz. Pewnie się teraz w grobie przewraca.
Poza tym, niezależnie od wartości drewna, mamy zakaz wycinki, a jej kontynuację obwarowaną olbrzymimi karami, na które zrzucimy się wszyscy. Oczywiście wszyscy, poza głównym winowajcą.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Bozia wspomaga ministra

#48 Post autor: skaranie boskie » 03 gru 2017, 21:06

Gorgiasz pisze:
02 gru 2017, 21:55
Podobnych filmów jest dużo
Widzę, że propoaganda pisowska nie śpi. Na pewno oni wiedzą najlepiej, co się dzieje w Niemczech. Czyżby pytali o to samego Prezesa?
Gorgiasz pisze:
02 gru 2017, 21:55
roponuję nie ograniczać się do TVN, Wyborczej etc, a poszukać innych źródeł.
Niestrety, TVPiS akurat dla mnie jest niewiarygodna. Wolę już zostać przy TVN, wyborczej, etc...
Póki jeszcze są dostępne.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Bozia wspomaga ministra

#49 Post autor: Nula.Mychaan » 03 gru 2017, 21:56

skaranie boskie pisze:
03 gru 2017, 21:03
Opieram się na wywiadach z osobami obdarzonymi tytułami profesorskimi w tej dziedzinie, nadanymi przez uczelnie, które cenię sobie znacznie wyżej, niż Toruńską szkółkę pana Rydzyka. Żałuję, że nie żyje już mój ojciec, którego wiedza w tej dziedzinie zawsze była dla mnie niemal wyrocznią. Poprosiłbym go o komentarz. Pewnie się teraz w grobie przewraca.
Poza tym, niezależnie od wartości drewna, mamy zakaz wycinki, a jej kontynuację obwarowaną olbrzymimi karami, na które zrzucimy się wszyscy. Oczywiście wszyscy, poza głównym winowajcą.
Zarzut przynanależności do szkółki Rydzyka to poniżej pasa, nie miałam, nie mam i nigdy nie będę miała nic wspólnego z tym panem, więc czasem zastanów się czy kogoś nie obrażasz.
Pochodzę z rodziny leśników, sama do takiej należę i pracuję w lasach ponad 20 lat, niezależnie od opcji politycznych.
A dla Twojej informacji nigdy nie byłam zwolennikiem obecnej władzy i już nic nie muszę, za stara jestem.
Najwyraźniej nie wiesz, że wycinka jest wstrzymana, jest tylko wywożony wcześniej ścięty surowiec pokornikowy.
Więc zastosowali się do nakazu zaprzestania wycinki.
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Bozia wspomaga ministra

#50 Post autor: skaranie boskie » 03 gru 2017, 22:44

Nula.Mychaan pisze:
03 gru 2017, 21:56
Zarzut przynanależności do szkółki Rydzyka to poniżej pasa
Nie Tobie ją zarzucałem, ale ministrowi tzw. ochrony środowiska i zasobów. Jeśli odebrałaś osobiście - przepraszam.
Nula.Mychaan pisze:
03 gru 2017, 21:56
Więc zastosowali się do nakazu zaprzestania wycinki.
Nagrania z Puszczy pokazują co innego. Wycofali harwestery, to prawda, ale drwale pracują nadal. Zresztą dotąd minister twierdził, że nie wycina, więc jak to jest, że teraz przestał? Może stu tysięcy euro dziennie nawet harwestery nie są w stanie przerobić? Zwyczajnie przestało się opłacać?
Co do wcześniejszych tez - drewno może i jest przydatne, może i kornik, po jego zżarciu, rzuci się na inne drzewa, może... Wszystko być może, jak wróżenie z fusów. Jest tylko jeden szczegół, który pominęłaś. Myślę, że z pośpiechu, bądź w emocjach. Puszcza nie jest uprawą leśną. Stanowi ekosystem, który ma istnieć niezależnie od zapotrzebowania na drewno i jego przydatności do czegokolwiek. Dziś wycięto parę hektarów pod pretekstem kornika, za rok, albo pięć ktoś wymyśli inną mniszkę brudnicę i zacznie "ratować" sosny, potem inny nawiedzony minister stwierdzi, że żołędzie są robaczywe i trzeba wyciąć dęby... Mam kontynuować?

Ręce precz od Puszczy!
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”