Bozia wspomaga ministra

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Bozia wspomaga ministra

#51 Post autor: Nula.Mychaan » 04 gru 2017, 0:21

Skaranie, najwyraźniej źle Cię zrozumiałam, odebrałam to osobiście. więc sprawę uznaję za wyjaśnianą.
skaranie boskie pisze:
03 gru 2017, 22:44
Co do wcześniejszych tez - drewno może i jest przydatne, może i kornik, po jego zżarciu, rzuci się na inne drzewa, może... Wszystko być może, jak wróżenie z fusów.
Drwale również okrzesują i manipulują ścięty surowiec, więc niekoniecznie ścinają. Jednak tutaj autorytatywnie się nie wypowiem, bo tego nie wiem.
Drewno na pewno ma taką samą wartość, ta informacja jest z pierwszej ręki, bo sama przygotowuję cenniki.
Jeżeli chodzi o biologię, to sama logika wskazuje kolejność zdarzeń po zeżarciu świerka. Myślisz, że kornik zdechnie z głodu, bo inne drzewa lubi mniej niż świerka, więc przestanie żreć całkowicie?
Zdajesz sobie sprawę że kornik wyprowadza 2 generacje w roku. To wszystko musi żreć. Jednak nad gradacją kornika trzeba zapanować, bo może juz całkiem niedługo nie będzie co ratować.

Właśnie jeszcze to, na dębach to dało by się zarobić, więc dlaczego wg Twojej teorii do tego się nie dobrali, to jest cenne drewno, świerk jest pospolity i w każdym Nadleśnictwie pozyskiwany, bez jakichkolwiek trudności i o wiele lepszej jakości. Więc gdzie tu logika? Wykazałam tylko słabe strony Twojej teorii.
Już też Ci pisałam, że nie cała Puszcza jest Parkiem Narodowym o tym też zapominasz.

Oj Skaranie, nie będę się z Tobą spierać, bo nie widzę sensu.
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Bozia wspomaga ministra

#52 Post autor: Gorgiasz » 04 gru 2017, 18:59

Widzę, że propoaganda pisowska nie śpi. Na pewno oni wiedzą najlepiej, co się dzieje w Niemczech. Czyżby pytali o to samego Prezesa?
A co to ma wspólnego z propagandą pisowską?! Niemieckie źródła są na ich usługach?! O czym Ty mówisz? Co się z Tobą dzieje???
Niestrety, TVPiS akurat dla mnie jest niewiarygodna.
Nawet nie wiem, co to jest TVPiS. Sprawdzałem w sieci, ale jakoś to mętnie wygląda. Domyślam się, że chodzi o stację nadającą w imieniu tej partii, ale jakoś nie mogę się połapać. W moim telewizorze (kablówka Toya) wśród pięćdziesięciu programów nie ma takiej, wprawdzie bardzo rzadko oglądam cokolwiek, ale teraz starannie sprawdziłem.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Bozia wspomaga ministra

#53 Post autor: skaranie boskie » 04 gru 2017, 21:30

Nula.Mychaan pisze:
04 gru 2017, 0:21
Właśnie jeszcze to, na dębach to dało by się zarobić, więc dlaczego wg Twojej teorii do tego się nie dobrali, to jest cenne drewno, świerk jest pospolity i w każdym Nadleśnictwie pozyskiwany, bez jakichkolwiek trudności i o wiele lepszej jakości. Więc gdzie tu logika? Wykazałam tylko słabe strony Twojej teorii.
Już też Ci pisałam, że nie cała Puszcza jest Parkiem Narodowym o tym też zapominasz.
Z ustaleń organizacji raportujących do KE wynika, że wycinka nie obejmowała jedynie świerka, oraz, że odbywała się na terenie Parku Narodowego. Poza tym ratowanie lasu przed szkodnikiem poprzez wycinanie lasu jest jak ratowanie ludzi przed epidemią przez... eutanazję.
Gorgiasz pisze:
04 gru 2017, 18:59
A co to ma wspólnego z propagandą pisowską?! Niemieckie źródła są na ich usługach?! O czym Ty mówisz? Co się z Tobą dzieje???
Twoje linki prowadziły do "uszi.pl". Od kiedy niemieckie media korzystają z polskich domen i opowiadają swoje komentarze po polsku? Niestety, na filmiku widać tylko zdjęcie jednaj strony druku, słychać natomiast głos, który wygląda mi na polski, choć może ten komentarz jest jedynie polskojęzyczny. tego nie udało mi się ustalić.
Co do stacji TVPiS, to jest taka i nadaje na całą Polskę i sporo na zagranicę. Jako stacja legalna, nie ma powodu do ukrywania się pod inną nazwą, mimo to się ukrywa. Zapewne chce szerzyć misję, pozostając incognito. Wszak w Ewangelii napisano: "Niech nie wie lewica, co czyni prawica". (Mt.6;3) Właściwe tam stoi akurat odwrotnie, ale to tylko kwestia aktualnej opcji politycznej.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Bozia wspomaga ministra

#54 Post autor: Nula.Mychaan » 05 gru 2017, 19:38

skaranie boskie pisze:
04 gru 2017, 21:30
Z ustaleń organizacji raportujących do KE wynika, że wycinka nie obejmowała jedynie świerka, oraz, że odbywała się na terenie Parku Narodowego. Poza tym ratowanie lasu przed szkodnikiem poprzez wycinanie lasu jest jak ratowanie ludzi przed epidemią przez... eutanazję.
Skaranie naprawdę nie wiesz o czym mówisz. To jedyna metoda walki z kornikiem, nie wycina się całych drzewostanów, tylko sztuki zasiedlone i wywozi zanim zdąży wylecieć.

Jakbyś się bardzo uparł mógłbyś nawiercać i wydłubywać pęsetą, ale na jednym drzewie niestety nie jest tylko jeden, ale setki, i nie wiem czy nawiercanie nie zaszkodziłoby bardziej, więc może grzecznie je poprosić by same wyszły ;)
Porównanie usuwanie zasiedlonych drzew do eutanazji, to chyba Cię poniosła fantazja. Przy groźnej epidemii ludzi się izoluje, a w jaki sposób założysz kwarantannę drzewom?
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Bozia wspomaga ministra

#55 Post autor: skaranie boskie » 06 gru 2017, 0:36

A powiedz mi, Nula, czy kornik drukarz, to wynalazek naszych czasów jest, czy może istniał wieki temu? Ja myślę, że to drugie. Istniał kornik i istniała puszcza. Dziś kornik istnieje i puszcza - jeszcze - też. Jutro kornik będzie się miał w najlepsze, czy puszcza też? Nie jestem pewien. Jestem natomiast pewien, że nie kornik stanie się gwoździem do trumny puszczy, tylko minister.
Wczoraj odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez PAN (to taka organizacja naukowa, tylko odrobinę gorsza od szkółki Rydzyka) na temat Puszczy Białowieskiej i rzeczywistej konieczności jej wycinki. Wzięło w niej udział sporo naukowców z kilku krajów Europy. Pomimo zapewnień ministra (nomen omen) Szyszki, iż Puszcza wcale nie jest wielkim dziedzictwem (tak powiedział w przeddzień konferencji), w końcowym głosowaniu stwierdzili oni, większością ponad 70% głosów, że wycinka jest niepotrzebna, a nawet, że jest błędem. Wybacz, Nula. Ja bardziej wierzę naukowcom, zwłaszcza tym niezależnym od ministra, niż jemu. Gdyby może chodziło tylko o Puszczę, mógłbym się wahać, usłyszawszy jednak wcześniej, że minister planuje odstrzał łosi w celu uchronienia ich przed coraz częstszymi wypadkami drogowymi, zacząłem się zastanawiać, czy nie jest on lekarzem, który oparzenia leczy wrzątkiem. Nie twierdzę tu nic autorytarnie, co mi wcześniej zarzuciłaś. Piszę jedynie, jakie jest moje zdanie i próbuję je argumentować. Wierzę, że masz ogromne doświadczenie w tej kwestii i ono każe Ci ufać ministrowi, ja jednak pozostanę przy zaufaniu do ludzi nauki. Prawdopodobnie dopiero czas pokaże, kto miał rację. I to odległy czas, rządy ministra zapowiadają się bowiem na długo...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Bozia wspomaga ministra

#56 Post autor: Nula.Mychaan » 06 gru 2017, 14:46

Moje zaufanie ma swoje granice i nie to że ufam ministrowi, tylko swojemu doświadczeniu. Minister teraz jest jutro może być inny a wiedza pozostaje.
Odstrzał łosi uważam za błąd i tyle, ale na łowiectwie to się akurat mało znam, może wiem trochę więcej niż przeciętny człowiek, ale nie na tyle bym się wypowiadała.
W tej kwestii mam wrażenie że chodzi o załatwianie polowaniami swoim poplecznikom atrakcji. To tylko moje gdybanie, a nie konkretne informacje, ale słyszałam o tym.
Widzisz Skaranie nie jestem ślepa i głucha, ale jeśli chodzi o kornika nie zmieniłam zdania. Gradacja jest skutkiem wcześniejszego zanieczyszczenia środowiska, bo sam kornik jest szkodnikiem wtórnym, czyli pierwotnie atakuje drzewa już osłabione przez inne czynniki, czyli np zanieczyszczenie powietrza itp, ale gdy już nastąpi gradacja, to atakuje wszystkie, dlatego jest tak niebezpieczny. W ciągu ostatnich dziesiątek lat pracowaliśmy na to zanieczyszczenie, więc teraz to tylko skutek. W sumie sam fakt, że do niedawna w Polsce nie było mowy o smogu, a teraz jest, więc stąd moje przypuszczenia i oparcie na mojej wiedzy i doświadczeniu.
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Bozia wspomaga ministra

#57 Post autor: lczerwosz » 06 gru 2017, 18:45

skaranie boskie pisze:
06 gru 2017, 0:36
PAN (to taka organizacja naukowa, tylko odrobinę gorsza od szkółki Rydzyka)
Pracuje od 40 lat i nie mam takiego zdania. Może w naukach politycznych, gdy królował marksizm i leninizm, nauka ustępowała przed naporem polityki. Ale może mniej się znam na tym, jak Ty, podobnie jak Nuli wiedza o drzewach i kornikach nie umywa się do Twoich przywiarek. Pozostaję pod wrażeniem.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Bozia wspomaga ministra

#58 Post autor: skaranie boskie » 06 gru 2017, 21:32

Ja tak napisałem, Leszku, żeby nie obrazić wielbicieli pana ojca dyrektora.
Też uważam, że PAN to coś więcej, niż jego szkółka.
Skoro mleko się rozlało, to już się przyznaję...
A konferencja naprawdę się odbyła i wynik był taki, jak napisałem.
Nie deprecjonuję tu w niczym wiedzy Nuli. Ona sama jednak napisała, że jest praktykiem. M.in. od wyceny drewna, choć nie tylko. Przeciwstawiłem jej zdanie naukowców, którzy zajmują się ekosystemem, nie zaś uprawą i pozyskiwaniem drewna.
Zresztą, moje zdanie, to nie wyrocznia. Piszę, że wierzę tym ostatnim w sprawach Puszczy. Moje prawo, podobnie, jak twoje im nie wierzyć. Prawdopodobnie wzajemnie się nie przekonamy. Mam nadzieję, że któregoś (którąś) z nas przekona czas. Jeśli zdąży... ;)
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

Bozia wspomaga ministra

#59 Post autor: litek » 13 lut 2018, 8:42

Katolicki bóg czyli wymyślona Trójca.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Bozia wspomaga ministra

#60 Post autor: Gorgiasz » 13 lut 2018, 20:26

litek pisze:
13 lut 2018, 8:42
Katolicki bóg czyli wymyślona Trójca.
Litku, podobno uważasz się za wierzącego i "bóg" piszesz małą literą? :myśli:

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”