Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#1 Post autor: @psik » 16 lut 2012, 9:04

Trup ściele się gęsto

Ciekawe zestawienie znalezione w sieci:

"1. Daniel Pokrzycki - "zginął w wypadku samochodowym" przed wyborami w 2005 r.
2. Marek Karp - zginął w wyniku obrażeń spow. "wypadkiem samochodowym", drogę zajechało mu auto o
białoruskich numerach.
3. Marian Goliński - zginął w "wypadku drogowym", zjechał na drugi tor wprost na tira o rosyjskich rejestracjach
4. Grzegorz Michniewicz, doradca premiera i Arabskiego, "powiesił się" na kablu od odkurzacza (!!).
5. Eugeniusz Wróbel - "zamordowany" przez chorego psychicznie syna (którego żona nota bene jest psychiatrą i
przez ponad 20 lat nie zauważyła złego stanu psychicznego swojego dziecka. SIC!).
6. Stefan Zielonka -utopiony, dokumenty które miał przy sobie natomiast cudem ocalały.
7. bp Mieczysław Cieślar -"zginął w wypadku samochodowym" dokładnie 18.04.2010 r, miał być następcą Adama
Pilcha, który zginął w Smoleńsku.
8. Krzysztof Knyż -operator Faktów, pokazał na żywo w TVNie wraz z W. Batorem jak TU 154 ląduje w całości.
Potem ślad po operatorze zaginął.
9. Marek Dulinicz -szef grupy archeologicznej ze Smoleńska, "zginął w wypadku samochodowym".
10. Dariusz Ratajczak - dr historii, skazany za kłamstwo oświęcimskie, jego rozkładające się ciało znalezione w
samochodzie. Miesiąc po katastrofie w Smoleńsku.
11. Dariusz Szpineta -ekspert w sprawie smoleńskiej katastrofy, powiesił się w hotelowej łazience
w Indiach
12. Płk ***** Tobiasz, były oficer WSI, główny świadek oskarżenia w tzw. aferze marszałkowej, w którą
zamieszany jest prezydent Bronisław Komorowski, nie żyje
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

SamoZuo

Re: Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#2 Post autor: SamoZuo » 22 lut 2012, 1:28

Na pewno niebezpiecznie jest wiedzieć więcej ,ale
znacznie niebezpieczniej jest jednocześnie wiedzieć więcej i móc więcej...

Kiedyś natknęłam się na ciekawe spostrzeżenie:
Dużo ofiar katastrofy smoleńskiej było ludźmi którzy mieli swoje zdanie i sprzeciwiali się nowinkom, nowoczesnym porządkom
czy to nie dziwne?


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#3 Post autor: skaranie boskie » 22 lut 2012, 11:46

Dobrze jest wiedzieć więcej, pod warunkiem, że nie wierzy się w spiskową teorię dziejów.
Ja w nią wierzę, nie uważam jednak, żeby życie Kaczorów było aż tak ważne. Poparcie i tak im gasło, gdyby obaj porządzili do końca swoich kadencji, zapewne dziś odeszliby w polityczny niebyt. Obaj - nie jak w jej wyniku, tylko połowicznie. Jeśli komukolwiek potrzebny był prezydent - męczennik, to tylko jego duchowemu przywódcy, który na jego truchle chciał się dopchać na najwyższy urząd.
Tym samym teoria powiązań wspomnianych przez Ciebie śmierci z wypadkiem w Smoleńsku upada. A lądowanie TU 154 w całości pokazało zapewne wiele stacji (takich samolotów latało i wciąż lata sporo), a przecież nikt nie mordował ich redaktorów. A może pan operator "Faktów" zginął całkiem przypadkowo?
A pan biskup?
Wszyscy znamy ciągotki kleru do alkoholu i brawurowej jazdy pod jej wpływem. Kto zaręczy, że pan Rezydent watykański nie nachlał się i nie odjechał "do domu Ojca" na własne życzenie? Prędzej uwierzę w fakt ukrycia jego stanu trzeźwości, niż w jego zabójstwo.
Piszesz o ciężarówkach rosyjskich i i białoruskich, które taranowały pojazdy naszych prominentów, sugerując nam, że winni są ci właśnie, grzeszący nadmiarem wiedzy. Co wobec tego powiesz o kierowcy rumuńskim, który wczoraj staranował cztery auta osobowe pod Rzeszowem? Na czyje zlecenie działał? I o czy wiedziały ofiary, że musiały zginąć? A może to były tajne służby innego mocarstwa? Np. Watykanu? Prawda, że równie bzdurna teoria?

Sam fakt bycia znaną (w przypadku wymienionych przez Ciebie polemizowałbym i z tym - o wielu czytam po raz pierwszy) nie oznacza, że na każdym kroku jest się wystawionym na działania służb specjalnych, zwłaszcza zza wschodnich rubieży.

Teorią spiskową można tłumaczyć np. 11 września w USA. Ogromna mistyfikacja, której ślady znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ewentualni spiskowcy zaś, osiągają swój cel, zarabiają potężną kasę i zdobywają zaostrzoną władzę w "oazie demokracji". Co zyskaliby natomiast ewentualni sprawcy katastrofy smoleńskiej? Myślisz, że Rosjanie - w przypływie skruchy - odkupiliby polskim władzom samolot? Myślę, że oni woleliby kupić nam tuzin takich, gdyby w zamian do tej katastrofy na ich terytorium nie doszło.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#4 Post autor: @psik » 22 lut 2012, 18:00

Po pierwsze to nie ja zrobiłem to zestawienie, tylko jak napisałem 'znalezione w sieci"
Listę na pewno można jeszcze wydłużyć.

Nie jestem zwolennikiem Kaczyńskich ale przyszło mi do głowy w tej chwili, że być może to nie Kaczyński był celem, ale tylko zasłoną dymną. Może ktoś na pokładzie samolotu wiedział więcej od niego.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#5 Post autor: skaranie boskie » 22 lut 2012, 19:30

No, to już brzmi sensowniej.
Ale w zestawieniu z tą listą "znalezioną w sieci" nadal jawi się nonsensem.
Sorry @psiku, cenię twoją dociekliwość, sam też często szukam ukrytych przyczyn, ale w tym przypadku raczej się uśmiecham, niż zastanawiam.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

emelly
Posty: 367
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:34
Lokalizacja: Kraków/Gdańsk

Re: Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#6 Post autor: emelly » 15 lis 2012, 23:09

Chorąży Remigiusz Muś, jeden ze świadków w sprawie smoleńskiej (jego zeznania przeczą wersji oficjalnej), w ostatnią sobotę października został znaleziony martwy w piwnicy. Oficjalnie popełnił samobójstwo.

Tajemniczych śmierci jest w tej sprawie bardzo dużo. :( :( :( Czy to przypadek, czy też jest tak, jak w jednym z moich ulubionych wierszy?

W.H. Auden
Świadkowie

Gdy, jak wieko, odsuwa się zielone pole
Odsłaniając, co lepiej było ukryć w dole,
Przykre dla oczu,
Spojrzyj! Zza tego pola, bez żadnego dźwięku
Krąg borów się wyłonił, mrokiem pełnym lęku
Tak nagle nas otoczył.
Oto się cicho w skobel wślizguje zawora.
Jawią się niespodzianie - kiedy pod oknami
Stanął czarnego wóz ekspedytora -
Kobiety w czarnych szkłach, chirurdzy garbaci
I człowiek z nożycami.

(fragment; tłum. Zygmunt Kubiak)

iskierka

Re: Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#7 Post autor: iskierka » 16 lis 2012, 19:35

SamoZuo pisze:Na pewno niebezpiecznie jest wiedzieć więcej ,ale
znacznie niebezpieczniej jest jednocześnie wiedzieć więcej i móc więcej...
zgadzam się w tej kwestii

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#8 Post autor: Gloinnen » 17 lis 2012, 11:53

skaranie boskie pisze:Ja w nią wierzę, nie uważam jednak, żeby życie Kaczorów było aż tak ważne.
Naiwnych nie sieją...
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Halszka55
Posty: 199
Rejestracja: 20 lis 2012, 17:22

Re: Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#9 Post autor: Halszka55 » 02 sty 2013, 13:46

a mnie tylko jedna myśl jak o tym pomyślę... TAKA śmierć nie dzieje się ot tak! bo nawet ja szaraczek zauważyłam że przez TO wiele tajemnic komuś dostarczyła /dokumenty laptopy telefony itp/ gdzie są?
- dlaczego w trumnach jest ? .. to mnie bardziej boli - zasmuca czyjaś beztroska
- ta tragedia to niepotrzebna śmierć a reszta to słowa i dopowiadanie czegoś czego nie da się dopowiedzieć!

- na stołki wdrapują się i wdrapywać będą a niewinni "ginąć"... wiem że nic nie wiem a jednak myślę więc jestem

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Niebezpiecznie jest wiedzieć więcej

#10 Post autor: skaranie boskie » 05 sty 2013, 22:17

Z całym szacunkiem Halszko.
Próbuję przeczytać i znaleźć jakiś ład w twojej wypowiedzi.
Niestety, przypomina mi ona - wybacz, proszę, porównanie - bełkot pewnego znanego, bezdzietnego ojca z radia o wdzięcznym imieniu, które ma coś, czego z uwagi na przyzwoitość nie wymienię.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”