Jeden i tylko jeden temat Litka

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

Jeden i tylko jeden temat Litka

#21 Post autor: litek » 21 paź 2017, 13:14

PRZYBIERAJĄ POZÓR POBOŻNOŚCI, PODCZAS GDY ŻYCIE ICH JEST ZAPRZECZENIEM JEJ MOCY.” — 2 Tym. 3:5.

„Kościół jeszcze chyba nigdy nie był taki ubogi duchowo jak obecnie (...) trudno znaleźć jakieś porównanie między kościołem apostolskim z pierwszego wieku oraz biblijnym pojęciem kościoła Chrystusowego a kościołem dzisiejszym. (...) Już nawet pobieżne czytanie Nowego Testamentu wyjawia, że (...) odcedzamy komary, a połykamy wielbłądy.” — Dwóch duchownych w „Toronto Star Weekly” z 28 marca 1964.

„Większość naszego społeczeństwa należy do Kościoła, ale w gruncie rzeczy jest niewierząca. (...) Iskierka wiary, która jeszcze mogła się w nim tlić, zgasła, gdy się zetknęło z Kościołem.” — Luterańska broszura kościelna „Mit einander fur einander beten”, Kassel w Niemczech, 1963.

„Kościół recytuje swoje pobożne frazesy, (...) ale swych wyznawców kołysze do snu.” Ludzie odwracają się od kościołów, „ponieważ oceniają kościół według tego, jak żyjemy, i ponieważ widzą, ile w nim jest udawania.” — Wypowiedź pewnego katechety zamieszczona na łamach „The Christian Index” z 14 grudnia 1967

Ps 70.nr1

Coraz wyraźniej dostrzega się ten aspekt proroctwa biblijnego , dotyczący czasów końca

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Jeden i tylko jeden temat Litka

#22 Post autor: Gorgiasz » 21 paź 2017, 15:20

Niby cytat, ale niedokładny.
Rzeczywiście, nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

Jeden i tylko jeden temat Litka

#23 Post autor: litek » 21 paź 2017, 15:27

litek pisze:
21 paź 2017, 13:03
Żółty jesienny liść
tyle mi opowiedział...
Celowo zmieniłem drugi wers na ,,dzisiaj mi opowiedział''.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Jeden i tylko jeden temat Litka

#24 Post autor: skaranie boskie » 22 paź 2017, 2:33

Litku, to twój wątek i możesz go prowadzić, jak chcesz. Nie chcę Ci niczego narzucać.
Zastanawiam się jednak, czemu ma służyć atak na KRK, zupełnie pozbawiony kontekstu. Czy to jest zadanie na ten tydzień otrzymane z "góry"?
Jeśli mogę coś nieśmiało zaproponować, to może powinieneś snuć nam tu opowieść od pierwszego słowa, od pierwszych zdań księgi rodzaju, dodając do nich swój komentarz. My zaś stopniowo włączalibyśmy się w dyskusję. Ja, chcąc kogoś do czegoś przekonać, nigdy nie zaczynam od "dupy strony", co akurat byłeś łaskaw zrobić.
Ale powtarzam - to jest twój temat i rób sobie w nim, co uważasz za stosowne.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

Jeden i tylko jeden temat Litka

#25 Post autor: litek » 24 paź 2017, 10:17

Wchodźcie przez ciasną bramę; gdyż szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady i wielu jest tych, którzy nią wchodzą, 14 natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują. / Mt 7-13,14 /

Dlaczego Jezus Chrystus nazwał drogę prowadzącą do życia wąską ?
Ponieważ kroczący nią nie mogą czynić niczego, co przynosiłoby szkodę im samym lub innym

Co to znaczy być uczniem Chrystusa i iść wąską drogą ?

Najpierw należy się dokładnie zapoznać z naukami Jezusa Chrystusa zapisanymi w Biblii. Jeżeli naśladowca Jezusa idzie wąską drogą, to logika podpowiada że powinien różnić się od większości która kroczy szeroką drogą.

A więc ktoś taki powinien się różnić od ludzi świeckich

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

Jeden i tylko jeden temat Litka

#26 Post autor: litek » 24 paź 2017, 10:44


Awatar użytkownika
nie
Posty: 1366
Rejestracja: 03 paź 2014, 14:07
Płeć:
Kontakt:

Jeden i tylko jeden temat Litka

#27 Post autor: nie » 24 paź 2017, 10:57

Okres ważności moich postów kończy się w momencie ich opublikowania.

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

Jeden i tylko jeden temat Litka

#28 Post autor: litek » 24 paź 2017, 11:35

Fascynacja horrorem
„Nastolatki szaleją na punkcie horroru” — donosi kanadyjska gazeta The Globe and Mail. Następnie dodaje, że „w kręgach młodzieżowych ogromnym powodzeniem cieszą się budzące grozę obrazki, komiksy, rysunki, filmy, a nawet muzyka”. Aby zaspokoić ten szokujący popyt na książki z dreszczykiem, pewien wydawca zwiększył liczbę horrorów dla młodzieży — z czterech w ciągu roku do jednego na miesiąc. Inni publikują miesięcznie po dwie takie pozycje. Skąd owa fascynacja horrorem? „W przeszłości horror zawsze stawał się popularny wtedy, gdy ludzie byli zaniepokojeni i nieszczęśliwi” — wyjaśnia na łamach The Globe publicysta Shawn Ryan. Następnie dodaje: „W latach dziewięćdziesiątych jesteśmy wyraźnie rozczarowani rządem, nieszczęśliwi i przerażeni z powodu przestępczości. Takie czasy sprzyjają popularności horroru”.

g95 8.10 28

Ludzie nieszczęśliwi i zaniepokojeni fascynują się horrorem. Uważam że do tej grupy zaliczyć można osoby niedojrzałe emocjonalnie i psychicznie, które ekscytują się tą formą,,rozrywki''. Właśnie one grają w gry komputerowe zawierające przemoc i horror

Awatar użytkownika
nie
Posty: 1366
Rejestracja: 03 paź 2014, 14:07
Płeć:
Kontakt:

Jeden i tylko jeden temat Litka

#29 Post autor: nie » 24 paź 2017, 12:06

Przecież Biblia to jeden wielki horror, na czele z ludobójcą, mizoginem, psychopatom i propagatorem masowych gwałtów - Jahwe.
Okres ważności moich postów kończy się w momencie ich opublikowania.

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

Jeden i tylko jeden temat Litka

#30 Post autor: litek » 24 paź 2017, 12:18

nie pisze:
24 paź 2017, 12:06
Przecież Biblia to jeden wielki horror, na czele z ludobójcą, mizoginem, psychopatom i propagatorem masowych gwałtów - Jahwe.
nie pisze:
24 paź 2017, 12:06
Przecież Biblia to jeden wielki horror, na czele z ludobójcą, mizoginem, psychopatom i propagatorem masowych gwałtów - Jahwe.
Masz bardzo nieprzyjemny avatar, nie wyrosłeś z tych głupot ? :crach: :crach:

Chyba że nie- to niedojrzały nastolatek , to mogę zrozumieć :myśli: :myśli:

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”