Solidarni w słusznej sprawie

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Wiadomość
Autor
witka
Posty: 3121
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

Solidarni w słusznej sprawie

#11 Post autor: witka » 18 lis 2017, 16:06

Zbieżność terminów jakaś przypadkowa.

Teraz oficjalne dane niemieckiego MSW. W 2016 roku w Niemczech miało miejsce 466 demonstracji neonazistowskich i 223 koncerty ich muzyki.
Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Solidarni w słusznej sprawie

#12 Post autor: skaranie boskie » 18 lis 2017, 20:51

Czy dlatego, że w Niemczech odżywają nazistowskie resentymenty, my, w Polsce, musimy znosić faszystowskie ekscesy?
Zresztą, żadna z tych 466 demonstracji nie była tak liczna, jak warszawska. 11 listopada, ulicami Warszawy przemaszerowała grupa szacowana na 60 tysięcy ludzi. Wszyscy szli za transparentami z faszystowskimi hasłami. Czy ktoś chce powiedzieć, że mamy w Polsce tak wielką grupę analfabetów, którzy nie wiedzieli co tam jest napisane? A może to reprezentacja głuchych, którzy nie słyszeli skandowanych haseł? Nie, wszyscy je skandowali, kilkanaście zaś kobiet, które próbowały się temu przeciwstawić, wpadło w "opiekuńcze" ręce policji, której nadzorca - minister Błaszczak - po marszu powiedział, że nie słyszał (biedaczek, widać też głuchy) żadnych rasistowskich haseł i nie widział (do tego ślepy!) żadnych podobnych transparentów.
Dobra. To tylko tytułem riposty. Myślę, że nie po to Eka wstawiła tutaj apel ze strony avaaz, żebyś my się pokłócili o fakty, z którymi - jak widać ostatnio - można podyskutować, tylko, żeby Ci, którzy chcą, ów apel podpisali. Ci, którym wydaje się on niewłaściwy, podpisywać nie muszą. Ja podpisuję i ogłaszam to, jako zwykły użytkownik portalu. Proszę mojego zdania w tej kwestii, jak i w każdej innej niedotyczącej zarządzaniem Ósmym piętrem, nie traktować, jak oficjalnej linii portalu.
Już jako admin dodam, że - jeśli ktoś czuje potrzebę podyskutowania ta ten, bądź dowolny inny temat, odbiegający od spraw sricte literackich, w każdej chwili może założyć dowolny temat w tym dziale i rozpocząć dyskusję. O ile znajdą się do niej chętni. Zgodnie z regulaminem, nikt nie zostanie tu w żaden sposób ocenzurowany, bądź potępiony za poglądy. Nawet, gdyby były zbieżne z tymi, które legły u podstaw tego wątku.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Solidarni w słusznej sprawie

#13 Post autor: Nula.Mychaan » 18 lis 2017, 21:56

Ewuś masz rację, ja też uważam że Wszechpolacy, to są niebezpieczni ludzie.
a rasizm jest z gruntu zły i opowiadam się przeciwko temu złu.
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Solidarni w słusznej sprawie

#14 Post autor: alchemik » 18 lis 2017, 22:10

Nie będę się na razie rozdrabniał, jak nienawidzę rasizmu i nietolerancji, bo mi się gorzko robi w ustach od podchodzącej żółci.
Po prostu podpisałem listę.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

witka
Posty: 3121
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

Solidarni w słusznej sprawie

#15 Post autor: witka » 18 lis 2017, 23:58

Pojechałeś z tą licznością jak potłuczony.
1. Tych od banerów było mniej niż w każdej niemieckiej manifestacji.
2. Oczywiście nasi Narodowcy nie są dziedzicznie i historycznie obciążeni jak Niency.

Jacy wszyscy? Jakie qteczka 60.tys. Każde zblazowanie ma jednak swoją liczbę. van Guy będzie miał pozwy o podobne osądy co skaranie boskie.
wtedy się odezwę.
Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

witka
Posty: 3121
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

Solidarni w słusznej sprawie

#16 Post autor: witka » 19 lis 2017, 10:16

Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Solidarni w słusznej sprawie

#17 Post autor: skaranie boskie » 19 lis 2017, 10:29

Witka, nawet TVPiS pokazało i to dość dokładnie tłumy idące za transparentami. Większość stacji telewizyjnych na świecie wyemitowała ten, bądź podobny materiał. Dowodów nie zabraknie. A ewentualny pozew, o którym piszesz, będzie kolejnym, niezaprzeczalnym "sukcesem" polskiej dyplomacji.
Zwyczajnie mleko się rozlało i teraz władza, popierana przez zmanipulowaną część społeczeństwa, szuka kozła ofiarnego. Najlepiej za granicą, w znienawidzonej Unii, która w 2004 roku zagarnęła suwerenną Rzeczpospolitą, niczym Putin Krym.
Nie rzucim ziemi skąd...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”