jak nas widzą...

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

jak nas widzą...

#1 Post autor: skaranie boskie » 19 lis 2017, 11:03

Stare przysłowie pszczół mówi: Jak nas widzą, tak nas piszą.
Dziś sprawdza się to w stu procentach. Spędzam znacznie więcej czasu za granicą, niż w Polsce. Nie przeszkadza mi to śledzić na bieżąco wydarzeń. Mam jednak możliwość konfrontowania swojej o nich opinii z ludźmi (nie z politykami, tylko z takimi samymi ludźmi, jak ja) w innych krajach. Podobnie zresztą, jak oni konfrontują ze mną swoje na temat wydarzeń w ich krajach. To bardzo dobra opcja jest i pod kolejne przysłowie podpada. Podróże kształcą.
Cóż więc ostatnio usłyszałem?
Właściwie tylko jedno, stale powtarzające się pytanie: Czy wy tam, w tej Polsce, to całkiem straciliście rozum?
I co ja mam odpowiadać? Palę się ze wstydu za mój kraj, za moich rodaków, ale odpowiadam, że chyba pójdziemy w ślad Katalonii i oddzielimy część kraju dla normalnych, drugą zaś pozostawimy normalnym nieco inaczej. Niech sobie tworzą tę swoją enklawę faszyzmu. Najlepiej na Mokotowie, na Nowogrodzkiej. Z ewentualnym eksterytorialnym korytarzem do Torunia.
Przynajmniej unikniemy rozlewu krwi.
No bo co innego mam powiedzieć? Przecież polityka zagraniczna rządu PiS to same sukcesy.
Spójrzmy:
Z Unią Europejską jesteśmy skłóceni i tylko o krok od Polexitu.
Grupa Wyszehradzka nie istnieje, odkąd wypięli się na nas Czesi i Słowacy.
Trójkąt Weimarski, to pieśń przeszłości.
Z Niemcami mamy najgorsze stosunki od chyba 39 roku. Z Ukrainą prawie jak w czasie rzezi Wołyńskiej...
Międzymorze? Oprócz Albanii, nikt się tym poważnie nie zainteresował.
Strategiczne partnerstwo w Unii z Wielką Brytanią? Chyba partnerstwo w wychodzeniu z Unii...

Ale nie narzekajmy. Minister Waszczykowski właśnie ogłosił nową strategiczną inicjatywę PiSlandii. Wejdą do niej trzy poważne mocarstwa. Polska, Turcja i... Rumunia. Na razie głupi Rumuni ją obśmiali, ale jeszcze przejrzą na oczy i przyjdą z wiernopoddańczą deklaracją do pana Prezesa Wszystkich Polaków, Turków i Rumunów. To jedynie kwestia czasu...

To na razie tyle. Niebawem napiszę o "sukcesach" innych ministrów.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

witka
Posty: 3121
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

jak nas widzą...

#2 Post autor: witka » 19 lis 2017, 11:32

Niniejszy post zdecydowanie odbieram jako homilię dla usera bronmus 45.
Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

jak nas widzą...

#3 Post autor: skaranie boskie » 19 lis 2017, 13:48

witka pisze:
19 lis 2017, 11:32
Niniejszy post zdecydowanie odbieram jako homilię dla usera bronmus 45.
Odbieraj, jak chcesz, to jednak rzeczywisty obraz aktualnej sytuacji międzynarodowej Polski. Dość odległy od pobożnych życzeń wygłoszonych na okoliczność dwulecia jedynie słusznej opcji. Fakty są jakie są i jedynie retoryka w stylu "jeśli fakty są przeciw na, to tym gorzej dla faktów" może jeszcze bronić partii, której jedynym celem jest poskromienie niepohamowanej żądzy władzy jej guru. Wystarczy posłuchać wiernopoddańczych hymnów, jakie od tygodnia płyną od całego ugrupowania i podległych mu struktur państwa pod jego adresem, by w tej materii nie mieć złudzeń. Mamy w Polsce kolejny kult jednostki. I wcale mnie to nie dziwi, bo taka nasza specjalność. Uwielbiamy stawiać na pomnikach, szczególnie żyjących "bohaterów". Pamiętacie Stalinogród? A wszędobylskie pomniki JP II stawiane mu za życia? A może lotnisko im. Wałęsy, czy skocznia Małysza? Z całym szacunkiem dla dwóch ostatnich.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

jak nas widzą...

#4 Post autor: skaranie boskie » 19 lis 2017, 19:38

Pozwoliłem sobie przenieść kilka wpisów do tematu "marsz niepodległości", ponieważ nijak nie pasowały do tego.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

witka
Posty: 3121
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

jak nas widzą...

#5 Post autor: witka » 20 lis 2017, 13:54

Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

jak nas widzą...

#6 Post autor: eka » 20 lis 2017, 19:10

A mi utkwiło w pamięci hasło: Europa biała albo bezludna.
Komentowałam jego treść ze znajomymi podczas transmisji na żywo, więc chyba urojeń nie mam.

witka
Posty: 3121
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

jak nas widzą...

#7 Post autor: witka » 21 lis 2017, 10:18

Zdjęcia min, z Berlina - 30 km od Sachsenhausen, niewele dalej od Oranienburga, Ravensbrück.

https://www.google.pl/search?q=zdj%C4%9 ... 00&bih=733
Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

jak nas widzą...

#8 Post autor: skaranie boskie » 21 lis 2017, 21:23

Hmmm. Mogłeś wykadrować, bo przynajmniej jedno zdjęcie nie pasuje do twojej teorii.
Drugie od góry w prawej kolumnie. Z przekreśloną swastyką i hasłem "Berlin gegen Nazis!"
Zajrzyj do Google tranlate, może zrozumiesz...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 537
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Lokalizacja: Grudziądz
Płeć:
Kontakt:

jak nas widzą...

#9 Post autor: Hardy » 22 lis 2017, 19:35

Niestety, Skaranie, niestety. Kiedyś ci "normalni inaczej" z pisu przestaną rządzić, ale ile będziemy odbudowywać to, co oni "zbudowali podnosząc Polskę z ruin", to nawet nie wiemy. Wliczając w to odbudowywanie stosunków z innymi państwami.
A teraz jeszcze minister od Szyszki kwili, że przecież pis przestrzega prawa, że nie wycina puszczy Białowieskiej. Jasne, że nie, oni tylko ją "ubogacają"... ups! - uzdrawiają. Tylko to nie rząd będzie płacił kary zasądzone przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości, tylko my, z naszych podatków. "Rząd nie ma własnych pieniędzy"...
Gdzieś miałem wiersz "Cokoły". Niezbyt dobry, ale aktualny jest. Znajdę, wstawię na "polityczne".

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

jak nas widzą...

#10 Post autor: lczerwosz » 19 gru 2017, 12:41

https://wpolityce.pl/polityka/372472-wi ... w-porzadku

".. poranek dla Dominiki Wielowieyskiej i Renaty Grochal. Obie panie od samego rana załamywały ręce nad upadkiem zasad demokratycznych w Polsce i z nadzieją w głosie opowiadały o ewentualnych sankcjach, jakie grożą naszemu krajowi ze strony instytucji unijnych. Te narrację w kilku zdaniach ośmieszył gość poranka TOK.FM Robert Bogdański, dziennikarz portalu salon24.pl
Istnieje jeden bardzo prosty sposób poprawy wizerunku Polski. Polska powinna zgodzić się na Nord Stream 2 i kupić caracale i wtedy, w magiczny sposób okaże się, że Angela Merkel i prezydent Macron uważać będą,że z polską demokracją wszystko jest w porządku. To są twarde interesy ekonomiczne Polski. Tego rodzaju rozwiązanie nie jest możliwe i musimy z tym żyć. – słusznie stwierdził Robert Bogdański w TOK.FM.
Po tym zdaniu studio zamilkło. Szok, jaki wywołało obnażenie hipokryzji Francuzów i Niemców, ciężko przyjęła Wielowieyska i Grochal. "
Ten duży cytat z dyskusji Twojego ulubionego radia Tok.Fm z ulicy Czerskiej obnaża hipokryzję także działaczy walczących o "przywrócenie" demokracji.
Drugie źródło (właściwie to samo):
http://wdolnymslasku.com/2017/12/18/wie ... -porzadku/

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”