lewacy i lewactwo

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

lewacy i lewactwo

#11 Post autor: Gorgiasz » 16 gru 2017, 12:45

Ad. nie
To pozbawiony treści element politycznego zwalczania grup ludzi, jak każdy tego typu wybieg, oddalający nas od rozmawiania o konkretnych problemach i tezach.
Odwrotnie. To największy i kluczowy problem, przed którym stoi Polska jako państwo i Polacy jako naród. Zresztą nie tylko my. Dokładnie wszystkie państwa i narody europejskie.
Chyba, że likwidację państwa i narodu uważasz za „ pozbawiony treści element”. Tak uważasz?
Co nie zmienia faktu, że z powodu wszechobecnej propagandy i dezinformacji jego istota jest celowa zaciemniana, rozmywana i deprecjonowana, skutkiem czego znacząca część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z istoty zagadnienia i mylnie interpretuje oraz używa samo określenie. Oczywiście, można desygnat określić inaczej, może nawet byłoby to wskazana (trudno mi powiedzieć), ale na razie nie ma innego.

Awatar użytkownika
nie
Posty: 1366
Rejestracja: 03 paź 2014, 14:07
Płeć:
Kontakt:

lewacy i lewactwo

#12 Post autor: nie » 16 gru 2017, 14:16

Manifest z Ventotene w polskim tłumaczeniu. Polecam przeczytać i porównać z opisem Gorgiasza.

(5 stron) http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10109
Okres ważności moich postów kończy się w momencie ich opublikowania.

Awatar użytkownika
nie
Posty: 1366
Rejestracja: 03 paź 2014, 14:07
Płeć:
Kontakt:

lewacy i lewactwo

#13 Post autor: nie » 16 gru 2017, 16:27

To piękny manifest, sprzeciwiający się wszystkim totalitarnym ustrojom przeszłości, pełen pomysłów i wiary w możliwość stworzenia wolnej Europy, o nieznanym wcześniej poziomie godności, wolności i bezpieczeństwa jednostki.

Oczywiście od razu ktoś odpowie, ze to utopia, że natura stworzyła nas tak, że silny musi bezwzględnie panować nad słabym. Izolujmy się i militaryzujmy, zamiast budować wspólnoty. No to się izolujemy i militaryzujemy z Macierewiczem. No to podsycamy ksenofobiczne i rasistowskie nastroje.

Powoli przyzwyczajam się do faktu, że spora część Zachodu ulega populistycznej retoryce (i wybiegom, jak ten Gorgiasza) Większości być może odbije się to czkawką, jak już niejednokrotnie w historii bywało. Inteligentne osoby zaś odnajdą się w większości warunków społecznych, jakie mogą zapanować w obecniej Europie.
Poświęcanie się dla przyszłych pokoleń także wydaje się mało atrakcyjne – obecne społeczeństwo jest delikatnie mówiąc niewdzięczne wobec humanistów, którzy poświęcili niepowtarzalność życia, by pomóc nam zerwać ze średniowieczną mentalnością, teocentryzmem i totalitaryzmami.
Cóż nam pozostaje? Niewielkie grono osób z otwartymi umysłami, z którymi można przyjemnie spędzić czas i uśmiechnąć się na myśl o losie naszego gatunku.

Ze spokojem przyglądam się ludzkości. Z przyjemnością przyznam rację tym, których przewidywania się sprawdzą.
Okres ważności moich postów kończy się w momencie ich opublikowania.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

lewacy i lewactwo

#14 Post autor: Gorgiasz » 16 gru 2017, 17:44

To piękny manifest,
O co, jak o co, ale o aż taką naiwność, to Cię nie posądzałem.
Czytałeś Manifest Komunistyczny Marksa i Engelsa? Tam też było wiele pięknych słów. A jak wyglądała praktyka?

Awatar użytkownika
nie
Posty: 1366
Rejestracja: 03 paź 2014, 14:07
Płeć:
Kontakt:

lewacy i lewactwo

#15 Post autor: nie » 16 gru 2017, 18:07

Jeżeli praktyka nie realizuje teorii, to jej nie realizuje. To realizuje inną teorię. Wiesz, kogo ogłoszono Marksem XXI wieku? Socjalistę Piketty'ego. Wiesz kto rekomenduje jego opus magnum? Jarosław Kaczyński.

Jeżeli ja w teorii zaproponuję równość, a ty w praktyce zrealizujesz reżim, to nie realizujesz mojej teorii i nie jest to jej wina – nawet jeżeli wywiesisz ją na swoich sztandarach.

Izolowane i militaryzujące się państwa europejskie były toczone wojnami w ciągu stuleci – fakt pierwszy. Od czasów powstania UE mamy najdłuższy okres pokoju, wzrostu demokracji i poszanowania praw człowieka w historii – to jest fakt drugi.

Resztę wniosków pozostawiam tobie.
Okres ważności moich postów kończy się w momencie ich opublikowania.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

lewacy i lewactwo

#16 Post autor: Gorgiasz » 16 gru 2017, 18:22

Resztę wniosków pozostawiam tobie.
Dziękuję.

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

lewacy i lewactwo

#17 Post autor: eka » 16 gru 2017, 21:32

nie pisze:
16 gru 2017, 18:07
Od czasów powstania UE mamy najdłuższy okres pokoju,
Koronny argument za UE.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

lewacy i lewactwo

#18 Post autor: lczerwosz » 16 gru 2017, 23:24

mamy stale wojnę, tyle że inną. Hybrydową, informacyjną, medialną, religijną, bombową, samolotową, samochodową, finansową. Po co inna. Na razie przegrywamy.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

lewacy i lewactwo

#19 Post autor: skaranie boskie » 17 gru 2017, 0:46

Gorgiasz pisze:
16 gru 2017, 10:34
Krótko: tak czy nie?
Zadałeś pytanie. Niby proste, alternatywne. Niby odpowiedź nie powinna nastręczać trudności... Niby.
A przecież poprzedziłeś je dość rozbudowanym zdaniem, po części determinującym odpowiedź.
Gorgiasz pisze:
16 gru 2017, 10:34
Właściwie sprawa można ująć krótko: czy jesteś za likwidacją Państwa Polskiego i odebraniem Narodowi Polskiemu jego tożsamości i kultury zgodnie z założeniami Unii Europejskiej oparte na komunistyczno – trockistowskim manifeście będącym ideowo – programową podstawą jej działania i przekształcenia Europy w jedno scentralizowane, totalitarne państwo?
Mam paskudny zwyczaj dociekania szczegółów.
Zacznijmy więc od tego, że zarówno rzeczownik "państwo", jak i "naród" piszemy małą literą. Nie są to bowiem nazwy własne. Pisząc wielką, starasz się wymusić na interlokutorze specjalne podejście do tych rzeczowników. Stawiasz tym samym państwo polskie i takiż naród na jakimś specjalnym piedestale. W pewnym sensie sugerujesz odpowiedź. Dodatkowo, sugerujesz, że odpowiadając "tak" stanę po stronie ustroju, który ponad ćwierć wieku obaliliśmy. Nie wymagaj więc ode mnie odpowiedzi na pytanie, które nie tylko jest tendencyjne, ale dodatkowo podszyte nacjonalistyczną ideologią. Równie dobrze mogę Cię zapytać, czy jesteś za faszyzacją Państwa Polskiego i za wszelkimi ruchami dążącymi do wcielenia w życie Idei Narodowo Radykalnych. Odpowiesz? Tak krótko - tak, czy nie?
Czy chcesz się dalej wymieniać prowokacjami?
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

lewacy i lewactwo

#20 Post autor: Gorgiasz » 18 gru 2017, 9:31

ale dodatkowo podszyte nacjonalistyczną ideologią.
Obrażasz mnie! Wypraszam sobie! A to, że w swoim zaślepieniu i nienawiści PIS-u, p. Kaczyńskiego i nie wiem już kogo jeszcze, nie rozumiesz, albo udajesz, że nie rozumiesz, co jest napisane - to nie moja wina.
Mam paskudny zwyczaj dociekania szczegółów.
Nie żartuj. Ty w ogóle nie reagujesz prawie na żadne, nawet największe argumenty, które przedstawiam, a co tu dopiero mówić o szczegółach. Zresztą w tym wypadku (jak i w wielu innych) tendencyjnie przekręconych i z własną, absurdalną interpretacją.
W pewnym sensie sugerujesz odpowiedź. Dodatkowo, sugerujesz, że odpowiadając "tak" stanę po stronie ustroju, który ponad ćwierć wieku obaliliśmy.
To kłamstwo! Niczego nie sugeruję. A to, po czyjej stronie stoisz, jest i tak oczywiste.
Nie wymagaj więc ode mnie odpowiedzi na pytanie, które nie tylko jest tendencyjne, ale dodatkowo podszyte nacjonalistyczną ideologią.
Wymagam! W przeciwnym razie okażesz się tchórzem i manipulantem. I nie ma tu żadnej nacjonalistycznej ideologii (kolejna obraza!), tylko zwykła ludzka uczciwość.
Równie dobrze mogę Cię zapytać, czy jesteś za faszyzacją Państwa Polskiego i za wszelkimi ruchami dążącymi do wcielenia w życie Idei Narodowo Radykalnych. Odpowiesz? Tak krótko - tak, czy nie?
Odpowiem. Dlaczego miałbym nie odpowiedzieć???
Nie.

A Ciebie nie stać na odpowiedź!
I obrażasz mnie raz kolejny! Nigdy czegoś takiego nie popierałem, nawet do głowy mi to nie przyszło. Nigdy też nie prezentowałem tutaj, ani nigdzie indziej, takiej postawy (w odróżnieniu od Ciebie!), a to, że Ty normalnych ludzi i patriotów uważasz za faszystów (60 tysięcy w Marszu Niepodległości), to nic nie poradzę na Twoje fobie i fantazje. Uważam za skandaliczne, że posądzasz mnie o coś takiego. A fakt, że nie mając argumentów i białe nazywasz czarnym, a czarne białym, odmawiając przy tym odpowiedzi na proste pytane, jest wystarczającą, wymowną odpowiedzią.
Czy chcesz się dalej wymieniać prowokacjami?
Kolejne kłamstwo. Obrażasz mnie ponownie. Nie ma w tym żadnej prowokacji. Natomiast Ty prowokujesz cały czas, wprowadziwszy ideologię na forum literackie i wypisując wiadome, kłamliwe kwestie.

To, co napisałeś pod moim adresem uważam za haniebne i niedopuszczalne.
Domagam się jasnych i jednoznacznych przeprosin, w przeciwnym razie wycofuję się z tego forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”