lewacy i lewactwo

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

lewacy i lewactwo

#21 Post autor: eka » 18 gru 2017, 19:21

Drodzy Adwersarze, przecież równie mocno chcecie dla naszego kraju tylko jego dobra, czyli rozwoju, rozkwitu.
Nie lepiej spokojnie, kolejne, konkretne założenia przedyskutować?
Niestety każde ma dwie strony. Stąd te nieporozumienia.
Czy wizja suwerennej, dostatniej Polski musi kłócić się z solidaryzmem szerszego zasięgu? Nie!
Nie wierzę, że PiS zechce wyjść z UE.
Potrzeba sprawnych dyplomatów, aby potrafili zadbać o nasze, jednocześnie nie łamiąc traktatu akcesyjnego.
Jeden kij załamać łatwo, ich pęk - już nie.


Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

lewacy i lewactwo

#23 Post autor: alchemik » 18 gru 2017, 22:49

Nie znam się na polityce i nie chcę się znać.
Jednak pojęcie lewactwa wydaje mi się jednak względne.
To antropocentryczne określenie kierunku w przestrzeni.
W przeciwieństwie do geocentrycznego wschodu i zachodu.
Lewa rączka i prawa. Obie, jak to rączki, myją wspólnie.
Po lewej serce, po prawej wątroba.
A żołądek w środeczku.
Lewacy to bardziej na lewo niż prawo i lewo.
Ekstremum.
Zauważyłem, że takie ekstrema polityczne bardzo siebie nawzajem przypominają.
Używają tylko innych nazw na argumenty.
I trochę innych narzędzi.
Jedni cepów, drudzy młotków.
Tak czy siak ekstrema rozbijają.
Matematycznie można to określić sinusoidą na osi pionowej y.
Chyba że się położymy to na osi poziomej x.
Optowałbym za osią poziomą, bo przecież leżym i kwiczym, panowie.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

lewacy i lewactwo

#24 Post autor: skaranie boskie » 19 gru 2017, 0:58

Gorgiasz pisze:
18 gru 2017, 9:31
Obrażasz mnie! Wypraszam sobie!
Ten argument mnie nie przekonuje, Gorgiaszu. Ja powinienem się już kilkanaście razy obrazić na słowa, jakie na tym portalu padały pod moim adresem, uważam jednak, że obrażenie się, to równoważnik braku argumentów. Oczywiście przepraszam, jeśli Cię obraziłem, nie miałem takiego zamiaru. Pisałem o treści pytania, nie o Tobie, bo przecież zadać je mógł każdy.
Gorgiasz pisze:
18 gru 2017, 9:31
Ty w ogóle nie reagujesz prawie na żadne, nawet największe argumenty, które przedstawiam
No właśnie staram się na te argumenty odpowiadać. Też argumentami. Problem w tym, że ani twoje, ani - jak widać po efektach - moje, nie są w stanie żadnego z nas przekonać. Pozostaje mieć nadzieję, że kogoś przekona upływający czas...
Gorgiasz pisze:
18 gru 2017, 9:31
Wymagam! W przeciwnym razie okażesz się tchórzem i manipulantem. I nie ma tu żadnej nacjonalistycznej ideologii (kolejna obraza!), tylko zwykła ludzka uczciwość.
Uczciwość?
Od kiedy uczciwym jest pytanie, które zawiera wewnętrzną sprzeczność?
Nie da się na nie odpowiedzieć "Tak", lub "nie", ponieważ można na każdy jego człon odpowiedzieć osobno.
Oto twoje pytanie:

czy jesteś za likwidacją Państwa Polskiego i odebraniem Narodowi Polskiemu jego tożsamości i kultury zgodnie z założeniami Unii Europejskiej oparte na komunistyczno – trockistowskim manifeście będącym ideowo – programową podstawą jej działania i przekształcenia Europy w jedno scentralizowane, totalitarne państwo?

Ty zakładasz, według własnej wersji, że Unia Europejska ma jedyny cel - likwidację państwa polskiego i jak już je z;likwiduje, to zapewne dokona samorozwiązania. Dodatkowo zakładasz - co również nie jest pewnikiem, a jedynie sugestią - że tzw. komunistyczno-trockistowski manifest, który wcale nie jest ani jedyną, ani główną podstawą istnienia UE, traktuje o odebraniu temuż narodowi polskiemu czegokolwiek. Jeśli wskażesz mi zapis w tym manifeście mówiący cokolwiek o państwie polskim, zastanowię się nad zmianą zdania. Do tego czasu będę uważał pytanie za nie tylko nieuczciwe, ale - podtrzymuję - tendencyjne. I podtrzymuję nie po to, żeby Cię obrażać, tylko, żeby wymóc albo jaśniejsze sformułowanie pytania, bądź rozdzielnia go na co najmniej trzy.
Dodatkowo również wpływ na moją odpowiedź ma mieć określenie UE, teoretycznie przekształconej, mianem państwa totalitarnego. Wygląda na to, że jeden - jeszcze hipotetyczny - totalitaryzm, na zapas próbuje się zastąpić w Polsce innym, rzeczywistym.
Ja też zadałem pytanie, na które nie spodziewam się odpowiedzi.
Gorgiasz pisze:
18 gru 2017, 9:31
To, co napisałeś pod moim adresem uważam za haniebne i niedopuszczalne.
Domagam się jasnych i jednoznacznych przeprosin, w przeciwnym razie wycofuję się z tego forum.
Myślę, że wyżej wyjaśniłem, co uważam za prowokację. Jeśli nią nie jest, a przynajmniej w zamierzeniu nie było, przepraszam za użycie słowa "prowokacja". Tak odebrałem zadane pytanie. Mam nadzieję, że sformułujesz je ponownie, żebym mógł sam uznać te przeprosiny za sensowne.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

lewacy i lewactwo

#25 Post autor: skaranie boskie » 19 gru 2017, 1:11

Ad. Eka i Alchemik.
Rzeczywiście byłoby fajnie, gdybyśmy porozmawiali spokojnie, gdyby kraj się nie palił.
Niestety - i to są fakty, z którymi dyskutować nie sposób - obecna władza zmienia nam ustrój państwa, pomimo, iż nie ma do tego mandatu. Na Węgrzech, Orban zmienił konstytucję, bo miał stosowną większość. Pan Kaczyński robi to ustawami, bo ma większość w Sejmie. Zwykłą większość! Większość nie uprawniającą do zmiany zapisów konstytucji. Jest jeszcze prezydent, który zachowuje się nastolatka. Chcę, ale się boi. Najpierw wetuje ustawę, a potem wnosi projekt drugiej z identycznymi obejściami konstytucji, albo próbuje jakiś śmiesznym manewrem wprowadzić do niej poprawki. Czy to jest działanie dla dobra państwa? Uważam, że to jest demontaż tegoż. Działanie na jego szkodę. Co stało na przeszkodzie przekonać jeszcze kilkanaście procent Polaków do swojej partii, po czym rozwiązać Sejm i wybrać nowy, już z konstytucyjną większością i wtedy dokonać zmian z upoważnienia społeczeństwa? Co? Strach opanował, że nie "nasz" Sąd Najwyższy może zakwestionować wynik wyborów, czy raczej, że drugi raz, bez sztuczek z ordynacją, wyborów wygrać się nie da?
Pamiętacie, jak pisałem, że PiS raz zdobytej władzy nigdy nie odda? Właśnie się sprawdza...
Przepraszam, ten wpis nie dotyczy tematu wątku, czyli lewactwa. Jest tylko odpowiedzią na wpisy - akurat bardzo rozsądne - Eki i Alchemika.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

lewacy i lewactwo

#26 Post autor: Gorgiasz » 19 gru 2017, 20:14

Ad. Skaranie Boskie
Sądzę, że będzie z korzyścią dla wszystkich, a dla forum jako takiego w szczególności, jeśli zakończymy wymianę zdań w tym temacie.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

lewacy i lewactwo

#27 Post autor: skaranie boskie » 19 gru 2017, 22:57

Słuszna sugestia.
Rozumiem, że każdy zostaje przy swoim zdaniu i... I nic się nie stało, bo każdy ma do swojego pełne prawo.
Stawiam na zgodę, jak ostatnio postawiłem w realu pewnemu zdeklarowanemu nacjonaliście, z którym mi przyszło podróżować. (pewnie nikt nie uwierzy, ale dyskutowaliśmy kilka godzin i nie pozagryzaliśmy się)
:beer: :beer: :beer:
Niech to będzie znakiem, że nie powoduje mną nienawiść do nikogo, a jedynie troska o mój kraj, za który zdarzało mi się i oberwać pałą i rzucić brukowcem. A i chleb też potrafił "smakować gorzko".
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Piękny Lolo

lewacy i lewactwo

#28 Post autor: Piękny Lolo » 19 gru 2017, 23:06

alchemik pisze:
18 gru 2017, 22:49
Nie znam się na polityce i nie chcę się znać.
A mimo to się wypowiem.
alchemik pisze:
18 gru 2017, 22:49
wydaje mi się
Dyskusja nie polega na tym, żeby opowiedzieć o swoich wrażeniach i co nam wydaje.
Ja, nie znając się na wierszach nie pozwoliłbym sobie na komentarz pod jednym z nich
"Nie znam sie na wierszach i nie chcę się znać.
Wydaje mi się, że jest ładny/brzydki."
Panie alchemik.

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

lewacy i lewactwo

#29 Post autor: alchemik » 19 gru 2017, 23:15

Robercie, mam podobnie.
Też go kocham.
Ten swój kraj.
Może jestem apolityczny, a właściwie antypolityczny, kieruję się tylko swoimi wyborami, podobnie jak w religii.
Oczywiście, zbieram informacje.
I dokonam na ich podstawie wyboru w razie krwawego konfliktu.
Mam nadzieje, że do niego nie dojdzie.
Przepiękny, dwudziestypierwszy wiek.
Informatyczny przełom, który udało mi się ogarnąć jako tako, choć pamiętam jak zapieprzałem do budki telefonicznej na osiedlu, żeby zadzwonić do rodziców.

Do poetek!
Wcale nie jestem stary i jestem bardzo przystojny.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

lewacy i lewactwo

#30 Post autor: alchemik » 19 gru 2017, 23:22

Panie Lolo.
Pan jesteś piękny podobno.
Ja to przyjmuje na słowo.

Nie znasz pan mnie, nie znasz się pan na ironii, więc pewnie możesz myśleć, że się do pana przystawiam.
I albo uciekasz pięknisiu, albo szykujesz wazelinę.

A moje wypowiedzi są przemyślane.
Wydaje mi się to zwrot uprzejmościowy.
Może wyrażę się jaśniej, kiedy powiem, że nie cierpię polityki, co nie oznacza, że nie rozumiem posunięć na przekłamanej szachownicy, panie piękny.
Może chcesz konkurować w konkursie piękności?
Stanę, choć nas jednej nodze, bo drugą ujebał mi pociąg niedawno.
Masz mało szans.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 23:29 przez alchemik, łącznie zmieniany 1 raz.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”