niemy krzyk

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Wiadomość
Autor
SamoZuo

Re: niemy krzyk

#41 Post autor: SamoZuo » 30 cze 2012, 0:00

Pewnie powtórzę słowe, które juz padły:
Człowiek to cholernie "hipokryzyjny" gatunek, który chce ustanawiać sam prawa i mówić co jest moralne, a co nie, co dobre, a co złe, co głupie, a co mądre, co możan, a czego juz nie i chce żeby każdy inny myślał dokładnie tak samo...

Przeciez komórki jajowe i plemniki to też potncjalny cżłowiek( połówa materaiału genetycznego i potencjalnego życia ) to dlaczego ich nie gromadzicie i nie chronicie?

Prawnie ktoś zyskuje torzsamość po narodzeniu, dlaczego więc nie zaczniecie wyrabiać dokumentów płodom? A może każdej komórce jajowej i plemnikowi wydajcie taki dokument.
A co powiecie zwierzętom, które idą na ubój, trawie, którą sie depcze - powiecie, bzdury gadsz? A skąd wiecie czy trawę to nie boli czy nie cierpi, przecież ona także żyje.

Dlaczego kobieta ma rodzić jesli tego nie chce i tylko dlatego, że natura wybrała ją na kobietę, bo jakby była mężczyzną to zostałoby jej to oszczędzone.
Według mnie ma pełne prawo powiedzieć nie.

Na człowieka wybiera nas miłość - czyli to, czy ktoś zdecyduje się ciebie urodzić - nie mówię już o wychowaniu, bo może sie tak zdarzyć, że oddadzą cie komuś innemu, ale to że zdecydował( a raczej zdecydowała) cię wydać na świat już jest przejawem miłości, która cię uczłowiecza.

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: niemy krzyk

#42 Post autor: @psik » 07 lip 2012, 0:18

ovoc_ziemii pisze:Moim zdaniem powinno się wybierać mniejsze zło
A moim zdaniem powinno wybierać się dobro.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: niemy krzyk

#43 Post autor: skaranie boskie » 07 lip 2012, 0:50

@psik pisze:A moim zdaniem powinno wybierać się dobro.
:bravo: :bravo: :bravo:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: niemy krzyk

#44 Post autor: Gloinnen » 07 lip 2012, 0:55

SamoZuo pisze:Dlaczego kobieta ma rodzić jesli tego nie chce i tylko dlatego, że natura wybrała ją na kobietę, bo jakby była mężczyzną to zostałoby jej to oszczędzone.
Według mnie ma pełne prawo powiedzieć nie.
Oczywiście, że tak. I takie prawo ma każda, tylko w odpowiednim czasie, o czym jakby się zapomina. Wyjątkiem są ciąże pochodzące z gwałtu.
Gdy już kobieta jest w ciąży, takie gadanie o jej prawach, to jest tylko pustosłowie. Kiedy mogła powiedzieć "nie" i tego nie zrobiła, to później, sorry Winnetou, ale bierze się odpowiedzialność za decyzje i wybory. Nikt mi nie powie, że w XXI wieku kobiety nie wiedzą, skąd się biorą dzieci, co to jest antykoncepcja...
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

ovoc_ziemii
Posty: 154
Rejestracja: 31 paź 2011, 0:15
Kontakt:

Re: niemy krzyk

#45 Post autor: ovoc_ziemii » 14 lip 2012, 23:32

@psik pisze:
ovoc_ziemii pisze:Moim zdaniem powinno się wybierać mniejsze zło
A moim zdaniem powinno wybierać się dobro.
A jak nie ma?

Awatar użytkownika
jacek placek
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:55

Re: niemy krzyk

#46 Post autor: jacek placek » 15 lip 2012, 21:42

Gloinnen pisze:postawiłam pytanie, dlaczego i w oparciu o jakiekolwiek argumenty ktoś może na ten temat arbitralnie rozstrzygać.
Przepraszam, że się cofam w dyskusji, ale dopiero tu zajrzałem. Gloinnen, zadałaś słuszne pytanie. Kto i w oparciu o jakie (bez kolwiek) argumenty może tu rozstrzygać? Rozumiem, że pytasz o rozstrzygnięcia na korzyść aborcji. A powiesz mi kto i w oparciu o jakie argumenty może jej zakazywać? Gdzieś w dyskusji napisałaś, że nie występujesz tu z pozycji dogmatów KRK. Podaj więc inny, rozsądny argument przeciw przerywaniu ciąży. I nie czaruj, że zapłodniona komórka jajowa to człowiek, bo na to nie masz dowodu, podobnie jak na istnienie Boga. Zrestą człowiek to istota żywa, dwunożna, zdolna (poza przypadkami ekstremalnego kalectwa) do samodzielnej egzystencji. Bóg zaś dał nam coś, co nazywamy rozumem po to, byśmy z tego korzystali. A skoro rozum dał nam możliwość leczenia chorób to je leczymy, skoro dał nam możliwość budowy domów, to je budujemy, skoro pozwolił wyzwalać energię atomową to ją wyzwalamy. Czy w tych przypadkach też powiesz, że nie powinniśmy tego robić, bo leczenie chorób jest ingerencją w boski plan regulacji poulacji, domy są zbędnym zabezpieczeniem przed dzikimi zwierzętami, które - jako dzieło Boga - też muszą coś jeść, A energia atomowa to już... sama wiesz? Czy fakt, że w ypadkach komunikacyjnych giną żywi ludzie nie powinien stanowić podstawy do zakazu produkcji samochodów, albo przynajmniej wprowadzenia obowiązku ich święcenia? Uważam, że jesteś zaślepiona fanatyczną wiarą w dogmaty i stąd te wszystkie twoje wywody. Sorry!
W tej dyskusji stanę po stronie skarania, choć nie noszę klapek na oczach. W ogóle nie noszę żadnych ozdóbek.
Kiedyś kradliśmy księżyc, dziś skupujemy wiersze. :)

Sede Vacante
Posty: 3258
Rejestracja: 27 sty 2013, 23:52
Lokalizacja: Dębica

Re: niemy krzyk

#47 Post autor: Sede Vacante » 15 lip 2012, 21:47

"Uważam, że jesteś zaślepiona fanatyczną wiarą w dogmaty"
"choć nie noszę klapek na oczach. W ogóle nie noszę żadnych ozdóbek.
"
Rozumiem, że rozmowa jest pełna emocji, wyzwala skrajne odczucia, ale zachowajmy jej kulturę, nie obrażajmy innych. Wszystko można powiedzieć w taki sposób, by nie dotykać innych.

Co do tematu - sam mam tutaj dość radykalne podejście (przeciw aborcji i wystarczy) dlatego wolę nawet nie podejmować tematu.
"Nie głaskało mnie życie po głowie,
nie pijałem ptasiego mleka -
no i dobrze, no i na zdrowie:
tak wyrasta się na człowieka..."


W. Broniewski - "Mannlicher"

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: niemy krzyk

#48 Post autor: skaranie boskie » 15 lip 2012, 22:07

Dzięki za poparcie, Jacku.
Rzeczywiście - jako rzecze Sede - kultura wypowiedzi jest ważna. Biorąc pod uwagę temperaturę dyskusji i moje zachowania w podobnych, odpuszczamy Ci "nadużycie". W przyszłości jednak tonuj, w miarę możliwości, swoje wypowiedzi ad personam.
A na ochłodę - :beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
jacek placek
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:55

Re: niemy krzyk

#49 Post autor: jacek placek » 15 lip 2012, 22:22

Przepraszam wszystkich. poniosło mnie. Bo to taki temat, kurczę! Ale nie gniewajcie się.
Kiedyś kradliśmy księżyc, dziś skupujemy wiersze. :)

Sede Vacante
Posty: 3258
Rejestracja: 27 sty 2013, 23:52
Lokalizacja: Dębica

Re: niemy krzyk

#50 Post autor: Sede Vacante » 15 lip 2012, 22:25

:beer:
"Nie głaskało mnie życie po głowie,
nie pijałem ptasiego mleka -
no i dobrze, no i na zdrowie:
tak wyrasta się na człowieka..."


W. Broniewski - "Mannlicher"

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”