kto kogo stworzył?

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

kto kogo stworzył?

#71 Post autor: litek » 01 paź 2017, 14:40

Jeżeli prymitywna śrubka z niczego się sama nie zrobi, to twierdzenie że człowiek powstał z niczego przez ślepy traf- świadczy tylko o nieprzeciętnej arogancji i zadufaniu. :wstyd:

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

kto kogo stworzył?

#72 Post autor: alchemik » 01 paź 2017, 14:49

Arogancją, zadufaniem, a właściwie głupotą bezmierną, jest tworzenie bytów nad potrzebę. Tworzenie bytów przez byty jeszcze bardziej skomplikowane. Może ogolił byś się w końcu, Litku, brzytwą Ockhama? Zyskałbyś na urodzie i wiarygodności.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

kto kogo stworzył?

#73 Post autor: litek » 02 paź 2017, 10:01

alchemik pisze:
01 paź 2017, 14:49
Arogancją, zadufaniem, a właściwie głupotą bezmierną, jest tworzenie bytów nad potrzebę. Tworzenie bytów przez byty jeszcze bardziej skomplikowane. Może ogolił byś się w końcu, Litku, brzytwą Ockhama? Zyskałbyś na urodzie i wiarygodności.
alchemik pisze:
01 paź 2017, 14:49
Arogancją, zadufaniem, a właściwie głupotą bezmierną, jest tworzenie bytów nad potrzebę. Tworzenie bytów przez byty jeszcze bardziej skomplikowane. Może ogolił byś się w końcu, Litku, brzytwą Ockhama? Zyskałbyś na urodzie i wiarygodności.
Nie potrzeba kogoś tworzyć, kto był od zawsze :)

 2 Zanim się narodziły góry,
nim zacząłeś jakby w bólach porodowych wydawać ziemię i żyzną krainę,
już od czasu niezmierzonego po czas niezmierzony ty jesteś Bogiem. Ps 90.2

Mam świetną maszynkę do golenia, dlatego ładny jestem .Pozdrawiam :cha:


Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

kto kogo stworzył?

#74 Post autor: eka » 02 paź 2017, 20:16

alchemik pisze:
01 paź 2017, 14:49
Arogancją, zadufaniem, a właściwie głupotą bezmierną, jest tworzenie bytów nad potrzebę.
Nad potrzebę, pod potrzebę, z potrzeby, w potrzebie, od potrzeby, między bytami potrzeba, potrzeby bytów...

Mózg na okrągło tworzy byt, w każdej powstającej milisekundzie powiela.
Głupotą bezmierną byłoby porzucenie przez niego tej potrzeby.

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

kto kogo stworzył?

#75 Post autor: litek » 03 paź 2017, 8:06

Nic z niczego się nie bierze, nie opowiadajmy bajeczki o cudownym ewoluowaniu .

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

kto kogo stworzył?

#76 Post autor: skaranie boskie » 03 paź 2017, 12:26

litek pisze:
01 paź 2017, 14:40
twierdzenie że człowiek powstał z niczego przez ślepy traf- świadczy tylko o nieprzeciętnej arogancji i zadufaniu.
A gdzie ja coś takiego napisałem?
Ty, Litku, albo nie czytasz, albo czytasz wyjątkowo nieuważnie.
Napiszę więc jeszcze raz. Nie neguję istnienia siły sprawczej, umownie zwanej Bogiem. Twierdzę jedynie, że każdy tzw. Bóg, głoszony światu przez jakąkolwiek religię, jest wynalazkiem jej animatorów. Został przez nich stworzony na własne podobieństwo w celu łatwiejszego wydobywania dóbr materialnych spod władzy tzw. wiernych. I to naprawdę nie podlega żadnej dyskusji, oraz nie ma nic wspólnego z wiarą, za to wiele z naiwnością.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

kto kogo stworzył?

#77 Post autor: litek » 03 paź 2017, 14:05

skaranie boskie pisze:
03 paź 2017, 12:26
litek pisze:
01 paź 2017, 14:40
twierdzenie że człowiek powstał z niczego przez ślepy traf- świadczy tylko o nieprzeciętnej arogancji i zadufaniu.
A gdzie ja coś takiego napisałem?
Ty, Litku, albo nie czytasz, albo czytasz wyjątkowo nieuważnie.
Napiszę więc jeszcze raz. Nie neguję istnienia siły sprawczej, umownie zwanej Bogiem. Twierdzę jedynie, że każdy tzw. Bóg, głoszony światu przez jakąkolwiek religię, jest wynalazkiem jej animatorów. Został przez nich stworzony na własne podobieństwo w celu łatwiejszego wydobywania dóbr materialnych spod władzy tzw. wiernych. I to naprawdę nie podlega żadnej dyskusji, oraz nie ma nic wspólnego z wiarą, za to wiele z naiwnością.
Zgadzam się że większość religii głosi sprzeczne ze sobą poglądy a duchowni czerpią korzyści materialne . Natomiast nie zgadzam się z twierdzeniem że Bóg jest anonimowy i nie objawia swojego zamierzenia ludzkości. Osobiście uważam że źródłem i odniesieniem jest właśnie Biblia. Z wiarą się nikt nie rodzi, co najwyżej możemy ją posiąść. Właśnie z pomocą Biblii mogłem budować swoją wiarę, pomogli mi w tym SJ.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

kto kogo stworzył?

#78 Post autor: skaranie boskie » 03 paź 2017, 20:56

litek pisze:
03 paź 2017, 14:05
Właśnie z pomocą Biblii mogłem budować swoją wiarę, pomogli mi w tym SJ.
A gdzie byłaby dziś twoja wiara, gdybyś urodził się na przykład w Afganistanie? Czy pisałbyś w tym miejscu, że właśnie z pomocą Koranu mogłeś budować swoją wiarę? Widząc twoje zaangażowanie w ową budowę, śmiem sądzić, że byłbyś doskonałym żołnierzem-samobójcą, idealnym wykonawcą zamachów.
A tak na marginesie, zastanawiam się, dlaczego - śladem Jezusa - nie głosisz swoich teorii w Palestynie?
Myślę, że to zasługa twoich mocodawców, bo Ciebie o brak odwagi nie podejrzewam. Oni doskonale widzą bezsens takiego działania w tamtym rejonie. W lennie Watykanu nikt Cię za głoszenie "prawdy objawionej" nie ukrzyżuje, a w przeciwieństwie do krajów opanowanych przez islam, można tu zdobyć sporo duszyczek i ich kasiorki.
Piszę "twoich mocodawców", bo wiem, że oni decydują, wykorzystując twoją wiarę, która na pewno jest głęboka. Właśnie za nią Cię szanuję, pomimo, iż marnujesz ją na powiększanie majątku wspomnianych mocodawców.
Mimo wszystko chętnie napiłbym się z Tobą :vino: :vino: :vino: , czego chyba nie poczytasz za obrazę, zwłaszcza w kontekście (wątpliwego) cudu w Kanie Galilejskiej.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

kto kogo stworzył?

#79 Post autor: litek » 04 paź 2017, 8:38

skaranie boskie pisze:
03 paź 2017, 20:56
litek pisze:
03 paź 2017, 14:05
Właśnie z pomocą Biblii mogłem budować swoją wiarę, pomogli mi w tym SJ.
A gdzie byłaby dziś twoja wiara, gdybyś urodził się na przykład w Afganistanie? Czy pisałbyś w tym miejscu, że właśnie z pomocą Koranu mogłeś budować swoją wiarę? Widząc twoje zaangażowanie w ową budowę, śmiem sądzić, że byłbyś doskonałym żołnierzem-samobójcą, idealnym wykonawcą zamachów.
A tak na marginesie, zastanawiam się, dlaczego - śladem Jezusa - nie głosisz swoich teorii w Palestynie?
Myślę, że to zasługa twoich mocodawców, bo Ciebie o brak odwagi nie podejrzewam. Oni doskonale widzą bezsens takiego działania w tamtym rejonie. W lennie Watykanu nikt Cię za głoszenie "prawdy objawionej" nie ukrzyżuje, a w przeciwieństwie do krajów opanowanych przez islam, można tu zdobyć sporo duszyczek i ich kasiorki.
Piszę "twoich mocodawców", bo wiem, że oni decydują, wykorzystując twoją wiarę, która na pewno jest głęboka. Właśnie za nią Cię szanuję, pomimo, iż marnujesz ją na powiększanie majątku wspomnianych mocodawców.
Mimo wszystko chętnie napiłbym się z Tobą :vino: :vino: :vino: , czego chyba nie poczytasz za obrazę, zwłaszcza w kontekście (wątpliwego) cudu w Kanie Galilejskiej.
skaranie boskie pisze:
03 paź 2017, 20:56
litek pisze:
03 paź 2017, 14:05
Właśnie z pomocą Biblii mogłem budować swoją wiarę, pomogli mi w tym SJ.
A gdzie byłaby dziś twoja wiara, gdybyś urodził się na przykład w Afganistanie? Czy pisałbyś w tym miejscu, że właśnie z pomocą Koranu mogłeś budować swoją wiarę? Widząc twoje zaangażowanie w ową budowę, śmiem sądzić, że byłbyś doskonałym żołnierzem-samobójcą, idealnym wykonawcą zamachów.
A tak na marginesie, zastanawiam się, dlaczego - śladem Jezusa - nie głosisz swoich teorii w Palestynie?
Myślę, że to zasługa twoich mocodawców, bo Ciebie o brak odwagi nie podejrzewam. Oni doskonale widzą bezsens takiego działania w tamtym rejonie. W lennie Watykanu nikt Cię za głoszenie "prawdy objawionej" nie ukrzyżuje, a w przeciwieństwie do krajów opanowanych przez islam, można tu zdobyć sporo duszyczek i ich kasiorki.
Piszę "twoich mocodawców", bo wiem, że oni decydują, wykorzystując twoją wiarę, która na pewno jest głęboka. Właśnie za nią Cię szanuję, pomimo, iż marnujesz ją na powiększanie majątku wspomnianych mocodawców.
Mimo wszystko chętnie napiłbym się z Tobą :vino: :vino: :vino: , czego chyba nie poczytasz za obrazę, zwłaszcza w kontekście (wątpliwego) cudu w Kanie Galilejskiej.
Apostoł Paweł gdy widział zagrożenie życia, przenosił się w inny rejon. Gdy Jezusa Chrystusa chcieli zrzucić z przepaści, też się usunął w bezpieczne miejsce. Pewnie że jest bezsensem pchać się na śmierć. W krajach arabskich też głosimy

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

kto kogo stworzył?

#80 Post autor: skaranie boskie » 04 paź 2017, 22:15

litek pisze:
04 paź 2017, 8:38
Pewnie że jest bezsensem pchać się na śmierć.
Znaczy, zostawił byś żonę, córkę i resztę rodziny, a sam usunął się w bezpieczne miejsce. Gratuluję rodzinie.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”