kto kogo stworzył?

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: kto kogo stworzył?

#51 Post autor: skaranie boskie » 10 maja 2014, 22:59

No i masz rację, Januszku.
Ubiegł mnie, co nie oznacza, że się mylę. Przynajmniej w moim odczuciu.
smak imbiru pisze: Nie znajduję pierwiastka boskości w ludzkiej naturze, innego poza przypadkiem poczęcia, gdy kobieta i mężczyzna otrzymuje moc sprawczą powołania nowego życia.
Taką moc mają również zwierzęta. Czy też zostały stworzone na obraz i podobieństwo Boga?
Oczywiście nie. Przynajmniej tak twierdzi tzw. nauka Kościoła.
Masz rację, Smaku imbiru, nie odnajdując wspomnianego pierwiastka boskości w ludziach. Ale na pewno w Bogu, można znaleźć masę pierwiastków ludzkich i wcale nie trzeba długo szukać.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

januszek
Posty: 701
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:53

Re: kto kogo stworzył?

#52 Post autor: januszek » 11 maja 2014, 23:01

skaranie boskie pisze:nie odnajdując wspomnianego pierwiastka boskości w ludziach.
o jeden most za daleko
pierwiastek ten to:
X - wyciqgnięty przed nawias wszystkiego
a równoczesnie:
X - bedący mianownikiem wszystkiego
czyli:
X/X = 1
_______________________

więc : 1 x abc = abc
_______________________

:ok: [?]




a .odnośnie tego co 'smak imbiru' napisał/ła
aby było OK,
należałoby przedstawić takie pierwiastki Boga w Bogu [- ewentualnie pierwotnej mocy stwórczej ], które nie zostały wymyślone przez człowieka!!!!
Każde wymyślone przez nas są AUTOMATYCZNIE obrazem boga wg. naszego : "widzimisię" [masłem maślanym]
Czy ktoś zna????
czekam na konkretną odpowiedź

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: kto kogo stworzył?

#53 Post autor: skaranie boskie » 14 maja 2014, 0:35

Nie ma takich.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

januszek
Posty: 701
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:53

Re: kto kogo stworzył?

#54 Post autor: januszek » 14 maja 2014, 20:38

skaranie boskie pisze:Nie ma takich.
jeżeli nie ma takich konkretnych odpowiedzi [dyskutantów] to 'jak grochem o ścianę' oddaję głos Jemu Samemu

jeżeli nie ma takich pierwiastków Boga w Bogu, które nie zostały wymyślone przez człowieka , to
[zeszyt 59 19.04.92]
Uparta odmowa nawrócenia się doprowadziła świat do błędu. Twoje pokolenie poznało Mnie, ale odmówiło uznania Mnie. W swych zaciemnionych umysłach wolało pójść za doktrynami szatana. Ofiarowałem Mój Pokój, lecz świat odrzucił Mój Pokój. Zamiast tego zamienił Moją Chwałę na Kłamstwo. Zamienił Moją Stałą Ofiarę na ohydę spustoszenia:
ducha buntu
danego przez Buntownika. Świat zamienił Moją Boskość na bezwartościową imitację: śmiertelnego człowieka. Porzucił on Prawdę Bożą dla kłamstwa. Powiedziano jednak, że przy końcu czasów szatan zacznie działać i że pojawią się wszelkie rodzaje cudów i wielka liczba mylących zjawisk, znaków i cudowności, i wszelkiego zła mogącego zmylić tych, którzy skazują się na zniszczenie, bo nie chcieli pochwycić Miłości Prawdy, która mogła ich ocalić. Oto przyczyna, dla której wysyłam moc, aby ich wprowadzić w błąd i doprowadzić do uwierzenia w to, co błędne. Wszystko po to, aby potępić wszystkich, którzy odmówili uwierzenia prawdzie i którzy zamiast niej wybrali niegodziwość.
Moc Buntownika jest taka, iż obecnie bez żadnej obawy ukazał się wam otwarcie. To ten, o którym mówił prorok Ezechiel; ten, który napełniony jest pychą; ten, który uważa się za Boga; ten, który przedrzeźnia Prawdę, który uważa się za równego Mi i mówi, że siedzi na Moim Tronie. Buntownik jest w rzeczywistości Wrogiem Mego Kościoła, Antychrystem, człowiekiem zaprzeczającym Najświętszej Trójcy. Czy nie czytałaś: „Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy kto nie uznaje Syna nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca”?792 Doktryny szatana uczą was wiary w reinkarnację, podczas gdy nie ma reinkarnacji. Zachowują one zewnętrzny pozór pobożności, lecz odrzuciły wewnętrzną moc: Świętego Ducha i Świętą Komunię.
Moje dziecko, szatan przebrany za anioła światłości idzie, aby zmylić wielu i zjednoczony z Buntownikiem793 udzieli wielkich zaszczytów tym, którzy go uznają, dając im wielką władzę i powierzając im ziemię w dzierżawę. Ale zaprawdę powiadam ci, że wkrótce niebo się otworzy i Mój Ogień zstąpi na nich i pochłonie ich.
Wierny i Prawdziwy, Ja Jestem,
Sędzia i Prawość, Ja Jestem,
Słowo Boże, Ja Jestem,
Król królów i Pan panów, Ja Jestem.
Powtarzam wam Moją Obietnicę: Naprawdę wkrótce będę z wami.

zeszyt 60 [ Villeneuve (Szwajcaria), 10.07.92 ]
[ ... ]
Bardzo drodzy przyjaciele, przyszedłem z nieba zaśpiewać wam Mój Nowy Hymn Miłości i przypomnieć wszystkim Moją wierną Miłość.
Jestem waszym najlepszym Przyjacielem,
waszym najdroższym Świętym Towarzyszem.
Byłem przy was od początku i chociaż wiele razy byłem lekceważony, zostałem z wami, aby dać wam odczuć Moją Obecność. Za każdym razem, kiedy byliście gotowi zbuntować się przeciw Mnie, Ja – Pan pełen Współczucia, ujmowałem waszą prawicę, aby was przyciągnąć do Mego Serca i ukazać wam Moją Nieskończoną Miłość.
Błogosławiony Mojej Duszy!867 Nie jesteś sam. Ja jestem zawsze z tobą, aby cię pocieszyć i strzec, jak strzeże się źrenicy oka. Nie mów: „Wokół mnie jest tylko ciemność.” Ja jestem tuż obok ciebie, aby wyprowadzić cię z tej ciemności. Musisz tylko powiedzieć: „PRZYJDŹ, PANIE!”, a Ja przybiegnę do ciebie, Moje dziecko.
Dniem i nocą wyczekuję waszego oddania, nie odkładajcie go na później. Powierzcie Mi siebie całkowicie, abyście mogli trwać w Mojej Światłości. Jeśli Mnie kochacie, pozwólcie Mi zrobić to, co uważam za najlepsze dla was. Nie lękajcie się, ofiarujcie Mi wasze serca, a Ja umieszczę je w Moim Najświętszym Sercu, aby je ogarnąć.
Jeśli Mnie kochacie, jak mówicie, zaśpiewajcie narodom Mój Nowy Hymn Miłości, aby Mnie uwielbić i wzbudzić nowe życie w każdej duszy.
Ofiarowałem wam Moje Serce. Czy teraz wy ofiarujecie Mi wasze? Miłość jest u waszego boku. Błogosławię was i wasze rodziny westchnieniem Mojej Miłości na waszych czołach. Bądźcie jedno.

Nasza Najświętsza Matka:
– Jestem przy was, aby was pocieszyć, lecz także Ja, jako wasza Matka, potrzebuję pocieszenia, wielkie bowiem jest cierpienie Mego Serca. Wiele Moich dzieci buntuje się przeciw Najwyższemu. Potrzebuję waszych modlitw. Ofiarujcie Mi modlitwy w Moich intencjach.
Vassulo, powiedz im, aby żyli jak dzieci Boże.

cytaty z Prawdziwe Życie w Bogu - Vasula Ryden

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: kto kogo stworzył?

#55 Post autor: eka » 15 maja 2014, 16:24

W Starym Testamencie znajdujemy zaraz na początku podstawowy tekst mówiący o podobieństwie Bożym : „A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam»” (Rdz 1,26; por. Rdz 5,1.3; 9,6). Występują tutaj dwa pojęcia, ściśle ze sobą związane, podobieństwo Boże i obraz Boży. Terminy „podobieństwo” (hebr. demut) oraz „obraz” (hebr. selem) niekiedy stosowane są zamiennie jako synonimy. Z etymologicznego punktu widzenia można jednak zauważyć, że „podobieństwo” (demet) jest pojęciem bardziej abstrakcyjnym. Niemniej znaczenie słowa „podobieństwo” zależy przede wszystkim od kontekstu. Starotestamentalny komentarz do Rdz 1,26 znajdujemy w Ps 8,6: „Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś”. Człowiek jest „podobny”, to znaczy „niewiele mniejszy”. Księga Mądrości interpretuje podobieństwo Boże jako nieśmiertelność, dla której został stworzony człowiek (Mdr 2,23).

http://teologia.deon.pl/podobienstwo-boze/

Jestem totalnym dyletantem w tym zakresie, zatem pozwoliłam sobie zacytować fragment znaleziony w Sieci. Myślę, że zbytnim uproszczeniem jest powszechne, dość naiwne mniemanie, że Bóg miałby bytować w materii, a człowiek jest na jego podobieństwo. Już wiemy, że on, świat pierwszych cząstek materializuje się w polu Higgsa. Zatem raczej Bóg to energia, która może przybierać różne stany. Może w przekazie chodzi bardziej o poziom energetyczny, nieśmiertelność, duszę w końcu.

A tak na logikę, to biorąc pod uwagę moc twórczą człowieka, nie można odwracać kolejności. Raczej w sensie dosłownym nie stwarzamy nic, tworzymy i tutaj można się zgodzić, że różne boskie wyobrażenia. Nie tylko antropomorficzne, bogami bywały przedmioty, zwierzęta, cały kosmos, no i ludzie w boskich wydaniach.
Pozdrawiam dyskutantów.
:)

januszek
Posty: 701
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:53

Re: kto kogo stworzył?

#56 Post autor: januszek » 16 maja 2014, 13:14

eka pisze:Już wiemy, że on, świat pierwszych cząstek materializuje się w polu Higgsa. Zatem raczej Bóg to energia
analizujac nasz świat dochodzimy do: energii próżni [Fałszywej Próżni]. ale w ewangeliach słyszymy że ON nie jest z tego świata, więc może [równie dobrze ] istnieć np. Prawdziwa Pełnia, która ... z której malutki pierwiastek każdy człowiek otrzymał.
a potem , jeżeli nawet wspomnienie po owej Pełni z siebie wyrzucimy, to pozostaje nam już TYLKO TENDENCJA do czynienia bogów - namiastek pełniacych funkcję wypełnienia owej luki.
Wg Starego Testamentu stało się już tak u zarania dziejów [Człowieka] i stąd konieczność zbawienia, przygotowanie do i przyjście Zbawiciela poprzez Niepokalane Łono.
Efekt ?
Nadal mizerny.
dlaczego?
główna przeszkodą jest dar Boga - Wolna Wola
przyswoiliśmy ją i teraz z wolnej woli odrzucamy Prawdę Drogę Życie
a ponieważ "doprawdy drogi życia wiodą statystyczne" a Bóg jest Jeden [TYLKO]
to wydaje się NAM że Owa Jednostka jest bez szans.
i tak już jest
i było
w czasie przedpotopu tylko jedna osoba na świecie była 'wierząca'
Sodomie i Gomorze wystarczyłoby 50 a nawet 10
a dziś?

Dodano -- 16 maja 2014, 12:23 --

mamy szansę popracować: J E D N Ą . . . G O D Z I N Ę:


http://www.voxdomini.com.pl/valt/valt/v-04-017.htm

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: kto kogo stworzył?

#57 Post autor: skaranie boskie » 18 maja 2014, 21:23

Może ja też jestem dyletantem, ale skoro powołano się tu na logikę, to pozwolę sobie pójść dalej tym tropem.
Otóż całą biblię, ze starym testamentem włącznie, napisali ludzie. To oni wrzucili do niej słowa (rzekomo samego Boga) o stworzeniu człowieka na obraz i podobieństwo. Niedługo potem dodali, że ów Bóg jest zbiorem cnót wszelakich, po czym zrobili z niego zazdrośnika, okrutnika, gwałtownika i ch*** wie jakiego jeszcze paskudnika, czyli nadali mu cechy, jakie są ewidentnymi wyróżnikami człowieka. Stąd moja teza, że to jednak nie Bóg ludzi, tylko oni jego na swój obraz i podobieństwo.
Januszek powtarza tu truizmy o konieczności odkupienia, posłania z=Zbawiciela, który musiał oddać swoje życie za nas itp. Toż to absurd. Bóg, który zostaje ukazany, jako absolutny władca wszechświata, wszechmocny, wszechpotężny wręcz, musi odkupywać ludzi. Od kogo, pytam? Kto jest na tyle silny, że odda im ich za darmo? Kto się go nie boi? Mało tego, najzwyczajniej z niego drwi? Czyżby jednak tych Bogów było więcej?
Tę tezę potwierdza pierwsze przykazanie Mojżeszowe: nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną. Ono potwierdza, że byli inni Bogowie, cudzy, czyli wyznawani przez inne narody. A w tym kontekście cały monoteizm bierze w łeb. Włącznie z chrześcijaństwem.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

januszek
Posty: 701
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:53

Re: kto kogo stworzył?

#58 Post autor: januszek » 20 maja 2014, 13:10

"Czyżby jednak tych Bogów było więcej?"
skaranie boskie pisze:Tę tezę potwierdza pierwsze przykazanie Mojżeszowe: nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną. Ono potwierdza, że byli inni Bogowie, cudzy, czyli wyznawani przez inne narody. A w tym kontekście cały monoteizm bierze w łeb. Włącznie z chrześcijaństwem.
niekoniecznie
w narodzie izraelskim był kult cielca, bóg przez małe "b", [ nie wspominam innych w innych narodach a jest tego multum], ponadto przez znaczną część ówczesnego Izraela znane w owym czasie ksiegi 'Starego testamentu' nie zostały należycie zrozumiane czyli znowu zrozumiane według człowieka pragnacego aby "Bóg" był wg 'jego widzimisię'.
Przy okazji pragnę zauważyć że gdyby przyjęto Jezusa [jak należało] to DOPIERO BYŁBY PROBLEM {DLA BOGA}

1 przykazanie wykazuje że masz rację twierdząc że ludzie tworzą bogów [sobie] , a ci z punktu widzenia Mocy Stwórczej - [Boga - Jestem Który Jestem ] - są cudzymi

Proponuję:

http://www.voxdomini.com.pl/valt/valt/v-06-026.htm

pozdrawiam

Dodano -- 20 maja 2014, 21:46 --

PS.
ponieważ mam zgodę, przytaczam trafny [moim skromnym zdaniem] wiersz:

http://www.osme-pietro.pl/wiersze-biale ... 14361.html

jeżeli TYLKO czlowiek tworzy bogów to :

"będą Cię pytać pragnienia
w Tobie w środku
i w Tobie na zewnątrz szukając

spełnienia"

bez możliwosci owego spełnienia pomimo bycia KIMŚ.

a w przypadku kiedy Bóg nas stwarza , pomimo bycia Czymś spełnienie to ma szanse realizacji

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: kto kogo stworzył?

#59 Post autor: skaranie boskie » 20 maja 2014, 23:55

No i dupa.
Przeczytałem ten cały (wybacz, proszę) bełkot z podanego linku i dalej nie wiem, od kogo Bóg musiał nas odkupić.
A przy okazji: Słowo odkupić oznacza kupienie czegoś, co wcześniej sprzedaliśmy. Jest porównywalne z odzyskaniem, czy odebraniem, choć ma swoje konkretne znaczenie. Pytam więc czy i komu Bóg nas przedtem sprzedał? I czy istota wszechmocna i wszechwładna naprawdę zajmuje się handlem żywym towarem? To kolejna cecha właściwa ludziom, a więc dowód na to, że to ludzie Boga na swój obraz i podobieństwo, a nie odwrotnie.
Moim zdaniem cała ta historia o Zbawicielu, który za nas umiera na krzyżu, który jest środkiem płatniczym w rękach swojego ojca, przy okazji naciągacza, płacącego fałszywą monetą (vide zmartwychwstanie, o którym wiedział jeszcze zanim wydał synka na śmierć), jest mocno naciągana i tylko człowiek, istota z natury uwikłana w przeróżne szwindle, mogła coś podobnego wymyślić. Jeśli jednak, jakimś dziwnym trafem zostaliśmy stworzeni na podobieństwo takiego Boga-krętacza, to ja się z jego królestwa wypisuję. Profilaktycznie.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: kto kogo stworzył?

#60 Post autor: Gloinnen » 21 maja 2014, 21:17

Pycha ludzka, jak widać powyżej, nie zna granic.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”