Podpiszmy to!

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Podpiszmy to!

#1 Post autor: Miladora » 24 maja 2012, 22:46

W związku z apelem organizacji Avaaz, przekazanym na nasz portal przez Miladorę, w Zespole rozgorzała bardzo interesująca i ożywiona dyskusja światopoglądowa. Oceniliśmy, że warto ją przenieść na forum publiczne i umożliwić wszystkim użytkownikiem zabranie w niej głosu. Tym samym prosimy o nie zaśmiecanie tematu w dziale Ogłoszenia.

Gloinnen.



To apel organizacji Avaaz - dostaję od nich wiadomości, ponieważ już brałam wcześniej udział w podobnych akcjach.
Jeżeli możecie, to roześlijcie także po innych.

W tej chwili jest już 2,062,156 podpisów z całego świata.
Godziny by Uratować Amazonię - zbierzmy 2 miliony!

Nasza petycja już za kilka godzin dotrze do Pałacu Prezydenckiego! Zbierzmy 2 miliony jeszcze przed tym spotkaniem -- podpisz i przekaż znajomym

Drodzy Przyjaciele,

Brazylijski Kongres uchwalił ustawę, która pozwala na bezkarne wycinki połaci lasów Amazonii. Tylko Prezydent Dilma może to nowe prawo zawetować. Presja wewnętrzna w kraju rośnie, ale jedynie zmasowany, międzynarodowy sprzeciw uzmysłowi Prezydent, że jej pozycja może bardzo ucierpieć wskutek niewłaściwych decyzji. Pomóżmy jej zadecydować -- podpisz petycję i przekaż ją znajomym:

Brazylijski Kongres poparł właśnie nową katastrofalną w skutkach ustawę leśną, która toruje drogę do ogromnych zniszczeń w Amazonii. Teraz weto Prezydent Dilmy jest ostatnią deską ratunku dla "zielonych płuc świata".

Na szczęście czas jest po naszej stronie -- za kilka tygodni Dilma będzie gospodarzem światowego Szczytu Ziemi. Eksperci przyznają, że prezydent Brazylii nie może sobie teraz pozwolić na otwarcie Szczytu jako lider, który sam zezwala na destrukcję lasów deszczowych w swoim kraju. Napięcie wewnątrz Brazylii rośnie - 79% Brazylijczyków sprzeciwia się nowemu prawu. Jeśli do nich dołączymy, możemy podnieść temperaturę globalnego sprzeciwu, i zmusić Dilmę do wycięcia w pień tego i podobnych pomysłow i walki o ochronę Amazonii.

Dilma podejmie decyzję w ciągu najbliższych 24h! Zażądajmy weta dla nowej ustawy. Kliknij poniżej by podpisać petycję i prześlij ją znajomym:

https://secure.avaaz.org/pl/veto_dilma_ ... inal_push/

Amazonia jest często nazywana płucami współczesnego świata -- 20% naszego tlenu pochodzi z tych wspaniałych lasów, odgrywa ona także kluczową rolę w łagodzeniu globalnych zmian klimatycznych. W ostatniej dekadzie, Brazylia odniosła znaczące zwycięstwo w walce z wylesieniem, w latach 2004- 2011 odnotowano ogromny, 78- procentowy spadek. Powód? Wiele czynników złożyło się na ten sukces- m.in. dotychczasowa ustawa o lasach, wspierana przez naciski opinii międzynarodowej, konswekwentne egzekwowanie prawa oraz monitoring satelitarny.

Ale nowe prawo pozwala na nielegalną wycinkę na obszarze wielkości Francji i Wielkiej Brytanii razem wziętych ponadto ogłasza amnestię dla popełnionych wcześniej zbrodni deforestacji. To nie tylko początek ekologicznej katastrofy w samej Brazylii, ale też fatalny przykład dla innych krajów na całym świecie.

Brazylia jest krajem bardzo dynamicznego rozwoju, władze kraju walczą o wyprowadzenie z biedy dziesiątków tysięcy swoich obywateli. Mimo mocnych dowodów na to, że wzrost niekoniecznie musi wiązać się z deforestacją Dilma ulega presji lobby rolniczego, które w czasie wyborów udzieliło jej znacznego poparcia licząc na jej pomoc w amnestii dla nielegalnej wycinki. To paskudna wojna -- działacze i aktywiści giną, są zastraszani i uciszani. Ale były minister środowiska oraz ludzie w całej Brazylii przekazali Dilmie jasną wiadomość - chcą ochrony Amazonii. Teraz czas na nasz ruch- dołączmy do nich i wywrzyjmy odpowiednią presję na Prezydent Brazylii by nie poddawała się w walce o słuszną sprawę.

Los Amazonii zawisł na włosku. Ale dzięki temu, że Prezydent Dilma jest teraz tak podatna na opinię społeczną, możemy wspólnie użyć naszego głosu i wygrać walkę o naszą planetę! Podpisz teraz naglącą petycję poniżej i powiadom o niej swoich znajomych -- były minister środowiska dostarczy ją do rąk własnych Dilmy:

https://secure.avaaz.org/pl/veto_dilma_ ... inal_push/

W ciągu ostatnich trzech lat udało nam się zwyciężyć kolejne bitwy. Teraz musimy zewrzeć szeregi by powstrzymać ekologiczną katastrofę w Brazylii i ochronić Amazonię przed destrukcją, a naszą planetę przed zniszczeniem.

Z nadzieją i determinacją,

Luis, Pedro, Maria Paz, Alice, Ricken, Carol, Lisa, Rewan oraz cały zespół Avaaz

WIĘCEJ INFORMACJI:

Brazylijski Kongres zatwierdza kontrowersyjne prawo (BBC)
http://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-17851237

Poprawki prawa leśnego w Brazylii, dobre dla kryminalistów, złe dla lasów (IB Times)
http://www.ibtimes.co.uk/articles/20120 ... common.htm

Deforestacja Amazonii (BBC)
http://news.bbc.co.uk/2/hi/8358094.stm
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Podpiszmy to!

#2 Post autor: Miladora » 24 maja 2012, 23:09

W tej chwili jest już 2,064,021 podpisów.
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: Podpiszmy to!

#3 Post autor: Alek Osiński » 24 maja 2012, 23:16

Podpisałem. To byłaby zbrodnia.

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Podpiszmy to!

#4 Post autor: Miladora » 24 maja 2012, 23:22

al z krainy os pisze:To byłaby zbrodnia.
Też tak myślę, Aluś.

Ale budujące jest, że podpisy napływają w astronomicznym tempie.
W tej chwili jest ich już 2,064,923. Niemal co sekundę.
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Podpiszmy to!

#5 Post autor: skaranie boskie » 24 maja 2012, 23:25

Miladora pisze:W tej chwili jest już 2,064,923 podpisów.
To cztery dziesiąte procenta ludności świata. Niesamowite zainteresowanie.
Dałem Emilce wolną rękę w występowaniu w tej sprawie w imieniu administracji. Sam jednak w ogóle się tym nie interesuję. Z dwóch powodów.
Po pierwsze, nie wierzę w skuteczność jakichkolwiek apeli.
Po drugie wiem, że lasy będą wycinane, nawet, gdyby groziła za to kara śmierci. Eksport drewna to jedyne źródło zarobku dla wielu brazylijskich przedsiębiorstw i tylko ono stwarza miejsca pracy dla milionów ludzi z obszaru większego nic cała Europa. Spróbuj im wytłumaczyć, że mają głodować tylko po to, żeby inni mieli czym oddychać. Ja się nie podejmuję. Jestem realistą, pomimo tego, że czasem piszę wiersze.
Dla spokoju zaangażowanych, nie będę się na ten temat wypowiadał na forum publicznym. Przynajmniej na razie. ;)
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Podpiszmy to!

#6 Post autor: skaranie boskie » 24 maja 2012, 23:29

Ale mam pomysł.
Niech każdy, podpisany pod tą petycją weźmie sobie na utrzymanie jedną brazylijską rodzinę (to niewielki wydatek - max. 100 dolarów miesięcznie), która - być może - w zamian za to, zgodzi się nie brać udziału w tej wycince. Złożyć podpis to czysta hipokryzja. To nic nie kosztuje. To tak jakbyśmy powiedzieli sąsiadowi, żeby rzucił pracę, bo jak wraca przepocony, to u mnie śmierdzi na podwórku.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Podpiszmy to!

#7 Post autor: Miladora » 24 maja 2012, 23:36

Już jest 2,065,572 podpisów.
skaranie boskie pisze:Jestem realistą, pomimo tego, że czasem piszę wiersze.
A ja nie jestem aktywistką, ale wiem, że w niektórych przypadkach nie można siedzieć z założonymi rękami.
Mówisz, że wycinanie lasów to rynek pracy dla iluś tam głodujących ludzi.
Tylko że tych głodujących może być o wiele więcej na całym świecie, gdy lasy zostaną wycięte - to dotyczy następnych pokoleń, wśród których będą także nasi potomkowie.
Taką Ziemię im zostawimy, bo nie chce nam się teraz wierzyć w skuteczność żadnej akcji?

Przez ten czas, gdy to pisałam liczba podpisów zwiększyła się do - 2,066,031.
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: Podpiszmy to!

#8 Post autor: Alek Osiński » 24 maja 2012, 23:39

Podpisywać Skaranie!

Nie filozofować!

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Podpiszmy to!

#9 Post autor: Gloinnen » 24 maja 2012, 23:40

Demagogia, Skaranie.

Tak naprawdę - jak słusznie zresztą zauważyłeś - na tej wycince zarabiają najwięcej brazylijscy przedsiębiorcy, a co za tym idzie - ich odbiorcy, którzy dzięki temu mają za półdarmo surowiec. Kto to jest? Transnarodowe korporacje i ich akcjonariusze, szukający za wszelką cenę sposobów kumulacji kapitału, mając w nosie ochronę środowiska i wątpliwe moralnie pochodzenie dostarczanego im drewna.
Jestem zdania, że w wielu rejonach świata bieda jest utrzymywana sztucznie po to, aby grupka najbogatszych ludzi na naszym globie, trzymająca w swoich rękach największe międzynarodowe koncerny, mogła jeszcze bardziej się bogacić i czerpać korzyści z wyzysku.
Podzielam pogląd, że w skali globalnej nie brakuje środków na to, aby rzesze brazylijskich biedaków mogły wyjść z kręgu ubóstwa, wykształcić dzieci i nie musieć zarabiać na chleb nielegalną wycinką lasów. Tylko o tym jakby się nie mówi.
Niepodejmowanie działań przeciwko negatywnym zjawiskom tak naprawdę nie ratuje tych ludzi, a jeżeli nawet - jest wyjściem krótkoterminowym, na dodatek sankcjonującym o wiele gorsze zbrodnie ekonomiczne dokonywane w krajach Trzeciego Świata, nie tylko w Brazylii.. Problem należy rozwiązywać na zupełnie innym poziomie.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Podpiszmy to!

#10 Post autor: Miladora » 24 maja 2012, 23:42

skaranie boskie pisze: Złożyć podpis to czysta hipokryzja. To nic nie kosztuje.
Pewnie. I nic nas nie musi obchodzić jakaś brazylijska rodzina, skoro na całym świecie, głównie w Afryce, umiera z głodu corocznie 15 milionów dzieci, a nawet w sytej Polsce, w której nie ma sobie co zawracać głowę nic niewartymi akcjami znajduje się noworodki w pojemnikach na śmieci.
Ale co tam... hipokryzja.

A może znieczulica?
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”