Podpiszmy to!

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Podpiszmy to!

#11 Post autor: skaranie boskie » 24 maja 2012, 23:48

Gloinnen pisze:Tak naprawdę - jak słusznie zresztą zauważyłeś - na tej wycince zarabiają najwięcej brazylijscy przedsiębiorcy, a co za tym idzie - ich odbiorcy, którzy dzięki temu mają za półdarmo surowiec. Kto to jest? Transnarodowe korporacje i ich akcjonariusze, szukający za wszelką cenę sposobów kumulacji kapitału, mając w nosie ochronę środowiska i wątpliwe moralnie pochodzenie dostarczanego im drewna.
Wytłumacz to biedakowi z dziesięciorgiem dzieci, żoną w ciąży i pustym kociołkiem.
Gloinnen pisze:Problem należy rozwiązywać na zupełnie innym poziomie.
Z tym się zgadzam.
I mam propozycję. Zacznij rozwiązywać, przyłączę się.

Miladora pisze:I nic nas nie musi obchodzić jakaś brazylijska rodzina, skoro na całym świecie, głównie w Afryce, umiera corocznie około dwóch milionów dzieci, a nawet w sytej Polsce, w której nie ma sobie co zawracać głowę nic niewartymi akcjami znajduje się noworodki w pojemnikach na śmieci.
Podobnie jak brazylijską rodzinę nie muszą obchodzić jakieś znajdowane w pojemnikach na śmieci, polskie dzieci. Problem tkwi w tym, co wyżej napisała Glo, a tego żadne apele, petycje, podpisy i piękne artykuły w internecie nie zmienią. Nawiasem mówiąc, tłumacze mogliby się postarać... W naszym języku słowo "prezydent" odmienia się przez przypadki.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Podpiszmy to!

#12 Post autor: Gloinnen » 24 maja 2012, 23:51

Proponuję lekturę książki Dawida Kortena "Świat po kapitalizmie. Alternatywy dla globalizacji".

A w ogóle dyskusja jest całkiem ciekawa, nie wiem, czy nie wrzucić jej do działu "Moim skromnym zdaniem"??? Nie wzbudzi niepotrzebnych kontrowersji?
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Podpiszmy to!

#13 Post autor: Miladora » 24 maja 2012, 23:55

skaranie boskie pisze:W naszym języku słowo "prezydent" odmienia się przez przypadki.
Kochanie, to jest kobieta. Pani prezydent. :D

A podpisów jest już 2,067,195.
Gloinnen pisze:nie wiem, czy nie wrzucić jej do działu "Moim skromnym zdaniem"??? Nie wzbudzi niepotrzebnych kontrowersji?
Sądzę, że zjedzą Skarańka żywcem, ale może jest to tylko moje pobożne życzenie. :smoker:
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Podpiszmy to!

#14 Post autor: skaranie boskie » 24 maja 2012, 23:58

Gloinnen pisze:Proponuję lekturę książki Dawida Kortena "Świat po kapitalizmie. Alternatywy dla globalizacji".
Kiedyś Marks pisał o świecie po kapitaliźmie.
Wszyscy wiemy czym skończyło się poważne traktowanie jego książek.
Mam nadzieję, że tej nikt nie potraktuje podobnie.
Gloinnen pisze:A w ogóle dyskusja jest całkiem ciekawa, nie wiem, czy nie wrzucić jej do działu "Moim skromnym zdaniem"??? Nie wzbudzi niepotrzebnych kontrowersji?
To dobry pomysł, ale kontrowersje na pewno wzbudzi. Będziemy mieli nowy przypływ postów. ;)
Miladora pisze:A podpisów jest już 2,067,195.
To wciąż jest 0.04%
Imponujący wynik.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Podpiszmy to!

#15 Post autor: Miladora » 25 maja 2012, 0:03

skaranie boskie pisze:Podobnie jak brazylijską rodzinę nie muszą obchodzić jakieś znajdowane w pojemnikach na śmieci, polskie dzieci.
Oczywiście. :D
I w ogóle nic nas nie musi obchodzić. No bo przecież mamy co jeść, prawda? Więc podpisujemy petycje, nie martwiąc się, że ktoś może być głodny.
Albo nie podpisujemy petycji, także nie martwiąc się, że ktoś może być głodny.
Bo po co się w ogóle martwić? I po co podpisywać, prawda?
Po nas chociażby potop... :D

2,067,779 podpisów.
Co za głupi ludzie - lecą i podpisują...
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Podpiszmy to!

#16 Post autor: Gloinnen » 25 maja 2012, 0:10

Skaranie,

Moim zdaniem warto poczytać wszystko, chociażby w takim celu, aby mieć większą świadomość tego, co się na świecie dzieje i po to, aby nie uważać, że status quo jest nie do ruszenia.

Wyjście z założenia, że jest źle, bo nie ma innej opcji, że dokonywanie rozmaitych zbrodni (ekonomicznych) w zasadzie ma swoje uzasadnienie, a nawet jeżeli je potępimy, to i tak posiadamy żadnego wpływu na bieg wydarzeń - to dopiero hipokryzja! Tym bardziej, że właśnie w Trzecim Świecie jedne problemy generują drugie i jest to zamierzone, aby bogata Północ na tym korzystała.

Natomiast - wybacz, zanim zaczniesz się wypowiadać na temat jakiejkolwiek książki, najpierw ją przeczytaj. Potem możemy podyskutować o zawartych w niej tezach.

Chyba, że czytałeś. To wtedy zwrócę honor i odszczekam na kolanach.
Miladora pisze:Po nas chociażby potop..
Na takim podejściu zyskują ci, którzy umiejętnie piorą nam mózgi. Ludzie zostają stłamszeni do roli szczurów, walczących o przeżycie i myślą jak szczury walczące o przeżycie. To jest efekt globalnej kampanii. Upodlonymi łatwo sterować. Łatwo przyjęliśmy tę koncepcję, zwłaszcza, że całkowicie zwalnia nas z odpowiedzialności za cokolwiek.

(wybacz, Mila, to nie do Ciebie, Twój cytat to jedynie dobry przykład)...
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Podpiszmy to!

#17 Post autor: Miladora » 25 maja 2012, 0:33

2,069,205 podpisów.

Jesteś w mniejszości, Skaraniek. :D
I nie mówię tu o procentowych wartościach, tylko o szybkości, z jaką ludzie podjęli tę akcję.
Ciekawe, że im się chce, prawda? :bee:
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Podpiszmy to!

#18 Post autor: Gloinnen » 25 maja 2012, 0:35

Pomijam podpisujących petycję. To szaraczki.

Ale, jak mam rozumieć, całe mnóstwo NGO'sów zaangażowanych w tę akcję, to zapewne oszołomy, jednostki niespełna rozumu, którym należy wybaczyć, albowiem nie wiedzą, co czynią... :crach:
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Podpiszmy to!

#19 Post autor: Miladora » 25 maja 2012, 0:40

Gloinnen pisze:albowiem nie wiedzą, co czynią... :crach:
No, nie wiedzą, bo nie mieli jeszcze do czynienia z siłą argumentów Skarańka. :cha:
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Podpiszmy to!

#20 Post autor: skaranie boskie » 25 maja 2012, 0:43

A ja swoje wiem.
Przeczytałem sporo na ten temat, obejrzałem kilka filmów i jawi mi się totalną utopią myślenie, że ludzie są gotowi robić cokolwiek w innym celu, niż zdobywanie kasy.
Oczywiście, jak już mają co jeść, to czasami zajmują się jakimś hobby (choćby pisaniem wierszy), ale i tak głównym motorem wszelkich działań jest kasa. I żadne petycje tego nie zmienią. Dziś stoimy u progu kryzysu ekonomicznego, który, jak osiemdziesiąt lat temu doprowadzi (oczywiście na życzenie światowych korporacji i bankierów) do kolejnej wojny, choćby i nuklearnej, na której oni znów zarobią krocie. I stawiam złote monety przeciw zeschłym liściom, że nikt im w tym nie przeszkodzi. A już na pewno nie my. Wystarczy, że stracimy pracę i natychmiast zaczniemy się godzić na wszystko, byleby tylko mieć co do gara i na dupę włożyć. Przykro mi ale live is brutal and full of zasadzkas.
Miladora pisze:Jesteś w mniejszości, Skaraniek.
Biorąc pod uwagę zasięg internetu - to żadna szybkość.
A poza tym jestem ciekaw jak szybko przybywałoby głosów, gdyby każdy kosztował choćby złotówkę.

[quote="Gloinnen]Ale, jak mam rozumieć, całe mnóstwo NGO'sów zaangażowanych w tę akcję,[/quote]

Glo, przeczytałaś taką mądrą książkę a nie wiesz, że owe organizacje chodzą na pasku sławetnej wąskiej grupy operującej kapitałem? Jak myślisz, kto je finansuje? Może Wy obie z Miladorą?
Może Ci wszyscy, którzy w tak wielkim tempie dziś podpisują petycję, żeby jutro - w jeszcze większym - o niej zapomnieć?
Nie. To właśnie korporacje je finansują, żeby w razie potrzeby mieć krzykaczy gotowych wykrzyczeć wszystko, co panowie bankierzy nakażą. Dziś każą im krzyczeć przeciw. Ale bądź pewna, że w krytycznym momencie im tego krzyku zakażą. To się właśnie nazywa polityka.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”