Patriotyzm - podyskutujmy. Czym jest patriotyzm?

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Wiadomość
Autor
emelly
Posty: 367
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:34
Lokalizacja: Kraków/Gdańsk

Re: Patriotyzm - podyskutujmy. Czym jest patriotyzm?

#21 Post autor: emelly » 15 paź 2012, 17:14

Kapryśnice to zazwyczaj kobiety z polotem, które miały wyobraźnię i wielkie marzenia, a zostały przytłoczone ciężarem codziennego życia. Parę lat temu zatrudniono wybitnej sławy specjalistę od marketingu, który miał wymyślić hasło promujące Polskę. Wymyślił: "Twórcze napięcie". Polska mentalność romantyczna miała zawsze mnóstwo uroku, np. Nietsche marzył, żeby być Polakiem, a za polskimi oficerami uganiały się w Anglii wszystkie kobiety.
myśleć racjonalnie, rzeczowo.
Pewnie uda się w końcu zabić w Polakach resztkę poezji i narodzi się nowe pokolenie przyziemnych pedantów. :smoker: Niestety, nasza działalność na forum raczej nie sprzyja temu stanowi rzeczy ;)

Jest jedna rzecz, za którą nie znoszę "Gazety Wyborczej" :sorry: - uważam, że jak kroplówka z trucizną wsącza w Polaków kompleksy. Czytelnika GW (oczywiście nie każdego) bardzo łatwo rozpoznać, właśnie po ogromnym poczuciu niższości związanym z własną narodowością. A jak powtarza współczesna psychologia popularna, większość problemów i głupich zachowań wynika z niskiego poczucia własnej wartości. Nie jest to może teoria, z którą zgadzam się w pełni, ale myślę, że wiele w niej racji. Powiedziałabym może - z nieunormowanego stosunku do samego siebie. Ani kompleksu wyższości, ani niższości, bo ponoć zawsze występują razem. Podejrzewam, że Polska rozwijałaby się lepiej jako kraj, gdyby Polacy trochę bardziej, jak to się mówi, "akceptowali samych siebie".

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Patriotyzm - podyskutujmy. Czym jest patriotyzm?

#22 Post autor: 411 » 15 paź 2012, 19:21

iTuiTam pisze:Odpowiadam zwykle, że świat z którego wyjechałam dawno nie istnieje, że świat z którego wyjechałam sam mnie z siebie wyprosił. Ale o tym się nie pamięta, patrząc na dzisiaj.
Pamieta, oj, pamieta. I tym bardziej docenia miejsce, ludzi i czas, który jest teraz. Nie bylo latwo. I nie chce o tym zapomniec, bo tym bardziej ciesze sie, ze zdobylam sie na to, by byc, gdzie jestem.

Ale z tym dobrym czlowiekiem to masz racje, iTuiTam.

Sorki za offtop.
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Patriotyzm - podyskutujmy. Czym jest patriotyzm?

#23 Post autor: @psik » 15 paź 2012, 22:12

widziałem kiedyś nalepkę na samochodzie z napisem - nie czytam wyborczej, nie oglądam TVN, nie głosuję na PO - to prawie jak początek patriotyzmu.


A teraz na poważnie.
Patriotyzm to przede wszystkim ciągłość. Ciągłość to najbardziej właściwe słowo. I słowo to również bardzo ważna rzecz. Nasz wspaniały język, dający tyle możliwości. Podobno tylko trzy narody w Europie przykładają uwagę do słów w piosenkach.To Polacy, Rosjanie i Francuzi. Patriotyzm to również przekazywanie dzieciom tego co opowiedzieli nam rodzice, dziadkowie. Czyli znowu ciągłość. To najwłaściwsze słowo.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Patriotyzm - podyskutujmy. Czym jest patriotyzm?

#24 Post autor: skaranie boskie » 15 paź 2012, 23:26

emelly pisze:nie znoszę "Gazety Wyborczej
Czy masz na myśli ten periodyk?
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Patriotyzm - podyskutujmy. Czym jest patriotyzm?

#25 Post autor: @psik » 16 paź 2012, 15:38

Mmmuuszszę oooświadczyć, ż eee ppoowyszszy prooojekt jjest wyyyysoce rreakcccyjny i iii gggg głęęębboooko aa aaantyssemicki
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”