niepełnosprawni a społeczeństwo

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Zablokowany
Wiadomość
Autor
iskierka

Re: niepełnosprawni a społeczeństwo

#131 Post autor: iskierka » 12 lis 2012, 21:44

Sede Vacante pisze:Może pora jakąś nową dyskusję założyć?
Masz rację Sed.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: niepełnosprawni a społeczeństwo

#132 Post autor: Gloinnen » 12 lis 2012, 21:45

Czy wolno mi się jeszcze wypowiedzieć w temacie? Bo widzę, że wątek nadal żyje swoim życiem...

Do Iskierki:
myślę, że najlepiej byłoby dla wszystkich, a przede wszystkim dla Ciebie, abyś - za radą Sede Vacante - przestała zajmować się swoimi nieszczęściami. Nie znam dokładnie ani szczegółowych faktów z Twojego życia, ani Ciebie jako osoby, ale wydaje mi się, że życie przynosi Ci tyle samo radości, jak i smutków, i nie odbiega w tym od średniej statystycznej. Ani Cię nie rozpieszcza, ani nie oszczędza - tak samo, jak żadnego z nas. I fakt bycia niepełnosprawnym, czy pełnosprawnym nie ma tu nic do rzeczy. Niepełnosprawni również mogą brać cięgi od losu - i nie jest to ani ich przywilej, ani też ich przekleństwo. Należy po prostu zaakceptować taką kolej rzeczy i raczej proponuję skoncentrować się na czymś innym. Masz swoją pasję - poezję - więc pisz wiersze i rozmawiaj o nich, skoro zawędrowałaś na portal literacki. Po to właśnie jest portal Ósme piętro.
Nikt tutaj nie rozwiąże innych Twoich problemów (np tych z rodzicami), bo najprawdopodobniej nikt tego nie potrafi, ani się tego nie podejmie. Od tego są kompetentni specjaliści (psychoterapeuci, chociażby).

Do e_14scie:
e_14scie pisze:Wystarczy, że mi kilka osób zmyło głowę za twoją przyczyną,
Przykro mi, że mogłam Cię niesprawiedliwie ocenić. Nie jestem nieomylna. Opierałam się na tym, co mogłam zaobserwować, bo przecież nie siedzę w Twojej głowie. Chciałabym jedynie zaznaczyć, że mając rację, można ją wyrazić w różny sposób.

Nikt nie będzie Iskierki deprecjonował z powodu kiepskiego pisania (wszyscy się uczymy), z powodu nie zawsze fortunnych wypowiedzi (każdemu się zdarzają)... Taką przynajmniej mam nadzieję. Natomiast jest dla nas sytuacją wyjątkowo głupią i trudną, gdy zaczynamy czuć się wciągani w odpowiedzialność za cudze życiowe problemy. Myślę że, jako laicy, możemy nawet więcej zaszkodzić, niż pomóc.

Nie nazwałabym Iskierki "wirusem", natomiast jeśli szuka ona u nas czegoś więcej, niż jedynie pomocy w kwestiach literackich, to niestety, nikt z nas nie podejmie się takowej udzielić. Ale chyba to już też zostało wyjaśnione.

Wszystkie strony sporu proszę ponownie o jego zakończenie. Myślę, że jest to możliwe. Najlepiej byłoby, abyśmy, zamiast grzebać nawzajem w swoich duszach, sumieniach i kompleksach, rzeczywiście zajęli się tym, do czego ten portal jest stworzony - czyli literaturą. Inaczej wszyscy będziemy brnąć w ślepą uliczkę. Dajmy sobie szansę. Bez skarżenia na siebie, bez pretensji, bez oceniania i wartościowania, i bez zacietrzewienia.


Gloinnen.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

iskierka

Re: niepełnosprawni a społeczeństwo

#133 Post autor: iskierka » 12 lis 2012, 21:54

Gloinnen pisze:Do Iskierki:
Glo, ale ja i Sede, już dawno zakończyliśmy i wracamy do tematu
a temat ten nie dotyczy głównie mnie. A jeśli tak bardzo on razi
to proszę, albo o jego usunięcie, albo ja się nie będę na jego temat
wypowiadać, nie chcę sporów, ani nigdy nie chciałam

Sede Vacante
Posty: 3258
Rejestracja: 27 sty 2013, 23:52
Lokalizacja: Dębica

Re: niepełnosprawni a społeczeństwo

#134 Post autor: Sede Vacante » 12 lis 2012, 21:57


Glo, ale ja i Sede, już dawno zakończyliśmy i wracamy do tematu
a temat ten nie dotyczy głównie mnie. A jeśli tak bardzo on razi
to proszę, albo o jego usunięcie, albo ja się nie będę na jego temat
wypowiadać, nie chcę sporów, ani nigdy nie chciałam


To po prostu przestań. Zawsze chcesz mieć ostatnie zdanie i jakoś zgrywasz niewiniątko - bez obrazy.
Po co ciągle odpisujesz, wysyłasz privy z zażaleniami, zgłaszasz posty? Nie wracaj do tego. Tylko tyle.

A co do usunięcia - chyba żartujesz. Tylu ludzi się zaangażowało w temat, a teraz mamy usuwać?

Nie jest to atak na ciebie. Po prostu nie użalaj się nad sobą. Zapomnij o tym.
Pisz wiersze.
"Nie głaskało mnie życie po głowie,
nie pijałem ptasiego mleka -
no i dobrze, no i na zdrowie:
tak wyrasta się na człowieka..."


W. Broniewski - "Mannlicher"

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: niepełnosprawni a społeczeństwo

#135 Post autor: Gloinnen » 12 lis 2012, 22:01

Sede Vacante pisze:Nie jest to atak na ciebie. Po prostu nie użalaj się nad sobą. Zapomnij o tym.
Pisz wiersze.
Sede, brawo! Szacun!
Tym akcentem zamykam temat.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: niepełnosprawni a społeczeństwo

#136 Post autor: Gloinnen » 12 lis 2012, 22:04

Gloinnen pisze: Najlepiej byłoby, abyśmy, zamiast grzebać nawzajem w swoich duszach, sumieniach i kompleksach, rzeczywiście zajęli się tym, do czego ten portal jest stworzony - czyli literaturą. Inaczej wszyscy będziemy brnąć w ślepą uliczkę. Dajmy sobie szansę. Bez skarżenia na siebie, bez pretensji, bez oceniania i wartościowania, i bez zacietrzewienia.
Odnośnie zgłoszenia - nic więcej nie powiem, ponad to, co powyżej.

Gloinnen.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: niepełnosprawni a społeczeństwo

#137 Post autor: skaranie boskie » 12 lis 2012, 23:22

DOŚĆ!!!

Temat pozostanie zamknięty, ponieważ wyczerpano już wszystkie opcje dyskusji.
Rozmowy zaś na temat czyjegokolwiek problemu z osobowością wykraczają poza dopuszczone regulaminem ramy.
Oświadczam, że każda próba powrotu do tematu pełno, bądź niepełnosprawności Iskierki, jak i każdego innego Użytkownika będzie traktowana jak wykroczenie przeciw regulaminowi. Dotyczy to również zaprezentowanej nam tutaj "autopromocji".
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Zablokowany

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”