wizja świata w skromnym zdaniu

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

wizja świata w skromnym zdaniu

#1 Post autor: skaranie boskie » 15 paź 2012, 0:04

MOIM SKROMNYM ZDANIEM
Ten dział powstał niemal w bólach.
Mieliśmy sporo dylematów. Zwłaszcza tych, kreowanych argumentami "przeciw".
Z założenia jest to miejsce przeznaczone do dyskusji światopoglądowych.
Doskonale wiemy, że z poglądami jest jak z zegarkami - każdy wskazuje co innego, każdy zaś wierzy tylko swojemu - i wzbogaceni tą wiedzą stworzyliśmy miejsce, w którym one wskazania (czy to zegarków, czy poglądów) mogłyby się ścierać. Bierzemy pod uwagę możliwe zacietrzewienie dyskutantów, również ich - graniczący z perwersją - upór w trwaniu przy swoim.
Dlatego postanowiliśmy ten dział całkowicie uwolnić od wszelakiej cenzury.
Co to oznacza?
To tylko, że napisanych tu postów nie będziemy przenosić do zsypu.
Tu - jak w angielskim "hyde parku" - można napisać niemal wszystko. Piszę "niemal", bo ogranicza nas prawo, nad przestrzeganiem którego musimy czuwać "z urzędu".
Tym samym, przestrzegamy wszystkich przed zabieraniem głosu w tym dziale. Każdy bowiem wpis może napotkać ripostę, daleko od zdania piszącego odbiegającą, żeby nie rzec - dla niego "obraźliwą". Jeśli więc chcesz, drogi Użytkowniku, wdać się w polemikę z innymi, tu piszącymi, bądź gotów na odpowiedzi, nie zawsze zgodne z twoim poczuciem estetyki i dobrego smaku.
Innymi słowy - wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

niepozorny
Posty: 389
Rejestracja: 28 lut 2012, 20:50

Re: wizja świata w skromnym zdaniu

#2 Post autor: niepozorny » 10 gru 2012, 0:30

Że istniejaca w Polsce umowa społeczna straciła rację bytu, widać gołym okiem, w ilości ujawniającego się sprzeciwu. Ale to nie znaczy, że nie "obowiązuje". Pytanie: jak to zmienić? Jeden ogar w pojedynku z niedźwiedziem nie ma szans. Ale sfora już ma. Myślę, że obnażanie i atakowanie wszystkich słabych miejsc daje tę szansę. Kto w czasie przymusowej=niezbędnej do egzystencji edukacji, miał szczęście zapoznać się z zasadami i sztuką dyskutowania, ten widzi jak kompromitują się w tej materi prowadzący dyskusje prominentni dziennikarze radiowi i telewizyjni, reprezentujący interesy III RP. Jak to ośmieszyć? Ot, choćby w naszych dyskusjach: oprócz argumentów, użyc porównań: jesteś bezstrony, słuchasz, ulegasz emocjom, obrażasz itd. jak Lis, Kraśko, Olejnik i cała plejada. Życie społeczne nie toczy się jedynie na Wiejskiej. Tam są jedynie mniej lub bardziej (nie)zdolni aktorzy lub wprawiane w ruch marionetki. Życie społeczne toczy się przy wspólnym obiedzie, spotkaniu z klientem lub u cioci na imieninach. Czas przestać uważać za autorytety wszelkiej maści "pieszczochów" PRL-u. Jest okazja mówić za siebie, bez obrażania, bez patentu na prawdę, a nawet do zmiany własnych wyobrażeń, jeśli czyjeś argumenty do tego przekonają. Tak myślę.
"Człowiek nie tylko powinien mieć poglądy, ale powinien umieć ich bronić" – Ewa Rubinstein.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: wizja świata w skromnym zdaniu

#3 Post autor: skaranie boskie » 11 gru 2012, 22:39

Zastanawiam się, czy nie zrobić z tego osobnej dyskusji, bo choć twoja wypowiedź wiąże się z tematem, jednak również sporo poza ów wybiega.
Zanim jednak zadecydujemy (mam nadzieję, że wspólnie) o dalszym losie tego wpisu, przyznam Ci po części rację. Kultura dyskusji, zarówno w ośrodkach decyzyjnych, jak i w środkach przekazu, ostatnimi czasy daleko odbiega od zwyczajowo przyjętych norm. Ale przecież nikt nie mówił, że będzie sielanka. A i do stanu obecnego był czas przywyknąć. Jedyne, co - moim skromnym - powinni publicznie ogłosić wszelacy dyskutanci, a zwłaszcza ich publikatorzy, to coś, co w sensie ogólnym ogłosiłem w poście otwierającym ten temat, oraz cały nasz dział dyskusyjny. Nikt nas nie zmusza do słuchania tych dyskusji i czujmy się szczęśliwi, że nie musimy brać w nich czynnego udziału.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: wizja świata w skromnym zdaniu

#4 Post autor: @psik » 12 gru 2012, 0:08

Będzie już 4 i pół roku jak przepiłem telewizor :)
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

niepozorny
Posty: 389
Rejestracja: 28 lut 2012, 20:50

Re: wizja świata w skromnym zdaniu

#5 Post autor: niepozorny » 13 gru 2012, 19:59

@psik - i co z tego wynikło? Czy jest podobnie jak w tym dowcipie: " Ale mi sie nadarzyla okazja: Sprzedałem kulawego konia za 10 000"- No i?" Kupiłem dwie kury po 5 000."
"Człowiek nie tylko powinien mieć poglądy, ale powinien umieć ich bronić" – Ewa Rubinstein.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: wizja świata w skromnym zdaniu

#6 Post autor: Gloinnen » 13 gru 2012, 20:25

niepozorny pisze:jak Lis, Kraśko, Olejnik i cała plejada.
Już Cię lubię... :jez:
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

niepozorny
Posty: 389
Rejestracja: 28 lut 2012, 20:50

Re: wizja świata w skromnym zdaniu

#7 Post autor: niepozorny » 13 gru 2012, 20:57

Glo - ze wzajemnością . Szczerze :) :rosa:
"Człowiek nie tylko powinien mieć poglądy, ale powinien umieć ich bronić" – Ewa Rubinstein.

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”