Propagowanie treści faszystowskich

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Propagowanie treści faszystowskich

#61 Post autor: Gloinnen » 30 kwie 2013, 10:15

Mnie akurat wykładu na temat różnic między "Polaczkiem" a "Polakiem" nie musisz robić, bo wiem, o ci Ci chodzi. Myślę jednak, że w gruncie rzeczy mamy do czynienia przede wszystkim z jednym gigantycznym oszustwem, z kolosalnym eksperymentem kłamstwa na naszym społeczeństwie. Najpierw transformacja ustrojowa, przeprowadzona według wytycznych międzynarodowej, rządzącej globalną gospodarką finansjery (której agentem był i jest pan Balcerowicz), spauperyzowała ogromne rzesze naszego społeczeństwa. Obalając słabo, wadliwie, nieskutecznie i nierentownie funkcjonujący system i jego ekonomiczne instytucje (choćby PGRy), pozostawiła w tym miejscu ogromną wyrwę, czarną dziurę, nie dając ludziom nic lepszego w zamian. Majątek narodowy - cokolwiek jeszcze przynosiło, albo miało szansę przynosić jakieś zyski - wyprzedano jak skarpetki w marketowej promocji. Chociaż silne państwo wcale nie musi czerpać zysków jedynie z łupienia obywateli podatkami - mogłoby zarabiać na działalności gospodarczej, na inwestycjach w konkretne, dochodowe branże.
Wracając do tematu - społeczeństwo zostało doprowadzone do stanu frustracji, marazmu, poczucia beznadziei, zubożenia, niepewności. Takim ludziom można wcisnąć każdą bajeczkę o ziemi obiecanej. Jestem zdania, że większość "Polaczków" to po prostu wielcy oszukani, pragnący jedynie lepszego życia, rozpaczliwie chwytający się kolejnych mrzonek, jakimi łudzą ich kandydaci na stołki...
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Propagowanie treści faszystowskich

#62 Post autor: skaranie boskie » 02 maja 2013, 22:50

Każdy ma tu trochę racji.
I Nilmo, ze swoim obrazoburstwem, i @psik z naznaczaniem piętnem socjalizmu wszystkiego, co ktokolwiek na świecie wymyślił, i iTuiTam, z utopijną wizją spontanicznej pomocy międzyludzkiej, jako panaceum na cale zło świata i uwielbieniem amerykańskiego kapitalizmu, i w końcu Glo z jej niemal wojującym antyglobalizmem.
Problem w tym, że nasze racje nie mają i nigdy nie będą miały siły przebicia.
Takie instytucje, jak państwa i urzędy będą, bo niczym się ich nie da zastąpić. Chyba, że ich rolę przejmą globalne korporacje i wtedy, to już nawet podyskutować sobie na takim forum nie będzie można.
Nie wierzycie?
A spójrzcie, jak mocno jesteśmy inwigilowani. Komórki, karty płatnicze, to tylko jedne z wielu, choć najpoważniejsze gadżety, z których korzysta każdy, a które pozwalają śledzić każdy ruch obywatela. Nawet najbardziej totalitarne reżimy nie wymyśliły tak doskonałych sposobów inwigilacji. Niebawem pomontują nam w domach "inteligentne" liczniki energii, które przekażą odpowiednim służbom każdą informację na temat tego, co dzieje się u nas w domu. Potem nam zainstalują chipy (ot, choćby w palcu wskazującym), które będą dowodem tożsamości, kartą płatniczą, prawem jazdy i innymi podobnymi pierdołami łącznie.
Konia z rzędem temu, kto się wtedy odważy powiedzieć choćby słowo krytyki o władzy, ryzykując w zamian odcięcie od konta, niemożność kupienia, nawet bochenka chleba.
A czy nie w tym kierunku zmierza świat?
A skoro ma tak być, to ja już wolałem socjalizm. Nawet ten przaśny, okołosowiecki.

Dziś czytam, że drobni kapitaliści dają pracę lokalnym społecznościom. Nie dają. Oni ją biorą. Nawet nie kupują, bo, żeby coś kupić, trzeba za to uczciwie zapłacić, a trudno mówić o uczciwej zapłacie, gdy stawka godzinowa staje się miesięczną. A co by zrobił ów pan kapitalista, gdyby nie znalazł siły roboczej? Co by stworzył? Szybko by przejadł swoją kasę i dołączył do grona pogardzanego przez siebie plebsu. Dlatego uważam, że cały system powinien opierać się na wzajemnej korzyści i uczciwym traktowaniu partnera. Zaznaczam - partnera w interesie, choć słabszego ekonomicznie, a nie część zamienną do maszyny. Ale to utopia, bo w ludzkiej naturze leży wyzysk. Nawet przykłady rewolucyjnych przewrotów pokazują, że obalacze niesłusznych ustrojów, szybko wpasowują się w kapcie obalonej władzy.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Nilmo

Re: Propagowanie treści faszystowskich

#63 Post autor: Nilmo » 02 maja 2013, 23:11

Takie instytucje, jak państwa i urzędy będą, bo niczym się ich nie da zastąpić. Chyba, że ich rolę przejmą globalne korporacje i wtedy, to już nawet podyskutować sobie na takim forum nie będzie można.
Nie wierzycie?
Nie wierzycie? Chyba właściwiej byłoby nie widzicie? To od kilkudziesięciu lat jest faktem. Teraz to jesteśmy jak psy z chipami/ Wkrótce będziesz nosił dowód wszczepiony pod skórę, tabletka szczęścia na śniadanko i łubu dubu niech nam żyją bogowie. A żeby żyli zdrowo to do roboty, do roboty...A rozmnażanie tylko dla wybranych.

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Propagowanie treści faszystowskich

#64 Post autor: iTuiTam » 02 maja 2013, 23:17

skaranie boskie pisze:Każdy ma tu trochę racji.
... i iTuiTam, z utopijną wizją spontanicznej pomocy międzyludzkiej, jako panaceum na cale zło świata i uwielbieniem amerykańskiego kapitalizmu
Skaranie, że wstawię wykrzyknik na otwarcie: !
Gdzie widzisz przejawy mojego, jak to nazywasz: uwielbienia amerykańskiego kapitalizmu?

:myśli:
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

szarobury
Posty: 378
Rejestracja: 29 kwie 2013, 0:06

Re: Propagowanie treści faszystowskich

#65 Post autor: szarobury » 03 maja 2013, 7:21

Czy odnotowanie faktu, że to Jurij Gagarin podniósł poprzeczkę ludzkości okrążając po niskiej orbicie Ziemię jest propagowaniem komunizmu? Do końca ub. wieku wyścig zbrojeń napędzał postęp techniczny. Za tymi zbrojeniami stały konkretne ideologie. Lot Gagarina to nie tylko efekt prac Konstantego Ciołkowskiego, ale w większym stopniu efekty eksperymentów Wernera von Brauna - widać nawet tutaj - w eksploracji Kosmosu kładzie się jeszcze cień nazistowskich Niemiec. Cały program Apollo to własne von Braun niestety. Upowszechnienie się żelaznego pługa było ściśle związane z rozwojem możliwości wytwórczych ludzkości, tak, że wystarczało żelaza i na miecze i na pługi. Wiesz, przypomniał mi się taki wierszyk, który napisałem pod wpływem śpiewanej przez Czesława Niemena, mało znanej piosenki "Pokój" do wiersza Jana Brzechwy "Rozbrojenie" :

Pytanie

Historia postępu , to historia masowych zbrodni.
Droga do pierwszej elektrowni jądrowej biegła przez Hiroszimę.
/szarobury/


Na początku żelazo było zbyt drogie
by kuć z niego pługi...
Kuto pancerze i miecze
by palić, mordować i gwałcić.

Skąd idziemy ,
my mieszkańcy stacji kosmicznych?
Wystrzelamy rakiety niosące nas ku gwiazdom,
choć z początku rakiety były zbyt drogie
by nosić nas, a nie trotyl

Skąd idziemy...
W uszach słyszę szum traw pramatki sawanny.
W rękach czuję ciężar kamienia do odzierania skór.
Palce pokłute kościaną igłą muskają klawiaturę.
Ponad monitorem wypatruję płonących oczu
zgłodniałego dzikiego kota.
Zapędzam słonie nad przepaść
i mocniej ściskam dzidę i łuk

Czy po to aby być tutaj
trzeba być tak szalonym
aby obalać trony, palić królestwa
i ziemię nasączać rzekami łez i krwi?
Czy po to aby być tutaj
trzeba pragnąć, pożądać
tak mocno, że gwałt i rzeź
są tylko środkiem, krokiem?
dokąd idę
i gdzie bym był
bez miecza, grabieży i mordu?

Faktem jest, że w przededniu II Wojny Światowej jak i w jej tracie, Niemcy dyktowały krok w wielu dziedzinach postępu i badań naukowych. A to, że nie zdążyli skonstruować bomby atomowej jest tylko i wyłącznie konsekwencją podejścia do kwestii żydowskiej. Żydzi skonstruowali tę bombę w Ameryce. Możliwość zapalenia słońca nad miastem wroga była zbyt kusząca aby człowiek mógł się jej oprzeć.
dumała rada całą noc jak tu poskromić tego gbura
on rankiem przepadł taki los i taka kocia już natura
więc kiedy cię od głośnych braw rozbolą ręce uszy spuchną
to popatrz w lustro może masz na grzbiecie szarobure futro

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Propagowanie treści faszystowskich

#66 Post autor: skaranie boskie » 04 maja 2013, 0:09

iTuiTam pisze:Gdzie widzisz przejawy mojego, jak to nazywasz: uwielbienia amerykańskiego kapitalizmu?
No... W twoich postach.
Chyba, że niewłaściwie je czytam. ;)
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Propagowanie treści faszystowskich

#67 Post autor: iTuiTam » 10 maja 2013, 17:31

skaranie boskie pisze:
iTuiTam pisze:Gdzie widzisz przejawy mojego, jak to nazywasz: uwielbienia amerykańskiego kapitalizmu?
No... W twoich postach.
Chyba, że niewłaściwie je czytam. ;)
Operuję przykładami, najczęściej z życia nie ogólnikami.
Ideologia ideologią a życie tworzy się poza nią.
Nie piszę, że uwielbiam, mówię o tym, że życie w socjaliźmie niszczy w człowieku indywidualizm i poczucie odpowiedzialności przede wszystkim zaczynając od siebie.
W socjalizmie/sockomunizmie wszystko jest nasze wspólne, czyli niczyje. Bo kto naprawdę czyni zgodnie z takimi zasadami, altruistycznie podchodząc do życia.

Piszę o soc-komunizmie w Polsce ubiegłego wieku, sprzed lat 80-tych, kiedy to powiedziano mi: daj nam pieniądze na mieszkanie dzisiaj a my ci za dwadzieścia lat damy M2. Oczywiście, moje koleżanki, które dostały legitymacje partyjne mogły te dwadzieścia lat czekania skrócić.

Reglamentacja - jakże piękne słowo z tamtych czasów, doprowadzała do absurdu kupowania męskich slipów, jeśli były, nawet w zastępstwie damskich dessous (znam to z praktyki) a póżniej nagle, gdy się wszystko przewróciło była i jest nadprodukcja. I wolę właśnie to, wolę gdy pozytywistyczny praktycyzm, pragmatyzm, gdy wartość, pieniądz odgrywa jedną z głównych ról w życiu, bo wtedy wiadomo jak możesz sobie je zaplanować, i nie ktoś inny o tym decyduje a ty.

Soc-komunizm, czy inny tego typu -izm daje niesamowite pole do korupcji. Pamiętam np., że kto miał układy, powiązania, znajomości ten... Nie twierdzę, że w kapitalistycznych społeczeństwach takie postawy nie istnieją, bo byłoby to pleceniem bzdur, ale istnieją na dużo, dużo mniejszą skalę.

Sama, już niby w nowej Polsce dawałam łapówkę lekarzowi i prezent w postaci butelki, nie mówiąc o mojej Mamie, której lekarka powiedziała, że ma ładne zimowe buty i ona też jakby mogła, to by takie chciała (buty przywiozłam ja, bo w Polsce jeszcze takich nie było).

Milknę i kończę dokumentować moje, jak to określasz: 'uwielbienie'.

serdecznie
iTuiTam
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl


ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”