Anstysemityzm

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Nilmo

Re: Anstysemityzm

#51 Post autor: Nilmo » 11 cze 2013, 15:59

Korzyści Powstania..gdyby nas Amerykanie , Angole i Ruski wchodząc w spółkę nie wydymali to mogłyby być bezpośrednie. Zgodzę się że Polak jest głupi i naiwny, dlatego go każda wsza wydyma.
Pośrednie korzyści były. Całe pokolenia miały lekcję godności, bohaterstwa i patriotyzmu co zaowocowało tym, że to w Polsce, a nie gdzie indziej komuniści musieli odpuścić i zmienić taktykę.
Pokaż mi Polsce młodego człowieka dla którego wzorcem by nie byli młodzi powstańcy? Przynajmniej do tych wykolejonych czasów jakie mamy obecnie, ciężko było takiego znaleźć.
Kosztowna to strasznie lekcja była, bo pewnie gdyby ta inteligencja przetrwała, to byle gnida by dzisiaj w polityce dzisiaj nie siedziała.
pytam jedynie o podloze Twojej niecheci do Zydow-
A gdzie przeczytałaś o mojej niechęci do Żydów? Przez kilka czy kilkanaście postów tłumaczę Ci kobieto, że nie przeszkadza mi nawet kolegowanie się z żydami. Tacy sami ludzie jak każdy inny.
Inna sprawa jest, jeśli chodzi o to co Izraelczycy czynią wobec Palestyny. Inną sprawą jest też, iż uważam, że w polskim rządzie nie powinni funkcjonować przedstawiciele innych nacji.
Nie jest to żaden rasizm czy antysemityzm, a zdrowe rozsądne podejście patrioty. Nie po to przez lata ponosiliśmy ofiary w walce z coraz to nowym okupantem, aby znowu usłyszeć - "wasze ulice, nasze kamienice". Płaciliśmy przez lata na renty dla kombatantów, wspomagaliśmy sieroty po tych którzy za te oddane beztrosko kamienice przelewali krew. Myśmy tych kamienic nie ukradli żeby je oddawać. Myśmy za nie płacili najwyższą cenę. Jesli Żydzi są tak łebscy i pracowici jak piszesz, to dlaczego przez niemal siedemdziesiąt lat, nie odkupili sobie tych kamienic od Stalina czy Hitlera?
Ja ich za to nie nienawidzę, uważam jednak że w takiej sytuacji, upominanie się bez zapłacenia odszkodowań Polsce, o zagrabione mienie jest szczytem bezczelności i cwaniactwa, a nie owocem pracy jak ty to śmiesz nazywać. Masz rację że wina tutaj leży w polityce polskiego rządu. Z tym że w tym rządzie mamy do czynienia z sabotażem mienia narodowego, przez ludzi którzy w POLSKIM RZĄDZIE nie powinni się znaleźć, ponieważ przyświeca im interes innej nacji niż polska.
Nie ma to nic wspólnego, z osobistymi uprzedzeniami względem jakiejś narodowości. Jestem Polakiem i chcę dla tego kraju jak najlepiej. Jeśli z tego powodu staję się antysemitą, to chyba najdobitniej świadczy o tym, że nie jest w interesie "semitów" bym istniał. Będąc Polakiem działam na ich niekorzyść. Bedąc Polakiem w Polsce, dyskryminuję ich bo powinienem być żydem w Polsce. Kto nie działa jak żyd, nie myśli jak żyd i nie kiwa głową na wszystko co czynią jak żyd, ten jest antysemitą. O to najwyraźniej w tym wszystkim chodzi.
Nie robią tego szarzy zwykli ludzie modlący się w synagogach, więc mi tu z uprzedzeniami przestań wyjeżdżać bo do nich nic nie mam.
Podsumowując temat pragnę tylko zauważyć że określenie "antysemityzm", zostało stworzone tylko przez jedną nację, pomimo że w zasadzie nie odbiega swoim znaczeniem od określenia "rasizm" i wszystkim innym nacjom wystarcza. Dlaczego? To już chyba wyjaśniłem.

Ayalen

Re: Anstysemityzm

#52 Post autor: Ayalen » 11 cze 2013, 18:24

Powstanie...malo cenisz ludzkie zycie Nilmo. Nie wiem czy skorka byla warta wyprawki, to ze zginela masa wartosciowych ludzi bo kilku politykierow z przerostem ego postanowilo zrealizowac swoje nadete pycha ambicje. Uwazasz ze bylo warto? Cala ideologia ktora dorobiono do tego stanowila zalosne proby ratowania twarzy.
Nie uwazam Cie za antysemite.- ,, nawet zydow" masz za kolegow...no popatrz. Ktos kto sie bardzo podle wypowiadal o ludziach, w innym miejscu, napisal ze,, nawet zna osobiscie jednego murzyna". Ty bardziej widzisz w Zydach ludzi czy w ludziach szukasz zydow- chcialoby sie zapytac? Przy okazji- nje jestem takze agentka sluzb Izraela, sprobuj utozsamic fanatykow islamskich z ogolem wyznawcow islamu to pojdziemy na noze. Widzisz Nilmo, rozni nas jedna podstawowa sprawa- Ty roznicujesz ludzizze wzgledu na narodowosc czy pochodzenie, ja natomiast widze w nich tych samych ludzi- nie takich samych ze wzgledu na narodowosc, ale zlaczonych czlowieczenstwem.
I prosta sprawa- jesli lezy Ci na sercu dobro Twojego kraju, zadbaj o to aby byl silny i madry. Wowczas nikt i nic mu nie zagrozi. Podstawowa sprawa-skoro Zydzi wykupuja kamienice, to kto im je sprzedaje? Takze Zydzi? Moze zacznijmy od siebie naprawe swiata?
Palestyna, Izrael....przeoczyles ze to sa semici? Wiesz, najgorzej gdy do klotni w rodzinie miesza sie ten z zewnatrz. A. komus z zewnatrz bardzo zalezy zeby ten konflikt trwal. Poszukaj uwaznie wsrod sasiadow zamiast skupiac wzrok na tym co widac.

Nilmo

Re: Anstysemityzm

#53 Post autor: Nilmo » 12 cze 2013, 9:20

Powstanie...malo cenisz ludzkie zycie Nilmo. Nie wiem czy skorka byla warta wyprawki, to ze zginela masa wartosciowych ludzi bo kilku politykierow z przerostem ego postanowilo zrealizowac swoje nadete pycha ambicje. Uwazasz ze bylo warto? Cala ideologia ktora dorobiono do tego stanowila zalosne proby ratowania twarzy.
Znowu wyciągasz błędne wnioski. Nie oceniam nigdzie czy było warto. I nie znasz historii, skoro piszesz o nadętych pychą ambicjach. Mieliśmy do czynienia ze zdradą polskich interesów.
To tak jakbyś chciała mieć męża i dziecko, przespałabyś się z facetem, a on założył rano spodnie i powiedział - spierdalaj. Czy swoje pragnienia nazwiesz "nadętymi pychą ambicjami"?
Widzisz Nilmo, rozni nas jedna podstawowa sprawa- Ty roznicujesz ludzizze wzgledu na narodowosc czy pochodzenie, ja natomiast widze w nich tych samych ludzi- nie takich samych ze wzgledu na narodowosc, ale zlaczonych czlowieczenstwem.
Gdzie tych ludzi różnicuję? I jak? Stwierdzam że Polak powinien rządzić w Polsce, że głosowania w wyborach powinny obejmować tylko podatników, że nie powinni głosować ludzie posiadający kilka obywatelstw, ani zajmować stanowisk w Rządzie, aby majątek narodowy nie przechodził w obce ręce, że potępiam militarne działania Polaków , Amerykanów i innych w Iraku i Afganistanie, a Żydów w Palestynie...to nazywasz "różnicowaniem"? Takie same prawa powinien mieć każdy kraj i zazwyczaj ma. Amerykanin nie wpuści do kraju byle fiuta. To nie obora. Kalkuluje kogo opłaca mu się wpuścić. Czy Amerykanin jest rasistą? A może antypolakiem?
Podstawowa sprawa-skoro Zydzi wykupuja kamienice, to kto im je sprzedaje? Takze Zydzi?
Zazwyczaj. Tak jak niekorzystny dla tego kraju konkordat, powstał dzięki obywatelowi przede wszystkim Watykanu i przede wszystkim reprezentującemu interesy tego Państwa, Karolowi Wojtyle.
Może lepiej spytaj dlaczego np. taki Geremek nie stworzył partii "mniejszość żydowska" tak jak np. czynią to w sposób cywilizowany Niemcy, tylko grał Polaka?
Palestyna, Izrael....przeoczyles ze to sa semici?
Przeoczyłaś że to ci w tym temacie napisałem dużo wcześniej. M.in. z tego powodu uważam określenie "antysemityzm" za absurdalne, bo my mając prawo które antysemityzm zwalcza, wysyłamy wojsko, by do semitów strzelało. Żydzi szlochają nad antysemityzmem, a srają na drukarki w palestyńskim ośrodku kultury (pokazałbym Ci, ale Ci się nie "otwiera") i strzelają z czołgów do małych semitów. Farsa.
Przepraszam, ale nie dojdziemy do porozumienia, a nie chce mi się już o tym gadać. Ty bronisz narodu wybranego, plując na inne, w tym Polskę, zaklinając się że "kochasz ludzi", ja ponoć ich nie kocham bo śmiem widzieć czołgi naprzeciw kamieniom. Niech tak zostanie. Nara.

Ayalen

Re: Anstysemityzm

#54 Post autor: Ayalen » 12 cze 2013, 15:21

wiesz, antysemityzm jest forma rasizmu- roznicowania ze wzgledu na rase, przy wydatnej niechedzi do innych ras. Nie stwierzilam ze jestes rasista, co Ty przypisales mnie, oprocz innych bzdur. Zauwazylam Twoje jednostronne patrzenie : Zydzi zli- Polacy dobrzy. Palestynczycy dobrzy- Izraelici potwory. A prawda lezy rowno po srodku Nilmo.
I teraz zeby nie mieszac- Powstanie Warszawskie, konflikt palestynsko - izraelski to tematy na inny watek. Tu rozmawiamy o na przyklad prof. Geremku ktory byl Polakiem. Pochodzenia zydowskiego. Ja pracowalam z Ukrainka pochodzenia polskiego- pomimo to byla Ukrainka. Dlaczego Polak ktory urodzil sie w Polsce i cale zycie spedzil w Polsce jest wciaz zlym Zydem. Utozsamianym z tym co robia przedstawiciele jego narodu? Dlaczego caly narod jest utozsamiany z tym co robia szuje?
Czytajac Twoje slowa zastanawiam sie czy w Polsce sa jeszcze Polacy. i ktorzy to- czy w Twoich oczach ja majac pochodzenie litewskie jestem jeszcze Polka? Chocby te korzenie byly. z zamierzchlej przeszlosci. Bo rzadza Zydzi, kupuja Zydzi, sprzedaja Zydzi. A Polacy co?
A swoja droga drogi panie- nawet Germanie zrozumieli ze mieczem nie buduje sie potegi kraju, ze miecz jest potrzebny tylko gdy walczy sie o terytorium. A potem trzeba madrze gospodarzyc. Wiec gdzie jest gospodarz Twojego kraju Nilmo? Wciaz ulanska krew i potrzasanie szabelka. Wciaz szukanie winnych. temu ze sie nie doroslo do roli odpowiedzialnego, rozsadnego gospodarza. Powracam do tego co powiedzialam na poczatku- zanim sie zacznie osadzac innych trzeba uwaznie przyjrzec sie sobie. Swiat zmienia sie od siebie a nie zmieniajac innych. I tyle. A rozni nas to ze ja przyjazniac sie z ludzmi roznych narodowosci - nie mowie ze nawet. Z Hindusem, Arabem, Zydem czy Nigeryjczykiem. Bez wzgledu na rase, wyznanie czy narodowosc ludzie sa albo madrzy albo glupi , albo szlachetni albo podli. Nawet Polacy.

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Anstysemityzm

#55 Post autor: @psik » 12 cze 2013, 16:06

Ayalen pisze:A prawda lezy rowno po srodku
błąd. prawda nie leży po środku. prawda leży tam gdzie leży. ci co twierdzą ,że prawda leży po środku są kłamcami albo naiwniakami
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Ayalen

Re: Anstysemityzm

#56 Post autor: Ayalen » 12 cze 2013, 16:19

alez jasne- patrzac na swoj czubek nosa tylko swoj czubek nosa wydaje sie prawdziwy. Tym rozni sie subiektywna stronniczosc od obiektywnej bezstronnosci uwzgledniajacej racje obu stron a nie pretensje jednej. Pokontempluj to moze?

Nilmo

Re: Anstysemityzm

#57 Post autor: Nilmo » 12 cze 2013, 22:29

czy w Twoich oczach ja majac pochodzenie litewskie jestem jeszcze Polka?
W moich oczach nie jesteś. I nie pochodzenie cię eliminuje a tego typu teksty -
Wiec gdzie jest gospodarz Twojego kraju Nilmo
Jak widać deklarujesz się jako Polka tylko wtedy, gdy jest ci to potrzebne lub wygodne, niczym ci o których mówimy, a tacy ludzie nie powinni decydować o losach kraju.
Polak napisałby "naszego" bo ja jestem Polakiem, a ty jak widać się nie identyfikujesz więc jak masz nim/nią być?
A swoja droga drogi panie- nawet Germanie zrozumieli ze mieczem nie buduje sie potegi kraju, ze miecz jest potrzebny tylko gdy walczy sie o terytorium.
Mi to mówisz? Powiedz tym których tak zaciekle bronisz. Masz rację ż tym, że gdy się walczy o terytorium...Palestyny.
Nie stwierzilam ze jestes rasista, co Ty przypisales mnie, oprocz innych bzdur
Sama sobie przypisujesz -
Bez wzgledu na rase, wyznanie czy narodowosc ludzie sa albo madrzy albo glupi , albo szlachetni albo podli
Jaką rasę?
Co do Geremka i temu podobnych to mieszkał w Polsce, bo gdzie miał mieszkać, skoro Polska była tymczasową Ojczyzną żydów? Izrael powstał dopiero bodajże w 1948 roku. Poczytaj sobie w jakim kraju ta nacja była najliczniejszą przed wojną. Później tu został bo miał misję.
Na­zy­wa­jąc Ja­na Ko­by­lań­skie­go an­ty­se­mi­tą i ty­pem spod ciem­nej gwiaz­dy, za naj­bar­dziej ob­cią­ża­ją­cy za­rzut Si­kor­ski uznał spo­strze­że­nie li­de­ra po­łu­dnio­wo­ame­ry­kań­skiej Po­lo­nii: W Pol­sce mu­szą rzą­dzić Po­la­cy, to tra­ge­dia, że w pol­skim MSZ 80 proc. sta­no­wisk ma­ją Ży­dzi”. Cie­ka­we, że do­strzegł to też Bar­to­szew­ski. W lu­tym 2011 r. po wi­zy­cie pre­mie­ra w Je­ro­zo­li­mie, zna­ny z nie­po­ha­mo­wa­ne­go ga­dul­stwa, ogło­sił: Pol­ska to ewe­ne­ment. Pro­szę wska­zać in­ny kraj w Eu­ro­pie, w któ­rym w ostat­nim 20-le­ciu trzech sze­fów dy­plo­ma­cji, Mel­ler, Rot­feld i Ge­re­mek, by­ło ży­dow­skie­go po­cho­dze­nia, je­den ma ho­no­ro­we oby­wa­tel­stwo Izra­ela, a obec­ny ma żo­nę Ży­dów­kę (dziw­nie za­po­mniał o ro­do­wo­dzie swo­im, swo­jej żo­ny i żo­ny pre­zy­den­ta). Z ko­lei mi­ni­ster (ten od żo­ny Ży­dów­ki) przy tej sa­mej oka­zji za­de­kre­to­wał: Pol­ska to kraj fi­lo­se­mic­ki. Wie­my, tak­że od Bar­to­szew­skie­go, jak zo­sta­je się mi­ni­strem spraw za­gra­nicz­nych. Ge­re­mek te­le­fo­nicz­nie za­py­tał go: Wła­dek, mam dla cie­bie pro­po­zy­cję na tak lub na nie. Chcesz po­rzą­dzić w MSZ?
Dzie­ła Ge­rem­ka w MSZ do­koń­czył Si­kor­ski. Lu­dzie „kor­po­ra­cji Ge­rem­ka” ma­so­wo po­ja­wi­li się w je­go oto­cze­niu, a on sam sku­tecz­nie „dba” o nich, chy­ba spła­ca­jąc w ten spo­sób dług z kam­pa­nii wy­bor­czej. Ga­bi­ne­ty dy­rek­tor­skie mi­ni­ster­stwa wy­peł­ni­ły się – tak, jak za cza­sów Ge­rem­ka – praw­dzi­wy­mi we­te­ra­na­mi gru­py „wuj­ka Bron­ka”. Przy­glą­da­jąc się pol­skim dy­plo­ma­tom, nie spo­sób nie za­uwa­żyć, że naja­trak­cyj­niej­sze am­ba­sa­dy otrzy­ma­li w mniej­szym lub więk­szym stop­niu zwią­za­ni z nie­boszcz­ką UW. Ca­łą dwu­li­co­wość Si­kor­skie­go moż­na by stre­ścić w no­mi­na­cji Ry­szar­da Schnep­fa na am­ba­sa­do­ra w Wa­szyng­to­nie. Schnepf to waż­na po­stać „lob­by ży­dow­skie­go”: je­go oj­ciec, funk­cjo­na­riusz In­for­ma­cji Woj­sko­wej, przez wie­le lat stał na cze­le Związ­ku Re­li­gij­ne­go Wy­zna­nia Moj­że­szo­we­go, a sam syn w la­tach 90. był dy­rek­to­rem w Fun­da­cji Sha­lom, kie­ro­wa­nej przez Goł­dę Ten­cer i Szy­mo­na Szur­mie­ja. Gdy przy­po­mni­my, że od dwóch lat kon­su­lem ge­ne­ral­nym w No­wym Jor­ku jest czo­ło­wa fi­lo­se­mit­ka Ewa Juń­czyk-Zio­mec­ka, a w Los An­ge­les Jo­an­na Fry­bes-Ko­ziń­ska, moż­na wręcz po­wie­dzieć, że sto­sun­ki pol­sko-ame­ry­kań­skie Si­kor­ski za­mie­nił w sto­sun­ki ży­dow­sko-ame­ry­kań­skie.

Ayalen

Re: Anstysemityzm

#58 Post autor: Ayalen » 12 cze 2013, 23:24

aha. Widzisz teraz jak stronniczo patrzysz- Twoj dla Ciebie, moj dla mnie, nasz dla nas- to proste jesli nie wyciaga sie zbyt pochopnych wnioskow.
Pomyliles sie takze w ocenie poniewaz ja bronie ludzi. A i Zydzi i Palestynczycy sa ludzmi. Moze zajrzyj do ksiazek i sprawdz czyje pierwotnie byly ziemie podzielone na Izrael i Palestyne, choc ja optuje za tym ze i tak w calosci naleza do Boga, ale to inna inszosc. Prosilam- nie wydawaj pochopnych opinii o czyms co znasz z doniesien medialnych, takze sa malo obiektywne, czesto ton nadaja im ci ktorzy nie zaznaja spokoju dopoki choc jeden Zyd chodzi po ziemi.
Profesor Geremek jak sadze mogl zamieszkac w dowolnym kraju na swiecie. Misje mial powiadasz? A mozna wiedziec jaka? A Polska nigdy nie byla ojczyzna Zydow poniewaz Polacy zawsze traktowali Zydow jak przedstawicieli drugiej, podrzednej kategorii, wiec nie pieprz bzdetow. A dlaczego ich przyjmowala? Pomijajac nadzwyczajna tolerancje ktora stanowi nasza ceche narodowa- a o ktorej smutnych przejawach trzeba by bylo posluchac obcokrajowcow, bo niewielu z nich nazwaloby to tolerancja, choc milo powyobrazac sobie jacy to jestesmy ach i och, bardzo starannie nie zauwazasz bardzo prozaicznych przyczyn.
Reasumujac- nie widze sensu przerzucania sie argumentami, bo i tak zamykasz oczy na czesc z nich, widzac to co chcesz, wiec dziekuje za rozmowe.

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Anstysemityzm

#59 Post autor: @psik » 13 cze 2013, 1:30

Ayalen pisze:alez jasne- patrzac na swoj czubek nosa tylko swoj czubek nosa wydaje sie prawdziwy. Tym rozni sie subiektywna stronniczosc od obiektywnej bezstronnosci uwzgledniajacej racje obu stron a nie pretensje jednej. Pokontempluj to moze?
przemyślałem to dawno temu. może nie powinnaś użyć słowa "prawda" bo prawda nigdy nie leży po środku. kłamstw są tysiące a prawda tylko jedna.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Ayalen

Re: Anstysemityzm

#60 Post autor: Ayalen » 13 cze 2013, 1:41

Czyja? Patrzacego czy tego na ktorego sie patrzy? Tego ktory ocenia na podstawie czesci obrazu ktory jest w stanie dojrzec - i tylko tego i tak jak jest w stanie zobaczyc- czy tego ktory jest oceniany? Z jego strony to moze wygladac zupelnie inaczej. Wiec czyja jest ta twoja-moja jedna prawda, mojsza- twojsza czy nasza?

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”