Benedykt 16 - szacun!

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Benedykt 16 - szacun!

#1 Post autor: skaranie boskie » 11 lut 2013, 23:31

Dziś media ogłosiły nieoczekiwaną decyzję pana papieża Ratzingera o abdykacji spowodowanej wiekiem i stanem zdrowia.
Początkowo sięgnąłem po sole otrzeźwiające. Myślałem, że mam omamy słuchowe.
Gdy jednak okazały się one niezbitymi faktami, odczułem ogromny szacunek dla tego człowieka.
Jakże różne to podejście do zagadnienia przewodzenia instytucji religijnej, niż jego poprzednika. Pan Józef kardynał Ratzinger postanowił swoją, spowodowaną wiekiem, niemoc zachować dla siebie i swoich lekarzy, nie robiąc z powolnego umierania przedstawienia, jakie zafundował światu, żądny ciągłego poświęcania uwagi własnej osobie, jego poprzednik. Właśnie dlatego uważam, że Benedykt, szesnasty tego imienia papież rzymski, pomimo wielu wcześniejszych, kompromitujących go wystąpień, zasługuje na ogromny szacunek. Nawet w oczach takiego przeciwnika instytucji kościelnej, jakim jest wasza fioletowa małpa.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: Benedykt 16 - szacun!

#2 Post autor: Ania ayalen » 11 lut 2013, 23:48

zgodzilabym sie z Maupa, tez mi szczeka opadla na wiesc. Ale wiesz co wzbudzilo moje watpliwosci? Wlasciwie co On zrobil? Nie abdykowal bo nie krol. Nie poddal sie do dymisji bo.i.nie urzednik. Ok, ustapil z funkcji. Tyle ze powolanie to sluzba, a nie stanowisko, urzad czy cesarstwo. Ja rozumiem ze mogl poczuc sie niepowolany . Ale sam sie nie powolal wiec i odwolac nie moze.Na moj wiedzmowaty nos inne wzgledy wchodza w gre, ale gdybac nie bede bo nie lubie.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Benedykt 16 - szacun!

#3 Post autor: Gloinnen » 12 lut 2013, 0:08

Ania ayalen pisze: inne wzgledy wchodza w gre,
A jednak zabrzmiało interesująco...
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: Benedykt 16 - szacun!

#4 Post autor: Ania ayalen » 12 lut 2013, 0:12

nie wiem Glo, przeczuwam, wyczuwam jakis brud w tym. Szantaz moze. Ale bez zadnych podstaw nie jestem w stanie tego uzasadnic .


Awatar użytkownika
Ewa Włodek
Posty: 5107
Rejestracja: 03 lis 2011, 15:59

Re: Benedykt 16 - szacun!

#6 Post autor: Ewa Włodek » 12 lut 2013, 17:57

[Ania ayalen]
przeczuwam, wyczuwam jakis brud w tym. Szantaz moze.
[/quote]

i tu się, Aniu, podłączam do Twojego odczucia, choć ja sobie co nieco wykoncypowałam na tak zwaną logikę. Ale też wolałabym się nie wypowiadać, bo...Mruknę tylko nieśmiele, że jest w świecie pewna siła, i to bynajmniej nie irracjonalna, nie działająca w sferze tak zwanego ducha, lecz całkiem realna (dla porządku: nie jest to żadna religia) przez którą takie postacie, jak Benedykt - z jego poglądami i funkcją - nie są - oględnie mówiąc - mile widziane...Cóż, pożyjemy, zobaczymy, szczególnie po konklawe...

Sede Vacante
Posty: 3258
Rejestracja: 27 sty 2013, 23:52
Lokalizacja: Dębica

Re: Benedykt 16 - szacun!

#7 Post autor: Sede Vacante » 12 lut 2013, 18:12

A ja nie szanuję nikogo i niczego, co mówi, że " w imię Pana" opływa w bogactwa w firmie wspierającej mocno swego czasu nazistów, wyrzynającej ludzi o innych poglądach na bajki, dopuszczającej pedofilię itp.itd.
Dla mnie to mógłby nawet dostać wiecznej sraczki i nawet miałbym niezły ubaw.
Tyle ode mnie.
Proszę nie oceniać mojego poglądu, gdyż mam do niego absolutne, żelazne prawo.
Bez odbioru.
"Nie głaskało mnie życie po głowie,
nie pijałem ptasiego mleka -
no i dobrze, no i na zdrowie:
tak wyrasta się na człowieka..."


W. Broniewski - "Mannlicher"

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Benedykt 16 - szacun!

#8 Post autor: Gloinnen » 12 lut 2013, 18:38

Sede, tylko gdzie kończy się pogląd, a zwyczajne "zło-życzenie" drugiej osobie?

Antyklerykalizm staje się naprawdę zabawny, gdy zaczyna być powtarzaniem do znudzenia w kółko tych samych hasełek. Jakby pod innymi szyldami nie dokonano również zbrodni...

Nauczyciele wykorzystują seksualnie uczniów (bo to mało skandali było) - to co, zamknąć szkoły i cały system edukacyjny wysadzić w powietrze?
Amerykanie robią sobie na całym świecie, co chcą, łącznie z napadaniem zbrojnym na inne kraje - więc co, parę bombek wodorowych im zrzucić?
Korporacje transnarodowe i ich polityka (razem z WTO i Bankiem Światowym) konsekwentnie niszczą Trzeci Świat i opływają w bogactwa naprawdę kosztem milionów ludzi na całej planecie i kosztem środowiska naturalnego - to Ci już nie przeszkadza? A to jest o wiele większa zbrodnia, to systemowa eksterminacja całych obszarów globu... Nie trzeba już nazistów, obozów koncentracyjnych, komór gazowych. Wystarczy drenaż finansowy i niedopuszczenie do podźwignięcia się peryferii, blokowanie jakichkolwiek inicjatyw pro-rozwojowych. Nie darmo głód i upodlenie stały się najbardziej skuteczną bronią. To jest ich zas...ana polityka. A z takiego gadania, jak Twoje, to tylko się cieszą. Istnienie Kościoła jest im na rękę - z jednej strony charytatywnie nie pozwoli zdechnąć opresjonowanym społecznościom, z drugiej - idealny temat zastępczy, dla wszystkich niezadowolonych...
Sede Vacante pisze:Proszę nie oceniać mojego poglądu, gdyż mam do niego absolutne, żelazne prawo.
Żartujesz? Tak samo jak Ty, tak i inni mają absolutne i żelazne prawo mieć swój pogląd, przeciwny do Twojego, i go tutaj zaprezentować.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: Benedykt 16 - szacun!

#9 Post autor: Ania ayalen » 12 lut 2013, 18:44

a czemu bez odbioru? Odbieram pozytywnie, skala hipokryzji jest porazajaca.
Ewuniu, logicznie to da sie niemal wszystko uzasadnic, nawet nie istnienie kwadratowego kola- rozumiesz- najpierw wymyslic absurd zeby mic dowiesc jego absurdalnosci. Mowilam o irracjonalnym odczuciu, gdy TV podala te wiadomosc ...tak jakos zaszelescily zbutwiale liscie. Cos z przeszlosci. Odejscie widzi mi sie jako tuszowanie skandalu ktory moglby zagrozic instytucji koscielnej, ale upierac sie przy tym nie bede, w koncu to tylko stary czlowiek ktory mogl.miec zwyczajnie dosc. Chyba rozminal sie nieco ze soba.

Sede Vacante
Posty: 3258
Rejestracja: 27 sty 2013, 23:52
Lokalizacja: Dębica

Re: Benedykt 16 - szacun!

#10 Post autor: Sede Vacante » 12 lut 2013, 18:54

Może i to złożyczenie. Ale nienawidzę tego rodzaju obłudy. Amerykanie przynajmniej nie twierdzą, że to wszystko w imię Boga.
Ale masz pewnie rację, bo dla mnie klerasy to największy wróg, więc obiektywny być nie mogę.
"Nie głaskało mnie życie po głowie,
nie pijałem ptasiego mleka -
no i dobrze, no i na zdrowie:
tak wyrasta się na człowieka..."


W. Broniewski - "Mannlicher"

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”