ściana płaczu

Nasz lokalny Hyde Park
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: walc ciem

#31 Post autor: Gloinnen » 09 gru 2011, 15:16

Sokratex pisze:Otóż to! Chyba specjalnie ten Portal założyli nieudacznicy, żeby wyżyć się na bardziej od nich utalentowanych
i co gorsza, wciągnęli w to Milę, czy Glo, by dodały ich mętnym komentarzom ociekającym wycieczkami osobistymi splendoru.
Krytykują budowę sonetu (pseudosonetu jak im się widzi "fachowym" okiem) a okazuje się, że nie wiedzą nawet,
czym charakteryzuje się jego odmiana szekspirowska. Krytykują walc ciem, a nie maja pojęcia jakim metrum został napisany.
Ba! - nawet nie łapią o co w nim chodzi, bo żaden nie pokusił się nawet o pobieżną interpretacja mając autora za debila,
który pisze o niczym. Na argumenty, że jest inaczej, skoro coś w moich wierszach potrafili dostrzec inni, w tym
zajmujące się tym zawodowo gremium ogólnopolskich Konkursów (w którymś startowało ponad tysiąc uczestników,
a wiersze były wysyłane do 3 różnych miast i tam osądzane przez inne jury niezależnie, aby uniknąć TWA)
wykrzykują jeden przez drugiego pod każdym wierszem, że jestem megalomanem.
Sokratexie, upominam, abyś powstrzymał się od podobnego rodzaju uwag odwetowych w stosunku do założycieli tego portalu.

Jako twórca musisz się liczyć z tym, że Twoje wiersze będą przeczytane przez różnych ludzi - takich, co się znają i takich, którzy znają się mniej. Podobnie jak wydany tomik może trafić w ręce profesora, bądź też mechanika samochodowego. Obydwoje będą Twoimi czytelnikami, z pełnym prawem do dokonania subiektywnej oceny Twojej twórczości. Podobnie jest na każdym forum literackim. Większość z nas nie próbuje nawet grać roli ekspertów, wypowiadamy się jedynie jako czytelnicy i Autorzy, najczęściej w oparciu o intuicję bądź własne widzimisię.

Cenię sobie Twoją wiedzę na temat warsztatu poetyckiego i nigdy nie próbowałam ucinać merytorycznych polemik, co powinieneś mi przyznać. Natomiast nie bardzo rozumiem, skąd wzięła się w Tobie chęć odgrywania roli prześladowanej przez wszystkich ofiary. Nie wydaje mi się, abyś dobrze się z tym czuł. Stąd padł zarzut o megalomanii, jednakże prosiłam wielokrotnie, aby rozmowa na ten temat toczyła się w innym dziale, najlepiej w Hyde Parku.

Nie chciałabym po raz kolejny bawić się w śmieciarza ani hycla, stąd apeluję o zakończenie tej wojny na posty.

Gloinnen.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Dante
Posty: 663
Rejestracja: 31 paź 2011, 20:48
Lokalizacja: Kraków

Re: walc ciem

#32 Post autor: Dante » 09 gru 2011, 16:36

Sokrates, chyba przesadziłeś nieco w uogólnieniach, dwóch userów to jednak nie całe forum, a wmieszana wg Ciebie przez "nieudaczników" GLO jest (oprócz Skarania) założycielką tego forum.
Bardzo możliwe, że Twoja twórczość w pewnym sensie przerasta nas, skromnych amatorów, ale to nie powód, aby z wyżyn swej wiedzy i niewątpliwego talentu traktować mniej zdolnych jak stado pawianów. Mam tu na myśli zastosowaną przez Ciebie ocenę in corpore uczestników tego forum zawartą w zacytowanym przez Glo fragmencie Twojego postu.

Chodziłem już dość dawno (niestety) do szkół, w których uczono mnie, że im wyższa wiedza, wyższa inteligencja, tym wyższa kultura, ale i wyższe względem obdarzonego tymi cechami osobnika wymagania, tak w zakresie kultury jak i tolerancji względem maluczkich, zwłaszcza w poezji, gdzie przy zmieniających się niemal z dnia na dzień obowiązujących upodobaniach, tendencjach czy modach, może okazać się,że któryś z potraktowanych per noga maluczkich dostąpi zaszczytu uczestniczenia w zawodowym konkursie , a jego dzieła rezesłane zostaną do 3-ch, a może i więcej miast, czyli mówiąc prościej - inne ogólnopolskie TWA zdobędzie dominującą pozycję.

Zacytowany przez Glo fragment Twojego postu świadczy dowodnie, jak trudną rzeczą jest stałe utrzymywanie osiągniętego raz poziomu inteligencji, kultury, tolerancji.
Juz jednak starożytni stwierdzili, iż errare humanum est, a moja optymistyczna na ogół natura pozwala mi wierzyć, iż był to dołek jednorazowy ( podkreślam raz jeszcze, że nawiązuje do zastosowanego uogólnienia).

Pozdrawiam jak zwykle serdecznie

AD
Co partaczowi zajmie trzy strony,
geniusz w trzech słowach pomieści,
dlatego wierszy moich jest mało,
lecz za to ileż w w nich treści
;-)

Sokratex
Posty: 1672
Rejestracja: 12 lis 2011, 17:33

Re: walc ciem

#33 Post autor: Sokratex » 09 gru 2011, 17:07

Dante pisze: Chodziłem już dość dawno (niestety) do szkół, w których uczono mnie, że im wyższa wiedza, wyższa inteligencja, tym wyższa kultura
Toteż, biorąc pod uwagę Twoją spostrzegawczość, zapewne zauważyłeś, że pod taką presją zachowałem względnie stoicką postawę. Prześledź, ile razy zostałem tu w rozmaity sposób obrażony i podejrzewam, że na moim miejscu pękłbyś jak sparciała budka suflera, któremu łatwo podpowiadać bo sam nie bierze udziału w komicznym i pełnym nieoczekiwanych zwrotów przedstawieniu. Tak więc, nie jestem już tylko megalomanem, ale odtąd również stoikiem.

Dante pisze:pozwala mi wierzyć, iż był to dołek jednorazowy
Nie, atakowany tu byłem wielokrotnie.

Dante pisze:przesadziłeś nieco w uogólnieniach, dwóch userów to jednak nie całe forum, a wmieszana wg Ciebie przez "nieudaczników" GLO jest (oprócz Skarania) założycielką tego forum
Takich niuansów do teraz nie znałem, zatem traktowałem atak personalny administracyjnie.
Tym bardziej Glo i Skaranie powinni zastanowić się nad doborem odpowiedniego zespołu, jako że i innym
nowym uczestnikom nie będzie chciało się wnikać w to, kto jest kim, kiedy zostaną zaatakowani przez grupę moderatorów.
W ferworze wypowiedzi nie będą mieli czasu nawet tego sprawdzić.

Zauważyłem, że w innym miejscu uspakajasz również Teę, zamiast zastanowić się,
czemu mój przypadek nie jest precedensem?
Do megalomana i stoika dodaj zatem również proroka bo mówię już dziś:
takich osób będzie coraz więcej (może już byli?) o ile podobne ataki jak na mnie będą miały dalej miejsce.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: walc ciem

#34 Post autor: Gloinnen » 09 gru 2011, 18:26

Arti pisze:ja sram na ten cały lot ciem
Arti pisze:pierdolę
Tego rodzaju słownictwo nie powinno być używane w dyskusjach na portalu literackim. Wielokrotnie zwracaliśmy Ci uwagę na to, iż na forum obowiązuje kultura wypowiedzi. Powyższe wpisy są sprzeczne z regulaminem, który nakazuje stosowanie się do pewnych ogólnie przyjętych zasad polemizowania.

Za nadmierne używanie wulgaryzmów na forum przyznaję Ci ostrzeżenie.

Gloinnen.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: walc ciem

#35 Post autor: skaranie boskie » 09 gru 2011, 19:12

Padło tu sporo słów na temat Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.
Rzeczywiście, na portalu pojawiło się coś takiego.
Na razie dwuosobowe.
Mam nadzieję, że się nie rozrośnie.

Do Ciebie Sokratexie i do Tei mam kilka słów.
Trafiliście na portal "Ósme piętro", publikujecie tu swoje utwory i komentarze. Zanim tu zajrzeliście mieliście możliwość zapoznania się z portalem i umieszczanymi na nim tekstami.
Możliwe, że większość Użytkowników ( w tym skaranie boskie) słabo albo i wcale nie znają się na poezji. Jednak przed Waszym przyjściem polemiki pod wierszami były wielorakie. Również członkowie zespołu potrafili mieć skrajnie odmienne zdanie o poszczególnych utworach. Czy uważacie, że zmówiliśmy się akurat na Wasze? Że Wasze przyjście na portal zmobilizowało nas do zmasowanej obrony swoich (zapewne nienależnych i przez Was zagrożonych) pozycji? Nie wydaje Ci się to dziwne. Jesteś oboje pierwszymi Użytkownikami tego portalu, którzy zarzucają nam prześladowanie.

A może warto byłoby uszanować zastany stan rzeczy i wpisać się w rzeczową i rozsądną portalową dyskusję, zamiast każdy krytyczny post nazywać nagonką na siebie?
Dziwisz się Sokratexie, że zostałeś okrzyknięty megalomanem?
Ja nie. Od samego początku przekazujesz nam swoją niemałą wiedzę na temat poezji (za co Ci jestem dozgonnie wdzięczny), uparcie posługując się swoimi utworami w charakterze przykładów. Wybacz, przykłady twórczości Sokratexa nie są dla mnie - a sądzę, że również dla wielu - miarodajne. O wiele lepszy odbiór miałyby przykłady wyjęte z twórczości klasyków. Wówczas podkreśliłbyś swoją erudycję znajomością tychże. Tymczasem wolałeś pozować na (sorry) wielkiego guru, który chce innym wcisnąć, że zjadł wszystkie rozumy i tylko od niego powinni się uczyć.

To właśnie klasyczny przykład megalomanii. Cechy raczej nie lubianej.
A przecież tak być nie musi. Piszesz różne, często dobre wiersze i nikt im jakości nie ujmuje. Negatywnie zostały odebrane tylko nieliczne, nie rozumiem więc Twojej histerycznej reakcji i zarzutów o prześladowaniu. Chyba, że to forma autoreklamy.

Byłbym nieuczciwy, gdybym w tym miejscu nie przyznał, że w ostatnich dniach zdarzyło Ci się kilkakrotnie użyć przykładów niepochodzących z archiwum Sokratexa.. Brawo.

Tei już napisałem gdzie indziej, co myślę o bazowaniu na dawnych osiągnięciach.
Sam też podobno kiedyś dobrze pisałem, skoro jednak w chwili obecnej wena sobie gdzieś poszła, nie biegam za nią na siłę. Tak chyba uczciwiej. Przecież ma na pewno sporo tych uznanych, tych wydrukowanych. Czemu nie chce ich nam pokazać?
Wiem, powinniśmy kupić książki ale wiesz jak to jest z tym kotem w worku...
A to co tu dotąd zamieściła nie zachęca do inwestycji.


Dobra, rozpisałem się.
A przecież to też nie na temat.
Chyba przyjdzie znowu zasilić zsyp. ;)

Pozdrawiam serdecznie i zapomnij o prześladowaniach. Nie ma ich i osobiście dopilnuję, żeby nie było. :beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Sokratex
Posty: 1672
Rejestracja: 12 lis 2011, 17:33

Re: walc ciem

#36 Post autor: Sokratex » 09 gru 2011, 19:59

skaranie boskie pisze:Chyba przyjdzie znowu zasilić zsyp.
Dokładnie. Niestety, masz wątpliwą przewagę, że to Ty jesteś Administratorem,
w przeciwnym razie na pewno ten zaczepliwy post trafiłby do zsypu.
Znów insynuacje i do tego mało inteligentne. Przede wszystkim zastanów się,
co by dało cytowanie innych? Tyle, że by krzyczano, że porównuję się z Mistrzami,
co zresztą miało przez chwilę miejsce przy okazji sonetu o Szeherezadzie.
Także megalomania byłaby już totalna. Po drugie, raczej komentator powinien
wyjść z takim porównaniem, zacytować adekwatny przykład, wskazać podobieństwa i różnice.
Po trzecie: moja megalomania wynika tylko z tego, że ktoś się po prostu ośmiesza,
więc w tym momencie jest malutkim człowieczkiem jak to paru pokazało wczoraj.
A co kontynuujesz w kolokwialny logicznie sposób, najpierw pisząc powiedzmy:

"Od samego początku przekazujesz nam swoją niemałą wiedzę na temat poezji (za co Ci jestem dozgonnie wdzięczny)"

by za chwilę samemu sobie przeczyć:

"Tymczasem wolałeś pozować na (sorry) wielkiego guru, który chce innym wcisnąć, że zjadł wszystkie rozumy"

Tak więc prześpij się z tematem i zajmij jakieś konkretne stanowisko, ale w stosunku do siebie nie do mnie,
bo powyższy przykład wskazuje, że masz problemy z samym sobą, jeśli chodzi o sklasyfikowanie mnie.
skaranie boskie pisze:nie rozumiem więc Twojej histerycznej reakcji i zarzutów o prześladowaniu.
Histerii to nie ja tu dostaję, poza tym tak się nie rozmawia z oponentem.
Własne prostactwo i niedowartościowanie znalazło ujście w mojej osobie, a Twoje i nie tylko psychopatyczne wręcz posty...
i co, rozumiesz teraz, że TAK nie rozmawiamy z NIKIM? Nadużywasz swojej funkcji i na forum, gdzie byłbyś tylko stroną konfliktu (bo tym samym jesteś!) mógłbyś spodziewać się przynajmniej ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: walc ciem

#37 Post autor: skaranie boskie » 09 gru 2011, 20:31

Widzisz, jesteś w błędzie.
Gdybym rozmawiał z Tobą z pozycji Administratora, pisałbym na czerwono.
I na pewno nie dyskutowałbym z Tobą tylko wlepił Ci kolejne ostrzeżenie.
Tymczasem próbuję wyjaśnić Ci niestosowność niektórych Twoich zachowań, używając jako jedynego dyskusyjnego przymiotnika "histeryczny". Odnośnie określenia "megaloman" przypominam, że byłeś łaskaw sam tak o sobie napisać, używanie zaś Twoich własnych słów, nawet w stosunku do Ciebie, nie może zostać potraktowane jako obraźliwe. Ty natomiast, nakręcając spiralę emocji, posuwasz się znacznie dalej pisząc:
Sokratex pisze:Własne prostactwo i niedowartościowanie znalazło ujście w mojej osobie, a Twoje i nie tylko psychopatyczne wręcz posty...
Gdybyś powyższe napisał tylko o mnie, odpuściłbym, uśmiechając się jedynie z politowaniem. Niestety, obrażasz innych Użytkowników portalu, o których dobre imię i samopoczucie obowiązany jestem - z racji pełnionej funkcji - dbać. Dlatego upominam Cię Sokratexie, żebyś ostudził emocje i powstrzymał się w swoich wypowiedziach od uwag na temat stanu zdrowia czyjegokolwiek, poza własnym. Kolejna Twoja wypowiedź dyskredytująca kogokolwiek w jakikolwiek sposób pociągnie za sobą kolejne, przewidziane regulaminem sankcje.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Sokratex
Posty: 1672
Rejestracja: 12 lis 2011, 17:33

Re: walc ciem

#38 Post autor: Sokratex » 09 gru 2011, 20:36

skaranie boskie pisze:Widzisz, jesteś w błędzie.
Gdybym rozmawiał z Tobą z pozycji Administratora, pisałbym na czerwono.
I na pewno nie dyskutowałbym z Tobą tylko wlepił Ci kolejne ostrzeżenie.
Tymczasem próbuję wyjaśnić Ci niestosowność niektórych Twoich zachowań, używając jako jedynego dyskusyjnego przymiotnika "histeryczny". Odnośnie określenia "megaloman" przypominam, że byłeś łaskaw sam tak o sobie napisać, używanie zaś Twoich własnych słów, nawet w stosunku do Ciebie, nie może zostać potraktowane jako obraźliwe. Ty natomiast, nakręcając spiralę emocji, posuwasz się znacznie dalej pisząc:
Sokratex pisze:Własne prostactwo i niedowartościowanie znalazło ujście w mojej osobie, a Twoje i nie tylko psychopatyczne wręcz posty...
Gdybyś powyższe napisał tylko o mnie, odpuściłbym, uśmiechając się jedynie z politowaniem. Niestety, obrażasz innych Użytkowników portalu, o których dobre imię i samopoczucie obowiązany jestem - z racji pełnionej funkcji - dbać. Dlatego upominam Cię Sokratexie, żebyś ostudził emocje i powstrzymał się w swoich wypowiedziach od uwag na temat stanu zdrowia czyjegokolwiek, poza własnym. Kolejna Twoja wypowiedź dyskredytująca kogokolwiek w jakikolwiek sposób pociągnie za sobą kolejne, przewidziane regulaminem sankcje.
Przecież ja tylko małpowałem Twój sposób dyskusji. Widziałeś sam siebie w lustrze.
Urażony jednym zdaniem? A co ja mam powiedzieć o całym szeregu podobnych postów, które
jak sam to pokazujesz, wydają się nie mieć końca?
Hańba takiemu miejscu!

Awatar użytkownika
Dante
Posty: 663
Rejestracja: 31 paź 2011, 20:48
Lokalizacja: Kraków

Re: walc ciem

#39 Post autor: Dante » 09 gru 2011, 21:17

Panowie OBAJ - wybaczcie, ale w tej dyskusji jesteście po równo rozpaczliwie dziecinni, żeby nie rzec dosadniej.
Typowa rozmowa głuchego ze ślepym.
Chyba czas najwyższy zakończyć tę żenującą tragifarsę !


Pozdrawiam jak zwykle serdecznie i życzę dużo zdrowia, bo.... ( a może jeszcze nie)
Co partaczowi zajmie trzy strony,
geniusz w trzech słowach pomieści,
dlatego wierszy moich jest mało,
lecz za to ileż w w nich treści
;-)

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: walc ciem

#40 Post autor: Gloinnen » 09 gru 2011, 21:38

Dante pisze:Chyba czas najwyższy zakończyć tę żenującą tragifarsę !
Nareszcie głos zdrowego rozsądku.
Dyskusja, której siła rażenia równa jest wybuchowi bomby wodorowej, toczy się na chwilę obecną w dwóch wątkach. Próba dociekania teraz, po napisaniu tylu postów, kto zaczął, kto jest bardziej winny, kto co komu powiedział, kto zareagował histerycznie, a kto został poszkodowany, kto ma bardziej rzeczowe argumenty, a kogo poniosły nadmiernie emocje - jawi mi się aktualnie bezsensowna i bezprzedmiotowa. Jak zwykle bywa w różnych konfliktach, racja leży gdzieś pośrodku. A adwersarze kręcą się w kółko jak pies za własnym ogonem.
Sokratex pisze:Hańba takiemu miejscu!
Proszę, Sokratexie, abyś nie obrażał portalu, na którym zarejestrowałeś się dobrowolnie, dobrowolnie opublikowałeś sporą ilość tekstów i komentarzy, i którego administracja dokłada wszelkich starań, aby wszyscy użytkownicy czuli się na nim dobrze. Tego rodzaju wpisy wyglądają na próbę jątrzenia.

Zamykam wątek.

Gloinnen.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE”