Korytko refluksa

Nasz lokalny Hyde Park
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Korytko refluksa

#1 Post autor: refluks » 07 lip 2016, 13:50

Tu będę sobie siedział i pisał, o czym zechcę. Każdy może wejść i się wypowiedzieć. Teksty w kolorze czerwonym niemile widziane.

Raport opublikowano, że Wielka Brytania zbyt wcześnie podjęła decyzję o przystąpieniu do wojny z Irakiem.
Wielka Brytania wzięła udział w wojnie, którą rozpętały Stany Zjednoczone ze względu na ewentualne korzyści.
Ale okazało się, że Stany nie chcą się dzielić złupionym.
Jakie rozczarowanie.
Wyraża się ubolewania, bo przez to 198 Anglików zginęło.
O ponad milionie zabitych Irakijczykach, w tym 300 000 dzieci i o złupieniu ich kraju ani słowa.




Dodano -- 15 lip 2016, 9:51 --

W związku z tragedią w Nicei cały świat będzie walczył z terroryzmem jeszcze bardziej.
Stan wyjątkowy przedłużono o trzy miesiące. Się ludzie muszą przyzwyczajać do obecności funkcjonariuszy z bronią automatyczną na ulicach, nawet zapragnąć jej, a z czasem zgodzić się na ograniczenie swobód obywatelskich.
A jak się skutecznie walczy z terroryzmem?
Napadli piraci somalijscy na tankowiec rosyjski "Moskowskij Uniwiersitiet". Załoga schowała się pancernymi drzwiami w maszynowni. Na drugi dzień na pokładzie wylądowali rosyjscy komandosi.
Jednego pirata zastrzelili, resztę napastników obezwładnili, odebrali im broń i przyrządy nawigacyjne, wsadzili na łajbę, a co było dalej, to na filmie można zobaczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=4XJ0nblZjZE




Dodano -- 26 lip 2016, 9:05 --

Ten sam człowiek znalazł się w idealnym miejscu do filmowania ataków w Nicei i Monachium.

Przypadkiem?
Poczytajcie

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ten-s ... um-2016-07

http://monsieurb.neon24.pl/post/132832,monachium-ii

refluksowy gość

Re: Korytko refluksa

#2 Post autor: refluksowy gość » 25 lis 2016, 0:02

O, nie wiedziałem, że można nawet jako zbanowany zamieścić posta w tym dziale.


W Wielkiej Brytanii dwóch Polaków weszło do meczetu i modlących się tam obrzucili bekonem, "co zostało uznane przez prokuraturę czynem na tle nienawiści o "wysokim kalibrze"."

Dostali osiem miesięcy.
http://wbi.onet.pl/wielka-brytania-dwoc ... ch/ww39fm8

Tymczasem w Szwecji

„Czterech mężczyzn zostało aresztowanych za gwałt na kobiecie. Okazało się, że byli to „uchodźcy” z Afryki Wschodniej. Sprawa pewnie nie wzbudziłaby większego zainteresowania – bowiem to nie pierwszy taki przypadek „kulturowego ubogacania” – gdyby nie fakt, że gwałcicieli wypuszczono. Jeden z nich już otrzymał odszkodowanie, na pieniądze czekają kolejni. Wszystko przez to, że sąd nie był w stanie ustalić, „kto co robił w czasie gwałcenia kobiety”…

Do zdarzenia doszło w weekend w nocy 17 października 2015 roku w miejscowości Ludvika, w środkowej Szwecji. Lokalne media podają, że kobieta była w drodze do domu, kiedy została napadnięta przez grupę „uchodźców”. Ofiarę zaciągnięto do alejki i gwałcono. Bandytów spłoszył przechodzień.

Pod zarzutem gwałtu kobiety aresztowano czterech mężczyzn. Dwóch z nich to muzułmańscy Erytrejczycy w wieku od 19 do 26 lat.

I teraz informacja, w którą trudno uwierzyć. Okazuje się, że jeden z imigrantów został wypuszczony i dostał od państwa odszkodowanie w wysokości 140 tys. koron ( około 17 tys. dolarów).

Sąd uznał wprawdzie, że mężczyzna gwałcił kobietę, lecz „był bardziej pasywny” niż jego kompani. Dlatego należy mu się ok 17 tys. USD za „traumę, jaką przeżył w szwedzkim więzieniu”.

Pozostali trzej skazani byli na trzy lata pozbawienia wolności, lecz sąd apelacyjny wyrok uchylił. Zdaniem sędziego, nie sposób ustalić, „kto dokładnie co robił w czasie gwałtu”, więc nikogo nie wolno skazać.

Pozostałych trzech gwałcicieli wyszło na wolność. Teraz czekają na odszkodowania, które im przyznano.

Jeden ze szwedzkich blogerów stwierdził, że „w społeczeństwie, które utraciło swoją duszę i pogrążyło się w szaleństwie, wszystko jest już możliwe”. Internauci ironizują pisząc, że dobrze, że sąd nie kazał, aby zgwałcona kobieta z własnej kieszeni wypłaciła odszkodowania „uchodźcom” za to „kulturowe ubogacenie”.”
http://niezalezna.pl/88432-kulturowe-ub ... zkodowanie

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Re: Korytko refluksa

#3 Post autor: refluks » 13 sty 2017, 12:39

Węgry chcą raz na zawsze pozbyć się organizacji Sorosa

"Budapeszt ma użyć „wszystkich narzędzi jakie są w dyspozycji rządu” by pozbyć się organizacji pozarządowych finansowanych przez amerykańskiego finansistę pochodzenia węgiersko-żydowskiego, George’a Sorosa, które „służą globalnym kapitalistom i wspierają polityczną poprawność ponad krajowymi rządami”.
Taką informację przekazał do wiadomości publicznej Szilard Nemeth, wiceprezes rządzącej partii Fidesz. Viktor Orban oskarża go o wywołanie kryzysu imigracyjnego w Europie.
„Myślę, że istnieje szansa na to, na arenie międzynarodowej. Szczególnie, że dochodzi do istotnej zmiany na amerykańskiej scenie politycznej i gospodarza Białego Domu” – powiedział Nemeth państwowej stacji MTI.
Już wcześniej Rosja uznała działalność organizacji George’a Sorosa za zagrożenie dla bezpieczeństwa. Rosja postanowiła wpisać jego Instytut Otwartej Społeczności wraz z powiązanymi organizacjami na listę niepożądanych."

W połowie zeszłego roku:

http://wrealu24.pl/services/978-szok-so ... koda-video

"Soros opublikował oświadczenie w Bloomberg Business, twierdząc, że jego fundacje pomagają „podtrzymywać europejskie wartości”, a Orban przeszkadza poprzez wzmacnianie granic węgierskich.
-Jego plan traktuje ochronę granic państwowych jako cel i uchodźców jako przeszkodę. Nasz plan traktuje ochronę uchodźców jako cel i narodowe granice jako przeszkody.- dodał Soros.
W ubiegłym miesiącu Orban oskarżył pro-imigracyjne organizacje pozarządowe, że „uczyniły sobie sposób na życie z kryzysu imigracyjnego”, wyróżniając te finansowane przez samego Sorosa.
George Soros jest sponsorem instytucji ponadnarodowe, takich jak Unia Europejska, a jego Fundacja Społeczeństwa Otwartego (OSF) przewiduje pomoc dla działaczy pro-migracyjnych. Jest on znany ze swojego poparcia dla „postępowych” spraw, takich jak Centrum Amerykańskiego Postępu, Hillary Clinton czy Baracka Obamy.
Na stronie OSF możemy przeczytać:
Wierzymy, że polityka imigracyjna i azylowa powinny być osadzone w realiach ekonomicznych i demograficznych, a nie napędzane przez wzgląd na tymczasową politykę lub popularne nieporozumienia. W Europie wielu naszych partnerów społeczeństwa obywatelskiego podnosi swoje głosy i domaga się wspólnego stanowiska europejskiego zgodnie z międzynarodowymi prawami człowieka.
Węgierski rząd nie może popierać napływu imigrantów, które stoją w sprzeczności z zobowiązaniami ujętymi w tej konstytucji. „Takiej polityki nie może zgodnie z konstytucją prowadzić ani ustawodawca, ani rząd” – stwierdził Orban podczas 5 rocznicy przyjęcia węgierskiej konstytucji.
Oświadczył, że wszystkie zasady i prawa muszą być przestrzegane. Jeśli ktoś chce przyjść do Węgier, musi udać się do oficjalnych przejść granicznych i pokazać swoje dokumenty identyfikacyjne. Ci, którzy tego nie uczynią, popełniają zbrodnie – dodał Orban."

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: Korytko refluksa

#4 Post autor: eka » 13 sty 2017, 17:44

I jak to oceniasz? Jakie widzisz konsekwencje?
-----------
Obiektywizm podania problemu - cenny, ale chętnie poznałabym Twój punkt widzenia.

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Re: Korytko refluksa

#5 Post autor: refluks » 15 sty 2017, 14:40

eka pisze:I jak to oceniasz? Jakie widzisz konsekwencje?
Słuszna decyzja.
Jak można w kraju pozwalać na działanie V kolumny?
Pytanie czy Viktor Orban podjąłby taką decyzję, gdyby wcześniej nie zrobiła tego Rosja.
A czy będą jakieś konsekwencje?
Wątpię. Bo jest Rosja.


A teraz o farmacji.
Wczoraj rozmawiałem z ratownikiem medycznym. Od dwu tygodni nie mogę pozbyć się mokrego kaszlu. Piłem syropy. Wspomniany ratownik doradził mi, żebym tego nie robił i doradził sposób jego babci: nalać pół szklanki piwa i wsypać szczyptę soli. Stosuję od wczoraj i bardzo dobrze wyksztuszam. Przyznać muszę, ze piwo pite w celach rekreacyjnych smakuje lepiej niż jako lek i nie chodzi tu o dodatek soli.
Zapytałem dlaczego mam odstawić syrop.
„Bo to gówno daje. Jeśli chodzi o zapisywane przez lekarzy lekarstwa na przykład na przeziębienie i grypę chodzi o to, żeby pacjenta nie wyleczyć, a doprowadzić do fazy antybiotyku. Na zdrowym się nie zarabia”.
I tu z autopsji. Zawsze na początku grudnia dopada mnie grypa. Skuteczny mój środek na nią: robię grzańca z wina z miodem i cytryną. Wypijam i przez kilka godzin leżę przykryty od stóp do głów. Pocę się wtedy strasznie, po prostu pływam pod kołdrą. Ale potem ciepły prysznic i jestem jak młody bóg. W tym roku zamiast grzańca zakupiłem w aptece tabletki na grypę, bo po alkoholu pali mię rura i muszę zeżreć pół listka tabletek na nadkwasotę, zaaplikowałem i nawet mi kropla potu nie wyszła, a gorączkę miałem. Brałem to przez kilka dni i czułem się coraz gorzej. I zrobiłem grzańca. Ten pomógł.
Problem z grzańcem taki, że dziecku go nie dasz.
I tu przykład mojego siostrzeńca. Chodzi do przedszkola, a w nim jedno dziecko od drugiego się zaraża. W zeszłym roku miał w październiku aby lekkiego śpika, lekarz zapisał kropelki, tabletki i skończyło się na antybiotyku i czterech tygodniach leczenia.
W tym roku, jak się tylko pora jesienna się zaczęła, jął spożywać domowej roboty syrop z miodu i cebuli i chlał tran i ani jednego dnia w przedszkolu nie opuścił jak dotąd.
Niektóre choroby są konsekwencjami złego odżywiania, nadużywania alkoholu, palenia papierosów. Można zrezygnować ze złych nawyków.
Ale nie wszystkie choroby można wyleczyć domowymi sposobami
I teraz o farmacji pan magister Piotr Orliński.

I przy okazji o onkologii




Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Korytko refluksa

#9 Post autor: refluks » 15 sie 2017, 12:19


Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Korytko refluksa

#10 Post autor: refluks » 18 sie 2017, 16:57


ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE”