Chrześcijańskie przesłanie

Nasz lokalny Hyde Park
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Chrześcijańskie przesłanie

#1 Post autor: skaranie boskie » 14 lut 2017, 21:02

Jako przedstawiciel pewnej części, przynajmniej współmyślącej, polskiego społeczeństwa, tudzież w odruchu solidarności ze współobywatelem obwinionym o spowodowanie wypadku świętej limuzyny BOR-u w Oświęcimiu, oraz przez wrażliwość na równie święte prawo własności, apeluję do jego wysokości Prokuratora Generalnego Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, o wpłynięcie na osoby decydujące w sprawie, by jak najszybciej zwróciły Wrak Samochodu Marki Fiat Seicento jego właścicielowi.
Stare przysłowie mówi - jak ty Kubie, tak Moskwa tobie, zamiast więc czynić bliźniemu, co prokuratorowi niemiłe, niech wykaże się chrześcijańskim miłosierdziem i odda chłopakowi Wrak.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Re: Chrześcijańskie przesłanie

#2 Post autor: alchemik » 14 lut 2017, 21:29

Popieram.
Moim zdaniem, odszkodowanie dodatkowe, rządowe powinien dostać.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Re: Chrześcijańskie przesłanie

#3 Post autor: refluks » 14 lut 2017, 21:33

A pisze nad wejściem, żeby wiochy nie robić.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Chrześcijańskie przesłanie

#4 Post autor: skaranie boskie » 14 lut 2017, 22:22

Myślisz, Refluksie, że chrześcijańskie miłosierdzie, to wiocha? Pewnie masz rację. Dziś właściwa wykładnia przykazania miłości brzmi nieco inaczej, niż drzewiej bywało.
Dziś mówić należy: Miłuj bliźniego swego, aż ostatnia koszula spadnie z niego.
Co tam wrak, kiedy nie wiada w jakiej odzieży przyjdzie chłopakowi chadzać. Stawiam dolary przeciw fistaszkom, że będzie pasiasta... Wyrok już przecież zapadł - winien. A cała szopka ze śledztwem bardzo mi pewne dawniejsze przypomina. Na tyle dawniejsze, że nawet najstarsi Górale...
No, może ci z Wzgórz Golan pamiętają, ale to Górale z odzysku są.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Re: Chrześcijańskie przesłanie

#5 Post autor: refluks » 14 lut 2017, 23:13

Nie pal głupa, bo dobrze wiesz o co mię chodziło.
Retoryka twego przekazu podobnej jest urody, co uroda wypowiedzi posełów Budki i Sowy.
Szopka ze śledztwem powiadasz.
Się wziął przyznał – zastraszyli go albo pisior. Są świadkowie, nieBORowcy, zeznający, że się świeciło i dźwięczyło – przekupieni albo pisiory.
Sam mecenas Pociej przybył był i pro bono bronić będzie. Taki znakomity mecenas zrobi wiatrak z prokuratorów i śledczych.
Bo go przesłuchiwali kilka godzin, odmówił pomocy lekarskiej, ale to niedobrze się stało, że go nie zbadali.
A ja bym zrobił tak.
Umorzył śledztwo. Bo tam błędy proceduralne, itd.
Zaskarżono by moją decyzję.
I nowa sprawa. I pana z sejczento już nie jako oskarżonego, który może kłamać, a jako świadka się wzywa i zaprzysięża.
I już nie może kręcić. Bo za składanie fałszywych zeznań do ciumry można trafić.

I na koniec
http://niewygodne.info.pl/artykul7/0359 ... ach-PO.htm

Edycja: posełowie Budka i Sowa założyli Biuro Ochrony Skrzywdzonych Przez Państwo PiS. Proponuję, żeby każdy, kto na przykład zostanie zatrzymany przez policję z jakiegokolwiek powodu niech się do nich zgłasza po pomoc prawną, a oni niech go bronią twierdząc, że PiS dręczy i krzywdzi obywatela.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 13:13 przez refluks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Chrześcijańskie przesłanie

#6 Post autor: lczerwosz » 15 lut 2017, 11:40

refluks pisze:http://niewygodne.info.pl/artykul7/0359 ... ach-PO.htm
Ano właśnie.
Że POprzednia władza ma swoje resentymenty, to jasne. Ale skąd bierze tylu (nie)pożytecznych ... POtakiwaczy i to za friko.
alchemik pisze:Moim zdaniem, odszkodowanie dodatkowe, rządowe powinien dostać
KDOś zbiera na nowe autko dla... Jak zbiorą za dużo, zawsze coś im zostanie. Dla dzieci.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Chrześcijańskie przesłanie

#7 Post autor: skaranie boskie » 16 lut 2017, 0:16

Linkujesz artykuł z pierdołami, Refluksie.
Mowa w nim m. in. o wypadku limuzyny prezydenta Komorowskiego, na zasadzie starego dowcipu, że "u was biją Murzynów".
Autor tych wypocin zapomniał dodać, że wówczas BORowski kierowca stanął przed sądem i odpowiadał za spowodowanie wypadku. W ostatnim zdarzeniu, władza już właściwe ogłosiła wyrok. Zawinił kierowca fiata. Nie po to zrobili Ziobrę ministrem od prawa, żeby jakiś przypadkowy sąd decydował o winie.
A skoro już o winie mowa, to warto się przyjrzeć kodeksowi drogowemu.
Według tej - jeszcze przez PiS nieznowelizowanej ustawy, pojazd uprzywilejowany w ruchu nie jest zwolniony z przestrzegania przepisów. Może je omijać, ale tak, by nie stworzyć zagrożenia innych uczestników ruchu drogowego.
Kiedyś byłem kierowcą karetki pogotowia i pamiętam sytuację, kiedy mój kolega z firmy rozjechał rowerzystę, który nie tylko, że nie ustąpił mu pierwszeństwa jako uprzywilejowanemu, ale nie ustąpił go w ogóle, choć kolega swoją karetką jechał drogą z pierwszeństwem. Zderzenie skończyło się dla rowerzysty dożywotnią utratą przytomności, dla mojego kolegi zaś tylko roczną... prawa jazdy i wyrokiem w zawieszeniu. Sąd uznał, że spowodował on wypadek przekraczając dozwoloną prędkość. Nie pomogły sygnały świetlne i dźwiękowe. Jak widać BORowików obowiązuje inne prawo. Zapewne te powiązane partyjnie ze sprawiedliwością.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

elka

Re: Chrześcijańskie przesłanie

#8 Post autor: elka » 16 lut 2017, 19:52

Skaranie, co Ci się podobało w rządach PO?

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Chrześcijańskie przesłanie

#9 Post autor: skaranie boskie » 16 lut 2017, 21:25

Źle postawione pytanie, Elko.
Mnie się w żadnych rządach nic nie podoba, albo podoba mi się niewiele.
Muszę jednak przyznać, że na ten czas, w którym rządziła koalicja PO PSL, była to chyba najbardziej optymalna władza dla Polski. Najlepszy jest taki rząd, o którym w ogóle nie słychać, jednak takich chyba nie ma.
I - dla jasności - ja nie podważam prawa PiS do rządzenia Polską w obecnej kadencji. Rządzenie, to jednak nie zawłaszczanie. Te kwestie trzeba umieć oddzielić. Poza tym rządzenie powinno się zawsze odbywać w ramach istniejącego prawa. Naturalnie, Sejm jest po to, by prawo stanowić, jednak i tu obowiązują reguły. większość pozwalająca samodzielnie tworzyć rząd i przepychać każdą bzdurę, jako ustawę, ma bezpiecznik w postaci konstytucji i instytucji, które ta wylicza. Jeśli na zasadzie zwykłej większości parlamentarnej ktoś próbuje to zmieniać, musi się liczyć z odpowiedzialnością. Dotychczasowe rządy się z nią liczyły, wiedziały bowiem, że po kolejnych wyborach niekoniecznie muszą dalej rządzić. Partia Kaczyńskiego zdaje się nie brać takiej ewentualności pod uwagę i robi wszystko, żeby tytuł mojego wątku w MSZ się sprawdził.
Dlatego jestem im absolutnie przeciwny i będę zwracał uwagę każdemu na wszystkie ich przekręty dopóki mnie nie zamkną. I nie ma to nic wspólnego z podobaniem się rządów PO ani żadnej innej partii.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

elka

Re: Chrześcijańskie przesłanie

#10 Post autor: elka » 16 lut 2017, 22:22

skaranie boskie pisze:Muszę jednak przyznać, że na ten czas, w którym rządziła koalicja PO PSL, była to chyba najbardziej optymalna władza dla Polski. Najlepszy jest taki rząd, o którym w ogóle nie słychać, jednak takich chyba nie ma
Czy Ty nie czytasz żadnych polskich gazet, nie oglądasz polskich programów? Polskich zaznaczam, a nie niemieckich.

skaranie boskie pisze:Dlatego jestem im absolutnie przeciwny i będę zwracał uwagę każdemu na wszystkie ich przekręty dopóki mnie nie zamkną.
Szkoda, że nie zwracałeś uwagi na przekręty PO.

Miłego wieczoru. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE”