Zapytam, odpowiem szczerze

Nasz lokalny Hyde Park
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Bonifacio Sieczepia
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2011, 15:28
Kontakt:

Re: Zapytam, odpowiem szczerze

#211 Post autor: Bonifacio Sieczepia » 10 paź 2013, 14:30

Kryterium "zdrowego rozsądku" jest mocno zwodnicze, gdyż najczęściej interpretowane jest jako zgodność z własnymi poglądami, przyzwyczajeniami, przesądami. Tu uwaga - większość osób nie odróżnia własnych przesądów od poglądów i reaguje dość impulsywnie, gdy ktoś nazwie je po imieniu. Zapewne ja też takie mam.

Podałeś przykład transseksualistów tylko rodzaju męskiego, a to niepełny ogląd sytuacji, w dodatku dyskryminacja tychże, gdyż podejrzewam, że łatwiej akceptujesz kobiety przebierające się za mężczyzn. Nie bronię, ani oskarżam, ani pierwszych, ani drugie. Po prostu są wśród nas, czy tego chcemy, czy też nie, tak samo jak lesby i geje. To są normalni ludzie, podkreślam - normalni. Nie oni dokonywali takich wyborów, tylko ich geny odziedziczone po rodzicach.
Dla jasności - sam jestem wyłącznie hetero, ale byłem dyskryminowany z zupełnie innych przyczyn, stąd moja silna wrażliwość na nietolerancję i ksenofobię.

Coś z Kanta - "Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie". Oznacza to, że zasady moralne i etyczne są w każdym z nas, trzeba je tylko dostrzec. To nie jest sprawa zakazów i nakazów, choć tak uważają wyznawcy dogmatów. Dogmat zwalnia od myślenia i często od odpowiedzialności za czyny zgodne z nim, ale krzywdzące innych.


Ps.
do Adminów: może wydzielić do osobnego wątku?
Andrzej Bonifacy Fudali

ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE”