:/

Nasz lokalny Hyde Park
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Arti

:/

#1 Post autor: Arti » 22 wrz 2012, 14:51

Chciałem się pochwalić debiutem poetyckiem (dział: promocje) jednak usłyszałem, że wpierw muszę przekazać książkę administracji, uważacie że to w porządku? moim zdaniem, dziwna sprawa. No więc się nie chwalę, bo nie stać mnie by sponsorować administracje.

Sede Vacante
Posty: 3258
Rejestracja: 27 sty 2013, 23:52
Lokalizacja: Dębica

Re: :/

#2 Post autor: Sede Vacante » 22 wrz 2012, 17:41

Nie wiem jak jest z tym w regulaminie.,
Jeśli regulamin nic nie mówi o przekazywaniu w takiej sytuacji tomiku dla administracji, wymuszania moim zdaniem nie powinno być.
Co najwyżej jakieś udokumentowanie (zdjęcie, link do wydawnictwa z daną pozycją, czy coś w tym rodzaju) że taki tomik się pojawił.
Inna sprawa to wdzięczność.
Bo chyba to tak, że ktoś debiutujący, w jakiś sposób tez debiutuje dzięki portalowi( zebrane doświadczenie w pisaniu, rozwój, pomoc innym, o przyjaźni nie wspominam, to zbyt oczywiste).
Więc jeśli odnieść się tylko i wyłącznie do kwestii "oficjalnych", przepisów, jeśli regulamin nic nie mówi o wyżej wymienionej sytuacji - administracja absolutnie nie powinna wymagać, co najwyżej może poprosić.
Jeśli chodzi zaś o moje osobiste zdanie - wdzięczność powinna być wystarczającym powodem, aby samemu wysłać jeden egzemplarz( kwestie finansowe? Nie wierzę, że to aż tylko kosztuje)

Chyba, że nie jesteś wdzięczny - choćby dlatego, że uważasz, że nie masz za co być wdzięczny administracji ósmegopietra. I masz prawo, aby tak myśleć.
Swoich osobistych odczuć nie komentuję(a właściwie, to już skomentowałem. W słowie "wdzięczność" zawiera się wszystko co mam do powiedzenia)

Więc przymusowo - Nie. Chyba, że regulamin mówi inaczej, odgórnie zakłada, że trzeba.
Od siebie samego - wypadałoby i tyle w temacie.
"Nie głaskało mnie życie po głowie,
nie pijałem ptasiego mleka -
no i dobrze, no i na zdrowie:
tak wyrasta się na człowieka..."


W. Broniewski - "Mannlicher"

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: :/

#3 Post autor: Gloinnen » 23 wrz 2012, 23:16

Regulamin działu: PROMOCJE:

http://www.osme-pietro.pl/promocje-f109 ... t4110.html

Można sobie poczytać.

Zakładamy, że jest to rodzaj reklamy. Nie bierzemy za nią pieniędzy, prosimy jedynie o przekazanie 1 egzemplarza tomiku na cele reklamowo/reprezentacyjne. I nie dla administratorów prywatnie.

Administracja nie bierze tych książek dla siebie, lecz przeznacza je na cele związane z działalnością portalu "Ósme piętro". Otrzymane przez nas tomiki Anastazji, Starego Kraba, Miladory trafiły do laureatów konkursów organizowanych przez nasz portal.

Arti został o tym poinformowany przeze mnie na PW.

I jeszcze jedno: proszę nie opowiadać o "sponsorowaniu" administracji, bo jest to uwaga żałosna, poniżej wszelkiej krytyki. Utrzymanie portalu po to, abyśmy wszyscy mogli z niego korzystać, serwer, plus opieka techniczna/konserwacja strony, instalowanie udogodnień i dodatkowych modułów - nie są darmowe. Więc kto tu kogo sponsoruje?

Inwestujemy w przedsięwzięcie własne pieniądze (niemałe) i nikomu zresztą tego nie wypominamy. Nie domagamy się, jak to ma miejsce na wielu forach i portalach, zrzutek na opłaty.
Ot, taka fanaberia adminów, którym się zachciało społecznikostwa i działania dla innych...
Jeśli ktoś się z tą społecznością nie utożsamia - to już nie jest nasza sprawa. Forum i użytkownicy to nie target marketingowy. Chcesz coś otrzymać - daj też coś z siebie. O tym zresztą mniej lub bardziej bezpośrednio napisał Sede Vacante.

Stworzyliśmy dział ułatwiający wypromowanie własnych wydawnictw i publikacji, z którego skorzystała już pewna liczba osób i jakoś nikomu nie przyszły do głowy takie durne argumenty. Ani nam, że będziemy się musieli tłumaczyć jak dzieci z tego, co powinno być - jeśli nie oczywiste - to przynajmniej zaakceptowane.

Na dobrą sprawę, działu mogłoby nie być i wtedy nie byłoby problemu, pretekstu ani okazji do wylewania pomyj.

Oczekując od kogokolwiek wdzięczności, bylibyśmy utopistami. Zaproponowaliśmy jednak pewnego rodzaju transakcję wiązaną (a nie wymuszanie - to do Sede) - my dajemy miejsce na zareklamowanie książki, w zamian za egzemplarz promocyjny. Wydaje mi się, że warunki są uczciwe i niewygórowane.

Zasady zostały jasno sprecyzowane w regulaminie działu.

Gloinnen.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Arti

Re: :/

#4 Post autor: Arti » 23 wrz 2012, 23:38

A może ja nie chcę by moja książka była nagrodą w konkursie? To też bierzecie pod uwagę? (zwracam się do Glo która odpisuje w liczbie mnogiej). Zresztą nieważne, skoro traktujecie to jak reklamę (myślałem, że łączą nas trochę inne relacje) to po prostu odmówię sobie tej przyjemności. Prawdopodobnie wszyscy na tym zyskają.

hej

Dodano -- 24 wrz 2012, 5:10 --

Ps. nie czytam regulaminów, jakoś mnie nie ruszają.

Sede Vacante
Posty: 3258
Rejestracja: 27 sty 2013, 23:52
Lokalizacja: Dębica

Re: :/

#5 Post autor: Sede Vacante » 24 wrz 2012, 0:05

Glo. - wymuszanie - w przypadku, jeśli nie byłoby słowa o tym w regulaminie i tylko wtedy.
Skoro jest - absolutnie nie ma mowy o żadnym wymuszaniu.
Teraz sprawa jest dla mnie już całkiem prosta.
Chcesz się tutaj wypromować - patrz regulamin.
"A może ja nie chcę by moja książka była nagrodą w konkursie?" - A może admini nie chcą cię ( w takim razie) promować?
Wybacz Arti, to żaden atak personalny. Zadałeś pytanie i odpowiedziałem zgodnie z tym co osobiście myślę.
"Nie głaskało mnie życie po głowie,
nie pijałem ptasiego mleka -
no i dobrze, no i na zdrowie:
tak wyrasta się na człowieka..."


W. Broniewski - "Mannlicher"

Arti

Re: :/

#6 Post autor: Arti » 24 wrz 2012, 0:49

"A może ja nie chcę by moja książka była nagrodą w konkursie?" - A może admini nie chcą cię ( w takim razie) promować?
robi się zbędna dyskusja. nie chcą - okej. prosił nie będę.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: :/

#7 Post autor: Gloinnen » 24 wrz 2012, 10:18

Niczyje "chcenie" nie ma tu nic do rzeczy, powiedziałabym nawet, że więcej zależy od woli i chęci autora, który, poznawszy zasady promocji, ma całkowicie wolny wybór.
Stwarzanie precedensów byłoby nieuczciwością wobec tych użytkowników, którzy nam swoje tomiki przysłali i skorzystali z oferty promocji.

Nic więcej do dodania. Pozdrawiam,

Glo.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE”