MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkursowe

Wiadomość
Autor
Nilmo

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#21 Post autor: Nilmo » 13 wrz 2013, 23:13

Nie oszukujemy się. Nasze dane mają banki, zakłady pracy, przychodnie itp. Wszystkie je obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych.
W sklepach internetowych gdzie zazwyczaj nie da się zarejestrować bez zaznaczenia zgody na przetwarzanie swoich danych, warto pamiętać aby po transakcji im tą zgodę cofnąć i nakazać usunięcie z ich baz danych. To działa. Boją się ustawy, bo lepiej takiego klienta których jest jeden na stu, odpuścić niż później się tłumaczyć w prokuraturze.
Tak że masz rację Sede, że nasze dane są w wielu miejscach, ale nie masz racji jeśli uważasz że nie możemy przeciwdziałać ich beztroskiemu rozpowszechnianiu. Wielu ludzi o to nie dba więc ma skrzynki mail pełne spamu, wycieraczki i skrzynki pocztowe pełne super okazji, telefony od wróżek, księgarzy i sprzedawców kondomów.
Nie wspominając już o tym, że podając publicznie dokładne namiary na siebie, tak jak zrobił to tutaj Pan Kiczor, byle idiota który go nie lubi, może teraz rozkleić po mieście ogłoszenia np. "Sprzedam rower górski nowy za 50 zł. Dzwonić po 23-ciej". To tylko przykład jednej z delikatniejszych konsekwencji. Kiedyś laska którą rzucił chłopak, rozdała w jakiejś knajpie jego adres i telefon niby to do gościa który ma tanio dragi. Skończyło się na rewizji i komendzie. Komórkę miał pełną kontaktów od potencjalnych klientów.
Nigdy nie wysyłam swoich nipów, peseli, nr kont itp. na adresy "bez kłódki". Zresztą każdy bank przed tym przestrzega. A Pan Kiczor proponuje na Onet. Ale śmieszne.

Pewnie zaraz napisze to swoje, że tylko trzy osoby musiałyby wysłać swoje numery kont...co oczywiście wykluczałoby takich jak Ty Sede czy ja :down: , więc nie powinniśmy się obawiać.

JSK
Posty: 361
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:28

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#22 Post autor: JSK » 14 wrz 2013, 10:39

Nilmo pisze: Pewnie zaraz napisze to swoje, że tylko trzy osoby musiałyby wysłać swoje numery kont...co oczywiście wykluczałoby takich jak Ty Sede czy ja :down: , więc nie powinniśmy się obawiać.
Faktycznie.

Pozwolisz, że dane osoby same w odpowiednim czasie zdecydują? Czy z góry ich ubezwłasnowolniasz?

Ty już swoje powiedziałeś.

Daj szanse innym. Nie cierp za miliony. Nie bij piany.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#23 Post autor: lczerwosz » 14 wrz 2013, 17:31

Najlepsze zabezpieczenie kompa. Zabezpiecza w 100% przed złym wpływem otoczenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nilmo

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#24 Post autor: Nilmo » 14 wrz 2013, 22:32

Ty już swoje powiedziałeś.
Akurat jesteś ostatnim który mógłby to stwierdzić.
Nie bij piany.
Nie bój, nie zbiję. Zwłaszcza leżącej.

Awatar użytkownika
coobus
Posty: 3982
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:21

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#25 Post autor: coobus » 25 wrz 2013, 11:21

Czas pomyśleć o materiale na konkurs, sam pomysł mi się podoba. Zajrzałem w regulamin. Chciałbym wyjaśnić jedną rzecz - motto konkursu, ten cytat z Brylla. Zrozumienie go ma wbrew pozorom znaczenie. W pierwszej chwili pomyślałem o dowolności interpretacji, każdy z nas jakoś to odbiera po swojemu, ja wyczuwam symbolikę, do której chciałbym, się dobrać. I stąd się bierze moje pytanie, czy mam dowolnie potraktować to motto, według własnego odbioru, czy jednak wymagana jest znajomość intencji Brylla. Chyba powinno to być jasno powiedziane, choćby ze względu na dwutorowość ocen. Poza oceną jury, które sobie z tym poradzi, my jako oceniający powinniśmy wiedzieć, czy wiersz spełnia kryteria regulaminu i czy motto nie narzuca nam jakiegoś punktu widzenia.
Jeśli organizatorzy zadeklarują dowolność interpretacji - więcej pytań nie mam. Oczywiście będzie to oznaczało nie tylko dowolność oceny ale także dowolność nadsyłanego na konkurs materiału (w domyśle pełną dowolność). Jeśli jednak jest inaczej i to motto powinniśmy potraktować poważniej, niezbędna wydaje się znajomość wiersza (bądź utworu), z którego cytat pochodzi, żeby można było sobie wypracować kontekst. Wyszukiwarka nie odnalazła mi takiego wiersza, mam dalej tylko własną wizję tego cytatu, nie znam pełniejszego kontekstu.
Prośba ode mnie - może ktoś wrzuci link z materiałem źródłowym motta, wiele by to wyjaśniło i ucięło moje wątpliwośći (z akcentem na wątpliwości późniejszego ewentualnego oceniającego).
Odpowiedź na te pytania pomoże mi zabrać się za opracowanie materiału. I dziękuję z góry za pomoc w tym temacie.
” Intuicyjny umysł jest świętym darem, a racjonalny umysł - jego wiernym sługą." - Albert Einstein

JSK
Posty: 361
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:28

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#26 Post autor: JSK » 25 wrz 2013, 12:51

Odpowiadam:

Motto konkursu, jest tylko jakimś ukierunkowaniem, ale rozwinięcie czy interpretacja jest całkowicie dowolna.


A wiersz jest z tomiku Ernesta Brylla "Kubek tajemny" (Instytut Wydawniczy PAX 2000) i nosi tytuł "Szafa"


Szafa

- A co właściwie ma do oznajmienia
Ten żebrak co przyłazi i nudnawo stuka
W drzwi naszej szafy?

Bogiem jest. Nie sztuka
Być Bogiem takich łachów...

Mole wystraszone
Latają teraz nad nim jak dusze zgubione
Woła nas. My wisimy pomiędzy płaszczami
Zmięci, niedoczyszczeni, niewyprasowani

Jeśli chcesz właź tu Bożę i zawiśnij z nami
Minęła pora gdy nas wybierali

I można było marznąć, moknąć, spijać błoto
W tramwajach się ocierać pomiędzy hołotą

Kiedy nas odkładali lecz znowu wskrzeszali

- Wybierz nas. Wybierz, Boże. Zacznij przymierzenie
Jako przed Wielką Nocą. Ubierz się w nas Panie
Nałóż na swój szkielecik nie jedno ubranie
Ale miliony nagle zapomnianych
Może rozdartych - lecz pocerowanych

Wyjdź na ulicę z wieńcem solą przyprószonym
Potężny teraz. Poważny. Zasobny
Żebraku nasz - do innych Bogów niepodobny
- Jesteś okryty nami a więc niezwalczony
Odwal drzwi szafy jak kamień nagrobny


.

Awatar użytkownika
coobus
Posty: 3982
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:21

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#27 Post autor: coobus » 25 wrz 2013, 18:27

JSK: Wszystko jasne, nie mam już pytań. Wolałem się upewnić, czy coś mi nie ucieka. Szczególnie ucieszył mnie dostęp do wiersza. Dziękuję Janie :ok:
” Intuicyjny umysł jest świętym darem, a racjonalny umysł - jego wiernym sługą." - Albert Einstein

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#28 Post autor: skaranie boskie » 25 wrz 2013, 23:29

Nilmo ma sporo racji.
W przyszłości, w podobnych sytuacjach, proponuję organizatorom założenie - specjalnie na taki cel - założenie skrzynki mailowej na Ósmym piętrze. Nasz serwer jest na pewno bezpieczniejszy od ogólnodostępnych. Nie przyjmujemy tu żadnych reklamodawców i nie jest to serwer publiczny.

Jeśli Organizator uzna to za słuszne, możemy taką skrzynkę założyć natychmiast i dopisać do regulaminu, jako alternatywny adres e-mail. Oczywiści to on tu decyduje, nie wiem jednak, czy takie zmiany w trakcie trwania konkursu byłyby dobre.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

JSK
Posty: 361
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:28

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#29 Post autor: JSK » 03 lis 2013, 10:43

Tylko jedenaście dni zostało, a z forum raptem pięć głosów. Z innych po dwa, trzy.

Sytuacja o tyle jest głupia, że nic wybrać się nie da, bo głosy "rozstrzelone", a trudno za zwycięskie uznać pięć wierszy po dwa głosy.

Czterdzieści osób przysłało wiersze, a ok. dwudziestu zagłosowało. Całkiem to do luftu.

Jeżeli nie nastąpi "ożywienie" to niestety zmuszony będę całkiem anulować głosowania użytkowników for.

Zmobilizujcie się.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: MIĘDZYPORTALOWY KONKURS POETYCKI - dyskusje okołokonkurs

#30 Post autor: Gloinnen » 03 lis 2013, 13:07

JSK pisze:a trudno za zwycięskie uznać pięć wierszy po dwa głosy.
Popieram prośbę JSK.

A we wspomnianym przypadku - rozpiszesz dogrywkę. Często tak jest, że głosy rozstrzelone.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „KONKURSY”