Regulamin Konkursu "Moja Warszawa i..."

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Regulamin Konkursu "Moja Warszawa i..."

#1 Post autor: Gloinnen » 27 lut 2014, 12:22

KONKURS LITERACKI „MOJA WARSZAWA I...”
REGULAMIN

Organizator: Przyjazny Portal Literacki „Ósme piętro”

Cele:
- rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowań poezją i prozą;
- rozwijanie wrażliwości i twórczego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość;
- wspieranie młodych talentów literackich;
- promocja Warszawy jako miejsca inspiracji artystycznej.

I. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych.
2. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
3. Konkurs zostanie zorganizowany w dwóch kategoriach:
- poezja,
- proza.
4. Każdy uczestnik może nadesłać 3 niepublikowane i nienagradzane wcześniej wiersze i/lub 1 utwór prozatorski do 5 stron maszynopisu, w postaci pliku tekstowego (rozszerzenie .doc, .docx, .rtf.,). Prace powinny być napisane czcionką Times New Roman, rozmiar 12, odstępy między wierszami – 1,5. marginesy boczne, dolny i górny – 2,5 cm.
5. Prace powinny nawiązywać swoją tematyką do tytułu Konkursu: „Moja Warszawa i...”
5. Prace powinny zostać nadesłane w formie załącznika na adres e-mail: admin@osme-pietro.pl, z adresu e-mail uczestnika, który będzie zarazem uznany za godło konkursowe. Prace nadesłane z adresu e-mail zawierającego konkretne dane osobowe (imię, nazwisko) zostaną zdyskwalifikowane.
W tytule (temacie) maila należy zaznaczyć kategorię (poezja, proza).
6. W osobnym załączniku należy przesłać rozwiązanie godła: imię, nazwisko, wiek, adres, numer telefonu, nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza uczestnik.
7. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2014 r.
8. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z:
- wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację nagrodzonych i wyróżnionych utworów w promocyjnym wydaniu antologii Przyjaznego Portalu Literackiego „Ósme piętro” i innych wydawnictwach okolicznościowych,
- oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do nadesłanych utworów literackich; w przypadku naruszenia przez uczestników Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tego tytułu;
- wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych dla celów związanych z realizacją Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych
osobowych. (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz.926 ze zm.).

II. NAGRODY

1. Oceną prac zajmie się profesjonalne jury, powołane przez Organizatora. Werdykt jury jest niepodważalny i nie podlega odwołaniu.
2. W każdej kategorii przyznana zostanie I, II i III nagroda oraz 2 wyróżnienia. Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród, w zależności od poziomu nadesłanych utworów.
2. W konkursie przewidziane są następujące nagrody:
- organizacja spotkania autorskiego połączonego z ogłoszeniem wyników, dla laureatów I, II III miejsca oraz osób wyróżnionych w każdej kategorii (oddzielnie dla poetów i prozaików);
- nagrody rzeczowe,
- pamiątkowe dyplomy,
- publikacja w wydawnictwach okolicznościowych.
3. Dokładny termin uroczystości zostanie podany we wrześniu 2014 r.
4. Organizator nie pokrywa żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w Konkursie, w tym kosztów dojazdu na uroczystość ogłoszenia wyników.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w niniejszym Regulaminie.

Dodatkowe informacje można uzyskać, kierując pytania na adres e-mail: admin@osme-pietro.pl

____________________
Adres e-mail do wysyłki wpisałam "roboczo", bo założymy oddzielny.
Oświadczenie, o którym mówiliśmy (od rodziców) - nie wiem, czy koniecznie potrzebne, patrzyłam na regulaminy różnych konkursów młodzieżowych, nie wszędzie wymagają - tylko może lepiej się zabezpieczyć?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „KONKURSY”