Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

#11 Post autor: skaranie boskie » 18 lip 2016, 21:46

Patko, to nie do końca tak.
Samo użycie kodów spowoduje, że Gorgiasz odczyta tekst wytłuszczony. Gdy go jednak skopiuje i wklei do działu z utworami, wytłuszczenie (kursywa itp.) zniknie, chyba, że je naniesie na nowo. Jeśli natomiast Edward użyje znaczników, ale pod wiadomością odhaczy "Wyłącz BBCode", to do Gorgiasza dotrze tekst, który dopiero po skopiowaniu będzie wyglądał tak, jak ma wyglądać rzeczywiście.
Zerknij, proszę, na załączniki. (Kliknąć w każdy osobno dwa razy).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
EdwardSkwarcan
Posty: 2660
Rejestracja: 23 gru 2013, 20:43

Re: Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

#12 Post autor: EdwardSkwarcan » 18 lip 2016, 22:57

Pati, Ty mogłabyś pracować w szkole :)
Sam uczyłem się internetu, więc resztę wiesz :)
Chciałem poprawić aktywność lecz ósme pięto stwarza problemy i nie wiem czy poradzę :)
Czy wiersz bez wynalazków, napisany 12-ką przejdzie?
Jeśli jest interpunkcja to też trzeba cudować?
Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

#13 Post autor: Patka » 19 lip 2016, 9:16

skaranie boskie pisze:Samo użycie kodów spowoduje, że Gorgiasz odczyta tekst wytłuszczony. Gdy go jednak skopiuje i wklei do działu z utworami, wytłuszczenie (kursywa itp.) zniknie,
Ale to już sprawa Gorgiasza (czy ogólnie mówiąc - Męża Zaufania), a nie uczestników konkursu, nie uważasz? Jakoś w poprzednich konkursach dawano sobie radę z kursywą itp., teraz nie wiem, skąd ten problem. Wystarczy (jako MZ, po otrzymaniu tekstu) kliknąć "cytuj" i już masz tekst wraz ze wszystkimi znacznikami (oczywiście trzeba pominąć znak cytowania). Wtedy MZ ma pewność, że niczego nie pomiesza, no i nigdy nie wiadomo, czy user wysyłający tekst na konkurs rzeczywiście będzie pamiętał zaznaczyć wskazaną przez ciebie opcję.
Ja tylko odpowiedziałam najprościej jak umiałam Edwardowi na jego pytanie. MZ też ma zadbać, by po opublikowaniu tekstów w tematach były one odpowiednio sformatowane, tak jak je dostał w peemkach.
EdwardSkwarcan pisze:Czy wiersz bez wynalazków, napisany 12-ką przejdzie?
Jeśli jest interpunkcja to też trzeba cudować?
Edwardzie, wszystko przejdzie, byle było na temat. Znaczy jak coś będzie nie na temat, to też przejdzie, ale wtedy dostanie niewiele punktów w kategorii "temat" od jurorów, a i w głosowaniu publiczności pewnie nie znajdzie poklasku. Forma jest dowolna.
Drugiego pytania nie za bardzo rozumiem.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Re: Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

#14 Post autor: Gorgiasz » 19 lip 2016, 10:31

Samo użycie kodów spowoduje, że Gorgiasz odczyta tekst wytłuszczony. Gdy go jednak skopiuje i wklei do działu z utworami, wytłuszczenie (kursywa itp.) zniknie, chyba, że je naniesie na nowo.
Istnieje pewna szansa (nie twierdzę, że duża), że wpadnie na to i będzie wiedział jak to zrobić. :be:
:wrrr:

Awatar użytkownika
EdwardSkwarcan
Posty: 2660
Rejestracja: 23 gru 2013, 20:43

Re: Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

#15 Post autor: EdwardSkwarcan » 19 lip 2016, 22:44

Zaczyna być wesoło :)
Myślałem, że powinno być proste jak kij do miotły :)
Pozdrówka :)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

#16 Post autor: skaranie boskie » 21 lip 2016, 17:59

Ja tylko napisałem instrukcję, żeby ułatwić Mężowi Zaufania robotę, licząc na masowy napływ konkursowych tekstów. ;)
A serio, skoro wymagamy sformatowania pod forum, to właśnie na tym ono polega, żeby tekst można było skopiować, bez dodatkowej ingerencji. Uznajemy jednak, że jeśli ktoś będzie miał z tym kłopoty, Gorgiasz go w części pracy wyręczy. Przynajmniej istnieje taka szansa. ;)
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

JSK
Posty: 361
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:28

Re: Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

#17 Post autor: JSK » 25 lip 2016, 22:31

Wszystko pięknie, tylko jakoś brakuje mi owych wierszy. Gdzieś są? Szukać trzeba? A już 25 lipca się kończy...
:crach:

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

#18 Post autor: Patka » 26 lip 2016, 11:20

Do 26 lipca WŁĄCZNIE użytkownicy mogą przesyłać teksty. Gorgiasz je jutro uporządkuje alfabetycznie i opublikuje w dwóch tematach.
JSK pisze:mi owych wierszy.
W konkursie będzie też proza. Proszę o tym pamiętać.

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs Wakacyjny SMAKI LATA

#19 Post autor: Patka » 31 lip 2016, 17:30

Został zmieniony następujący punkt regulaminu:

c) swoje oceny jurorzy przesyłają do Męża Zaufania przez PW, który opublikuje je wszystkie razem po zakończeniu głosowania (11 sierpnia) w odpowiednich tematach (kategoria: proza lub poezja), zachowując anonimowość jurorów. W tytule wiadomości jurorzy wpisują "Konkurs Smaki Lata - głosowanie jury (nazwa kategorii)"

Odstępujemy tym samym od publikowania ocen jurorów na bieżąco. Wszystkie oceny Mąż Zaufania przedstawi w tym samym czasie.

Wszelkie pretensje, zapytania co do tej zmiany proszę kierować do przewodniczącego jury (skaranie boskie).

Za tę późną i nagłą zmianę bardzo przepraszam
Patka

ODPOWIEDZ

Wróć do „KONKURSY”