Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

#31 Post autor: skaranie boskie » 12 sie 2016, 21:27

Już wczoraj poczytałem zarzuty o stronniczości jury.
Nie mogłem odpisać, bo mi się klawiatura kompletnie zalała. Piwem się cholera zalała.
W rozmowie telefonicznej z pewnym zawiedzionym uczestnikiem konkursu wyjaśniłem, teraz zaś wyjaśniam wszem i wobec, że każdy juror oceniał samodzielnie, bo tak stanowił regulamin. Nie było w jury omawiania utworów i dyskutowania wspólnego stanowiska.
Ocenę utworów przez część z naszych Użytkowników zaproszonych do Jury wprowadziliśmy po raz pierwszy, uznając to za swoisty eksperyment. Jeżeli w praktyce okazało się, że średnia z ich typów jest bardzo zbliżona do średniej z głosowania, to niechybny znak, że w większości mamy tu podobne spojrzenie na twórczość literacką.
Mnie to nie dziwi. Stanowimy pewną grupę, którą łączy właśnie takie wspólne spojrzenie, kierunek, czy jakkolwiek by to nazwać. Zupełnie jak jakichś, nie przymierzając Skamandrytów, czy innych Filaretów. Jasne, że ósme piętro to nie Parnas, ale zasada działania chyba ta sama.
Żeby zakończyć tę tyradę jakimś optymistycznym akcentem, pozwolę sobie pogratulować wszystkim wyróżnionym w konkursie. Szczególne gratulacje dla Alicji Jonasz, bo w jej przypadku i ja trafiłem w dziesiątkę.
Poza tym bardzo dziękuję naszym portalowym Kolegom i Koleżankom, którzy zachcieli zadać sobie trud, oceniając nadesłane utwory, Organizatorowi i Mężowi Zaufania, oraz wszystkim, którzy - choćby w najmniejszym stopniu - przyłożyli ręki do tego konkursu.
Laureatów proszę o kontakt na PW w celu ustalenia sposobu wysyłki nagród.
Zastrzegam, że może z nimi być mały poślizg. Już, co prawda, poprosiłem grafika o wykonanie dyplomów, jednak doświadczenie uczy, że nigdy mu się zbytnio nie spieszy.
Oprócz dyplomów, zwycięzcy w obu kategoriach dostaną od nas nagrody niespodzianki, ale o tym napiszę niebawem.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
coobus
Posty: 3982
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:21

Re: Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

#32 Post autor: coobus » 12 sie 2016, 22:09

Za każdy punkt i głos oddany na mój wiersz dziękuję. :kofe: Dobrze się zawsze czułem (jak wykazuje praktyka) w konkursach wakacyjnych, tym razem też potraktowałem ten konkurs poważnie. Nie czuję się z tym dobrze, raczej niekomfortowo, bo na 10 wierszy 3 były moje. Coraz mniejsze zainteresowanie konkursami na portalu, coraz mniejsza frekwencja głosujących. Czy to przejściowy kryzys, czas pokaże.
Podziękowania dla osób zaangażowanych w organizację - odwaliliście kawał dobrej roboty :bravo: , myślę, że wciąż potrzebnej. Bardzo ciekawą lekturą jest zamieszczona ocena jurorów. :myśli: Dobór składu oceniam wysoko :ok: , wiele z tych osób bardzo cenię za umiejętność pisania. Rywalom składam ukłony, nagrodzonym gratuluję. Zwłaszcza Tobie, Aniu. :rosa:
I znowu znikam, góry czekają. Przywiozę wiersz, który wysłałem na konkurs, i który czeka tam na mnie do odebrania u organizatorów, z załącznikiem.
Lato przecież trwa, ze swoimi smakami. :)
” Intuicyjny umysł jest świętym darem, a racjonalny umysł - jego wiernym sługą." - Albert Einstein

Gajka
Posty: 1917
Rejestracja: 21 gru 2011, 16:10

Re: Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

#33 Post autor: Gajka » 14 sie 2016, 17:22

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJĘ :rosa: :rosa: :rosa:

Wprawdzie rzadko bywam, ale czytam systematycznie.
Wybór wierszy okazał się strzałem w dziesiątkę :)

:bal:

JSK
Posty: 361
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:28

Re: Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

#34 Post autor: JSK » 14 sie 2016, 21:17

Także wszystkim gratuluję. Wszystkim biorącym udział, choć ZWYCIĘZCOM jakby bardziej: :beer: :beer: :beer: :vino: :vino: :vino: :rosa: :rosa: :rosa: :bravo: :bravo: :bravo:

Coobus - powinieneś czuć się komfortowo. Każdy miał szanse, jednakowe.

Mogę się też przyznać, że skromny mój udział, to: JUROR nr 2 (jakby ktoś był ciekaw).

To, że z braku czasu nie jestem na bieżąco z forum, wyszło w tym przypadku na dobre. Nikogo nie rozpoznałem po wierszach czy prozie, więc oceniałem wedle własnych odczuć, nie sugerując się niczym poza tekstem.

Jeszcze raz Gratuluję Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom. Administracji dziękuję za zaproszenie do jurorowania i Organizatorom za wkład pracy, szczególnie Patce, której dałem się we znaki. :rosa: :rosa: :rosa:

Henryk VIII
Posty: 1739
Rejestracja: 01 paź 2013, 17:40

Re: Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

#35 Post autor: Henryk VIII » 16 sie 2016, 1:15

Coobus i EdwardSkwarcan - gratulacje i :vino: !
Pozostałym uczestnikom :beer: stawiam z sympatią - za Wasz trud! - ja uważam, że wszystkie wiersze bez wyjątków były godne uwagi - wybór był trudny, każdy miał coś do powiedzenia - i powiedział, i liczni czytali i przystawali nad słowem - a o to przecież chodziło...
Wszyscy zasłużyliśmy na :bravo:

Awatar użytkownika
anastazja
Posty: 6176
Rejestracja: 02 lis 2011, 16:37
Lokalizacja: Bieszczady
Płeć:

Re: Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

#36 Post autor: anastazja » 16 sie 2016, 18:04

Henryk VIII pisze:Wszyscy zasłużyliśmy na
Drogi Henryku, potrafisz zachować klasę, jak zawsze.
Gratuluję wszystkim zwycięstwa :bravo: :)
A ludzie tłoczą się wokół poety i mówią mu: zaśpiewaj znowu, a to znaczy: niech nowe cierpienia umęczą twą duszę."
(S. Kierkegaard, "Albo,albo"

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

#37 Post autor: iTuiTam » 16 sie 2016, 18:50

        • Dla Wszystkich Uczestników
          :green:

          A dla Zwycięzców
          :green: :green: :green:
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Malwina
Posty: 1082
Rejestracja: 31 paź 2011, 23:04
Lokalizacja: gród solny
Kontakt:

Re: Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

#38 Post autor: Malwina » 17 sie 2016, 11:58

Przegapiłam jakoś ten konkurs, ale nie żałuję, jak czytam powyższe wypowiedzi, nie lubię przepychanek, tłumaczeń, podjazdów.Ale z konkursami tak już jest, zawsze są jakieś niedomówienia, pretensje, mniej lub bardziej uzasadnione. W końcu, zwłaszcza w lecie ma to być przyjemna zabawa.Gratuluję Wszystkim biorącym udział, że zechcieli poświęcić swój czas i podzielić się z nami wierszami.Głosowałam, a jakże :)
Nie można życia brać zbyt serio,
to grozi nudą i histerią
.
Przymrużam zwykle jedno oko
i jest od razu względny spokój.
/moje/

Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 1424
Rejestracja: 11 lis 2011, 20:07

Re: Konkurs "Smaki lata" - Poezja - Wyniki

#39 Post autor: Liliana » 17 sie 2016, 20:37

Serdecznie gratuluję ZWYCIĘZCOM i wszystkim, którzy wzięli udział. :) :rosa:

ODPOWIEDZ

Wróć do „KONKURSY”