KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#1 Post autor: Gloinnen » 31 gru 2012, 10:35

KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA ;)

Pomysłodawca: Gloinnen
Organizacja: Gloinnen (Organizator) i Leon Gutner (Mąż Zaufania)

Termin: 01-15.01.2013 - nadsyłanie tekstów; 16-26.01. 2013 - głosowanie użytkowników; 27.01.2013 - ogłoszenie wyników.

UWAGA - ZMIANA TERMINÓW!!!
01-20.01. 2013 - nadsyłanie tekstów;
21-31.01. 2013 - głosowanie.


Regulamin.

1. Tematem konkursu jest ogólnie pojmowana grafomania. Zadaniem uczestników jest napisanie wiersza w grafomańskiej stylizacji - popularnie zwanego "gniotem".
2. Do konkursu dopuszczone zostaną zarówno wiersze rymowane, jak i białe oraz wolne.
3. Utwory konkursowe nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane ani nagradzane w innych konkursach literackich. Pojęcie "publikacji" oznacza zarówno wydawnictwa drukowane, jak i inne witryny, fora i portale internetowe (nie tylko literackie).
4. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik przyjaznego portalu literackiego "Ósme piętro", za wyjątkiem Męża Zaufania i Organizatora.
5. Każdy uczestnik ma prawo zgłosić na konkurs maksymalnie 3 utwory.
6. Dopuszczalne są prace zbiorowe - każdy team może zgłosić na konkurs maksymalnie 1 utwór.
7. Uczestnicy nadsyłają swoje teksty w terminie od 1 do 15 stycznia 2013 r. na PW do Męża Zaufania Konkursu (Leon Gutner). Utwory konkursowe będą na bieżąco zamieszczane anonimowo, z odpowiednimi numerami porządkowymi, w specjalnie do tego celu założonym temacie konkursowym.
8. Nie ma możliwości wprowadzania zmian do utworów już wklejonych w wątku konkursowym, dlatego prosimy Autorów o dokładne sprawdzenie tekstów przed ich wysłaniem, pod kątem literówek, błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, itp.. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest korekta ewentualnych pomyłek popełnionych przez moderatora.
9. Głosowanie zostanie otwarte 16 stycznia i zakończone 26 stycznia 2013 r. Wybieramy tekst najśmieszniejszy, najbardziej zwariowany i najlepiej pasujący do miana gniota.
10. Do głosowania uprawniony jest każdy użytkownik portalu, zarejestrowany przed dniem rozpoczęcia konkursu, tj. przed 1 stycznia 2013 r.
11. Z głosowania wyłączony jest Mąż Zaufania i Organizator.
12. Każdy użytkownik portalu może oddać głos maksymalnie na 3 wybrane przez siebie teksty.
13. Nie wolno głosować na własne utwory.
14. Głosujący przesyłają swoje typy na PW do Organizatora (Gloinnen).
15. Raz oddanego głosu nie można zmienić.
16. Ogłoszenie wyników nastąpi 27 stycznia 2013 r. Wówczas wyłoniony zostanie zwycięski tekst, który otrzyma tytuł Supergniota A.D. 2013.
17. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają od Organizatora nagrody-niespodzianki.
18. W sytuacji, gdy kilka utworów zajmie to samo miejsce ex aequo, przewidziana jest dogrywka na zasadach określonych przez Organizatora.
19. Pamiętajmy, że Konkurs na Gniota jest zorganizowany w celach czysto rozrywkowych. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
20. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie Konkursu.

/Organizatorzy.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#2 Post autor: Ania ayalen » 31 gru 2012, 10:46

Boski pomysl Glo, sylwestrowy buziak za to....siebie bym zglosila z tym.tam nie pomne tytulu, obietnica chyba. Koniecznie trzeba cos.nowego wypocic?

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#3 Post autor: Gloinnen » 31 gru 2012, 11:05

Tak, utwór ma być napisany specjalnie na konkurs.

A ja dołączam wierszyk promocyjno-motywacyjny (poza konkursem):

Niech żyje gniot

dziś napiszę sobie gniota
niech z zazdrości
drży hołota

kiedy w wersy absurd schwytam
to utonie
świat w zachwytach

gniot na bańce w niebo wzleci
podziwiajcie
wierszokleci

czas triumfu święci pióro
wszyscy wiedzą
mój gniot górą

drze się z werwą kot na płocie
wiwat wena
sto lat gniocie

pełni szwungu i ochoty
moi mili

PISZCIE GNIOTY
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#4 Post autor: Ania ayalen » 31 gru 2012, 11:14

ooo Kochanie, to jest nie gniot, za madry i za dobry, do pisania gniotow - jak do wszystjkiego trzeba miec talent...przez niektorych zwany beztalenciem.
A przy okazji- co powiedzialabys na nowy pododdzial,, w oparach absurdu''? Czasami glupawka bywa seryjnie zakazna a milej jest smiac sie z siebie usmiechajac do innych, niz odwrotnie, prawda?

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#5 Post autor: Gloinnen » 31 gru 2012, 11:30

przelotem pisze:A przy okazji- co powiedzialabys na nowy pododdzial,, w oparach absurdu''? Czasami glupawka bywa seryjnie zakazna a milej jest smiac sie z siebie usmiechajac do innych, niz odwrotnie, prawda?
Jeżeli chodzi Ci o nowy dział dla twórczości, mamy przecież RADOSNĄ TWÓRCZOŚĆ, gdzie można wklejać najróżniejsze teksty napisane w celach rozrywkowych, wygłupy, satyrę, itp.
Co zaś tyczy się dyskusji pozaliterackich - także tych absurdalnych - zapraszam do działu WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE (tzw. Hyde Park), gdzie można gadać absolutnie o wszystkim, nawet o przysłowiowej dupie Maryni - w granicach dozwolonych przez regulamin portalu.

Glo.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Nalka31
Posty: 873
Rejestracja: 26 mar 2012, 2:13
Lokalizacja: Syreni Gród

Re: KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#6 Post autor: Nalka31 » 03 sty 2013, 8:49

No, no.:D Mam nadzieję, że coś mi się uda i wyrobię się w terminie. Będę miała troszkę czasu na gnioty co coś może się wymyśli. A może sięgnę do archiwum wierszy zakazanych, czyli zamierzchła przeszłość na kompie. :D :D

Na razie pozdrawiam cieplutko.

:vino: :vino: :vino: :vino:
Wiatr kroczy moim śladem. Nie nie kroczy, to ja jestem Wiatr.

********************************************************

nalka31@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#7 Post autor: Ania ayalen » 05 sty 2013, 10:01

Nalka, jakby co sluze wsparciem; wczoraj przejrzalam swoje stare i az mi glos odebralo.Ze zgrozy.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#8 Post autor: skaranie boskie » 05 sty 2013, 21:34

Ależ Aniu, nie wspieraj, tylko - jeśli dotąd niepublikowane - wysyłaj trzy najgorsze do Leona.
W konkursie właśnie o to chodzi, żeby wygrał jak najgorszy wiersz, taki, jakich nie powinno się pisać. To nie jest konkurs na najlepszą satyrę, tylko na najgorszy gniot!

Ja chyba też poszperam w szufladzie. ;)
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Dante
Posty: 663
Rejestracja: 31 paź 2011, 20:48
Lokalizacja: Kraków

Re: KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#9 Post autor: Dante » 07 sty 2013, 17:17

skaranie boskie pisze:To nie jest konkurs na najlepszą satyrę, tylko na najgorszy gniot!
O Zeusie, obym nie wygrał! :crach:

Dodano -- 07 sty 2013, 17:22 --

Proponuję nieco zmienić optyke i rozważyć wersję parodii gniota, satyry na gniota, ot, coś w tym rodzaju .
Czytając zamieszczone wiersze dostrzegam podobne podejście Autorów.


AD
Co partaczowi zajmie trzy strony,
geniusz w trzech słowach pomieści,
dlatego wierszy moich jest mało,
lecz za to ileż w w nich treści
;-)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: KARNAWAŁOWY POETYCKI KONKURS NA GNIOTA

#10 Post autor: skaranie boskie » 07 sty 2013, 20:44

Ja też zauważam podobne podejście, ale założenie konkursu chyba pozostawimy niezmienione, w końcu i tak będziemy rozstrzygać w głosowaniu, więc każdy wybierze własną opcję oceny. Tak myślę, chyba, że organizatorzy mają inne zdanie.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „KONKURSY”