Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1044
Rejestracja: 24 kwie 2012, 9:01
Płeć:

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#1 Post autor: Alicja Jonasz » 15 paź 2017, 9:18

do początku
do poprzedniego
Na szóstą w poniedziałek szefowa zwołała zebranie. Listopad. Rozwidniało się dopiero. Po ulicach hulał wiatr, wwiercał się w każdy zakamarek, z łatwością przenikał przez cienki materiał kurtki, podrywał liście, wirował nimi obłąkańczo, wył i dął. Na zebranie przybyliśmy tłumnie, choć nie obyło się bez nerwów. Każdy miał jakiś powód, by tego ranka pospać dłużej. Czas był jednak nieubłagany. Budzik zadzwonił o piątej.
- Na szóstą? Czy to normalne? Kuźwa - klęła Sabinka, poprawiając makijaż - chyba ją pogięło! Kto robi tak wcześnie zebrania? Cyborg nie baba! Mówię wam, ona zrobiła to specjalnie...
- Sabinka, daj se siana - uspokajała ją Hermenegilda. - Jak usłyszy, gotowa ściągać nas tu już co rano!
- No właśnie, stul pysk! - rzuciła Gienia. - Szczekasz i szczekasz, a ściany mają uszy!
Zrzędziły tak jeszcze przez chwilę, potem umilkły, każda zajęta swoim małym światem. Szelest szeptanych przekleństw mieszał się z wonią perfum, pudru i szminek. Zenobiusz uchylił okno. Do środka natychmiast wdarł się wiatr i zaczął swój czarci taniec. Strącił wszystko z biurek, kartki, karteluszki, kalendarze, fotografie, z impetem rzucił nimi o ścianę, wywrócił kosz i doniczkę z kwiatkiem. Trzasnął drzwiami. Rozległ się huk tłuczonej szyby.
Przyszłam przed czasem. Sprytnie przeskoczyłam nad odłamkami szkła, ominęłam śmieci i grudki ziemi, po czym klapnęłam z westchnieniem na krzesło stojące w ostatnim rzędzie, tuż przy drzwiach do kanciapy, i wsłuchując się w bulgoczący ekspres do kawy, zamknęłam oczy.
Dziadek Stanisław mówił, że to czas jednorożców - podobno o tej porze wychodzą z kryjówek, żeby zatańczyć z wiatrem wśród drzew. Najłatwiej wtedy usłyszeć tętent ich kopyt. Zrywałam się o świcie i biegłam, taka pachnąca snem, między stare dęby. Stawałam boso na polanie, zamykałam oczy i słuchałam. Usłyszeć piękno - nie ma większego szczęścia na ziemi.
do następnego
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, 16:35 przez Alicja Jonasz, łącznie zmieniany 5 razy.
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#2 Post autor: Nula.Mychaan » 15 paź 2017, 11:15

Alicjo lubię to Twoje pisanie. Usłyszeć piękno- ładne :)
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1044
Rejestracja: 24 kwie 2012, 9:01
Płeć:

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#3 Post autor: Alicja Jonasz » 15 paź 2017, 14:06

poniedziałkowe zebrania inspirują :D dziękuję za ten znak, że czytasz! jeśli coś nie gra, wyczuwasz jakiś zgrzyt, pisz śmiało - chyba się nie obrażę :jez: a mnie tej krytyki bardzo trzeba...
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#4 Post autor: eka » 15 paź 2017, 14:19

Dwóch narratorów - super, prowadzenie wątków łatwiejsze, ale trzeba się bardziej pilnować, aby utrzymać ich kompetencje.
7:30 to czas jednorożców? Okey.
7:30 to świt?
:)
Lepiej usłyszeć w sobie niż zobaczyć, tak?
I wiatr w tym pomaga. No ładnie:)

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1044
Rejestracja: 24 kwie 2012, 9:01
Płeć:

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#5 Post autor: Alicja Jonasz » 15 paź 2017, 14:53

Nie miałam litości zrywać ich wcześniej w ten listopadowy poranek :D "we mnie tłucze się się wiatr", a w Tobie? eko, masz rację z tymi kompetencjami :) O, nawet nie wiedziałam, że wprowadziłam dwóch narratorów. Wprowadziłam, tak? Kompletnie tego nie kontroluję :D
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1044
Rejestracja: 24 kwie 2012, 9:01
Płeć:

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#6 Post autor: Alicja Jonasz » 15 paź 2017, 15:04

hm, a więc jakoś to trzeba zmienić, tylko jak... :myśli: A jakby? Hm... :myśli:
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#7 Post autor: eka » 15 paź 2017, 16:36

Nic nie musisz zmieniać, świt w późnym listopadzie chyba jest w tej okolicy czasu.
Pojawi się drugi narrator, gdy bohaterka pierwszoplanowa prowadząca narrację w 1.os. informuje, że przyszła przed czasem.
Czasem, gdy Zenobiusz otwierając okno niechcący powoduje bałagan na biurkach.
Alicja Jonasz pisze:
15 paź 2017, 9:18
Rozległ się huk tłuczonej szyby.
Dopiero po tym fakcie wchodzi narrator pierwszoosobowy, który zgrabnie przeskakuje nad odłamkami szkła.
Trzecioosobowy prowadzi narrację informującą o wydarzeniu sprzed przybycia bohaterki od jednorożców:)

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1044
Rejestracja: 24 kwie 2012, 9:01
Płeć:

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#8 Post autor: Alicja Jonasz » 15 paź 2017, 16:56

Kumam :) Dziękuję, eka :) Piszę tak jakoś spontanicznie i nie zastanawiam się nad tym wszystkim, a powinnam, bo to istotne. Może gdzieś przemycić informację, że to listopad właśnie, hm :myśli: Dajesz mi do myślenia z tym narratorem. Rzeczywiście prześwituje ten trzecioosobowy wszechwiedzący, doprasza się, żeby go uwzględnić...
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#9 Post autor: eka » 15 paź 2017, 17:21

Widzę, że przemycone i okey:)
Sam się uwzględnił.
Ciekawie może być, tylko z info trzeba uważać, kto i co wiedzieć może.

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1044
Rejestracja: 24 kwie 2012, 9:01
Płeć:

Ekspres do kawy cz.XI - Zebranie

#10 Post autor: Alicja Jonasz » 15 paź 2017, 17:40

No tak, bo ten trzecioosobowy to nawet może wszystko wiedzieć, gorzej z tym pierwszoosobowym :D ufff, jakaś powtóreczka z teorii literatury by się przydała :jez: a może nie, bo to samo przyjdzie, gdzieś tam w tej podświadomości siedzi, przycupnęło i w odpowiednim momencie, gdy się mu odpowiednie impulsy pośle, przebudzi się, hm... :myśli: ale powiadasz, eko, że nie jest tak najgorzej z tym moim pisaniem, że da się czytać i w ogóle? pięknie dziękuję za tę Twoją czujność, bycie tu ze mną w tych trudach wykluwania się na świat :kwiat:
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekspres do kawy”