Odważne misie

Wiersze i opowiadania dla najmłodszych czytelników, historyjki, bajki, baśnie.

Moderatorzy: skaranie boskie, eka

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1044
Rejestracja: 24 kwie 2012, 9:01
Płeć:

Odważne misie

#1 Post autor: Alicja Jonasz » 03 sty 2017, 11:07

Tego dnia w przedszkolu było bardzo wesoło. Zaraz po śniadaniu przyszła pani dyrektor, złożyła dzieciom piękne życzenia noworoczne i położyła na biurku niezwykły prezent, dwie pękate koperty. Przedszkolaki aż klasnęły w dłonie z radości, takie duże koperty mogły oznaczać tylko jedno - dwa cudowne, mięciutkie, spragnione przytulania misie. Dwa misie? Tego w przedszkolu jeszcze nie było. Ale fajnie! Dzieci zabrały się za otwieranie pierwszej koperty. Eee, mocno zaklejona! Potrzebne nożyczki. Pani Kasia ostrożnie przecięła papier. Miś Gwiazduś był bardzo nieśmiały, tylko na chwilę wychylił główkę, rozejrzał się, zerknął w prawo, w lewo, do przodu, do góry i hyc z powrotem do koperty. Schował się!
- Oj, miiisiu, miiisiu, nie bój się... Chodź do nas! - wołały dzieci, otwierając drugą kopertę.
O! A to kto?
- Ale malutki! - Roześmiała się Martynka.
- Malutki jak moja łapka - zauważyła Anulka, kładąc misia na dłoni.
Rzeczywiście, koperta duża, a miś niewiele większy od dziecięcej piąstki.
- Zgadłaś, Aniu. Ten miś ma na imię właśnie Łapka! Co prawda jest malutki, ale bardzo odważny - powiedziała pani Kasia.
- Łapka odważny? A jaaa? Ja też jestem odważny! - zawołał Gwiazduś czerwony z zazdrości. - Jestem bardzo ale to bardzo odważny, najodważniejszy na świecie!
- No pewnie, że jesteś odważny - odparła z uśmiechem pani, wyjmując misia z koperty.
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
pallas
Posty: 1554
Rejestracja: 22 lip 2015, 19:33

Re: Odważne misie

#2 Post autor: pallas » 03 sty 2017, 15:29

Misie przyjechały do przedszkola i to aż dwa, to dzieciaki usiały mieć uciechę. Wiem, że tekst dla dzieci, ale to "Ale fajne" trochę magię zaburza albo w cudzysłów wstawił, bo to okrzyk dzieci, wtedy będzie lepiej brzmieć. Misiu Gwiazduś coś zazdrosny, oj, ten miś. Łapka mały, ale wielkim duchem.

Piotr :)
Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie.
/Dante Alighieri - Boska Komedia/

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: Odważne misie

#3 Post autor: eka » 04 sty 2017, 18:22

:) zdrowa zazdrość.
Pięknie oswajasz.

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1044
Rejestracja: 24 kwie 2012, 9:01
Płeć:

Re: Odważne misie

#4 Post autor: Alicja Jonasz » 06 sty 2017, 9:41

Staram się, choć o świecie maluchów wiem tyle, co o kwantach energii świetlnej:) Dziękuję, eko:)
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

ODPOWIEDZ

Wróć do „UTWORY DLA DZIECI”