Juzes Benea

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
JuzesBenea

Juzes Benea

#1 Post autor: JuzesBenea » 21 lut 2017, 16:47

Tytuł: Juzes Benea.

الكرسى الرسولى

Grafika rysowana ołówkami, przedstawia świętą postać, która jest schylona ku lewej strony, w rogu dolnym prawym jest delfin. Po lewej stronie u góry słońce. Kwiaty i inne detale. Rysowałem ją około miesiąca wiele godzin pracy. Format A3. Niestety scan A4. Wiec trochę brakuję na niej. Lecz wiem gdzie jest kiedyś, się upomnę i pokarzę całość . Grafika doceniona mianem ikony w galerii. Pamiętajmy, że na oryginale jest część duszy. Więc emocje są większe, kiedy patrzymy w oryginał. Zapewniam...

Rok 2010. Sława, Wrocław, Dąbrowa Górnicza, Kraków.

-- 21 lut 2017, 19:04 --

http://www.osme-pietro.pl/grafika-f95/j ... 23777.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Juzes Benea

#2 Post autor: lczerwosz » 21 lut 2017, 19:19

JuzesBenea pisze:o tak jak z moją twórczością literacką, trudne może niecodzienna lub ponadzmysłowa nie na te czasy. Nie wiem
A ja już wiem.
Pierwsze opowiadanie najbardziej odlotowe. Zapanowałeś nad moimi emocjami. Eka bardzo źle oceniła. I przyznaję, miała sporo racji. Następne opowiadania i wiersz - właściwie beznadziejne. I literacko i gramatycznie.
Natomiast grafika - rewelacja. Szkoda, że taki mały wymiar. Postaraj się wklejać nieco (ale nie bardzo) większe.
Ja już wcześniej przeszukiwałem internet w poszukiwaniu Twojej twórczości. Zanim zostałeś aktywowany. I znalazłem kilka bardzo ciekawych obrazów. Niewykluczone, że to jest Twój najlepszy środek artystycznego wyrazu.
Opublikuj więcej. Tylko z ograniczeniem na dwa dziennie. Dziś miało już nic nie być.
Popraw sobie pokarzę na pokażę. To nie jest od pokarać tylko od pokazywać. Włącz słownik języka polskiego do przeglądarki, który w tym przypadku nic nie da.

JuzesBenea

Re: Juzes Benea

#3 Post autor: JuzesBenea » 21 lut 2017, 19:29

Przyznam, te ostatnie teksty, są jakie, są no i nawet podam bym ci dłoń. A Co do "Duszy" zawstydził bym was, uwierzcie:) Inne serce wiesz, niesyty dom inny no i Bóg niż wasz, być może dlatego reagujecie w takowy na piętnujący sposób , zresztą nie ważne. Dziękuję za opinię i powiem tak: faktycznie więcej spędzam czasu przy płótnie, a piszę bo piszę i już.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Juzes Benea

#4 Post autor: lczerwosz » 21 lut 2017, 22:11

JuzesBenea pisze:الكرسى الرسولى
A jak to przetłumaczyć, wychodzi mi z tłumacza Google'a, że to jest Stolica Apostolska. Jak to się ma do inności Boga. Nie musisz odpowiadać, to ciekawość.

Awatar użytkownika
EdwardSkwarcan
Posty: 2660
Rejestracja: 23 gru 2013, 20:43

Re: Juzes Benea

#5 Post autor: EdwardSkwarcan » 22 lut 2017, 23:26

Podziw :)
:beer: :beer: :beer:

elka

Re: Juzes Benea

#6 Post autor: elka » 23 lut 2017, 13:12

Malunek, czy jak kto woli - grafika, w ogóle mi się nie podoba i zachodzę w głowę, że komuś chciało się to rysować codziennie, po parę godzin, przez miesiąc. Jest to tak ''zapaćkane'', że pewnie tyle samo czasu trzeba, żeby to po kawałku ''rozebrać''. Jednak biłabym brawo za cierpliwość.

Leszek odczytał z tych znaczków, że chodzi o Stolicę Apostolską, biorąc pod uwagę Twój komentarz o ''innym Bogu'', Ten rysunek, przepraszam grafika, może wobec tych danych, odnosić się do inwazji, właśnie na Stolicę Apostolską, co jest zapisane w Koranie, chyba jako priorytet.
JuzesBenea pisze: przedstawia świętą postać, która jest schylona ku lewej strony, w rogu dolnym prawym jest delfin. Po lewej stronie u góry słońce. Kwiaty i inne detale
Dla wtajemniczonych, to pewnie prościzna, dopatrzeć się z tych symboli - obrazu, czy przesłania. :myśli:

Pozdrawiam.elka.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Juzes Benea

#7 Post autor: lczerwosz » 23 lut 2017, 20:03

elka pisze:Malunek, czy jak kto woli - grafika, w ogóle mi się nie podoba i zachodzę w głowę, że komuś chciało się to rysować codziennie, po parę godzin, przez miesiąc. Jest to tak ''zapaćkane'', że pewnie tyle samo czasu trzeba, żeby to po kawałku ''rozebrać''. Jednak biłabym brawo za cierpliwość.

Leszek odczytał z tych znaczków, że chodzi o Stolicę Apostolską, biorąc pod uwagę Twój komentarz o ''innym Bogu'', Ten rysunek, przepraszam grafika, może wobec tych danych, odnosić się do inwazji, właśnie na Stolicę Apostolską, co jest zapisane w Koranie, chyba jako priorytet.
JuzesBenea pisze:przedstawia świętą postać, która jest schylona ku lewej strony, w rogu dolnym prawym jest delfin. Po lewej stronie u góry słońce. Kwiaty i inne detale
Dla wtajemniczonych, to pewnie prościzna, dopatrzeć się z tych symboli - obrazu, czy przesłania. :myśli:

Pozdrawiam.elka.
A Ty doszukałaś się w tym rysunku inwazji? Ciekawe. A właściwie przerażające, prowokujące a na pewno nieuprawnione.

elka

Re: Juzes Benea

#8 Post autor: elka » 23 lut 2017, 20:33

Niczego się nie dopatrzyłam z tego rysunku i w tym pewnie problem... bo bardzo chciałam się czegoś dopatrzeć, skoro autor tyle czasu mu poświęcił.

Gdyby nie Twoja sugestia o Stolicy Apostolskiej, na pewno nie miałabym takich skojarzeń.

A teraz mnie zabij, bo przeczytałam Koran!

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Juzes Benea

#9 Post autor: skaranie boskie » 23 lut 2017, 21:49

elka pisze:A teraz mnie zabij, bo przeczytałam Koran!
To akurat Ci się chwali.
Warto czytać, bo raz zdobyta wiedza przydać się może zawsze.
Jeśli przeczytałaś Koran, to zapewne wiesz, że nie uczy on agresji. Uczą go ludzie. W twojej religii też są tacy, tylko przywykłaś do nich i tego nie zauważasz, jak może i wielu muzułmanów nie zauważa, że ktoś próbuje nimi manipulować.
Jeżeli nasz Użytkownik przybrał dość kontrowersyjny nick, to też można zareagować dwojako. Zgłosić w prokuraturze podejrzenie obrazy pewnych uczuć, bądź zastanowić się, dlaczego go przyjął.
Tak samo z obrazkiem.
Elka wyciągnęła takie wnioski, do jakich (niejako z urzędu) obliguje ją przynależnośc religijna i uprzedzenie, o którym wiemy z opisu jej wcześniejszych przygód. A gdyby odrzuciła to wszystko i spojrzała na grafikę obiektywnie, na pewno zauważyłaby coś przeciwstawnego.
Chyląca się postać, to umęczony prorok. Nieważne, Mahomet, czy Jezus - islam szanuje obu. Dlaczego umęczony? Ano dlatego, że ludzie ludziom... wbrew temu, czego obaj uczyli.
Do tego, w eksponowanym, choć ubocznym miejscu pojawia się delfin. Symbol inteligencji. Resztę niech każdy dopowie sobie sam, zgodnie z własnym sumieniem, rozumem, wiarą, czy czym tam chce.
A jak już dopowie, to niech się zwyczajnie napije :beer: :beer: :beer:
Jeśli to konieczne - zamiast.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

elka

Re: Juzes Benea

#10 Post autor: elka » 23 lut 2017, 22:14

skaranie boskie pisze: Elka wyciągnęła takie wnioski, do jakich (niejako z urzędu) obliguje ją przynależnośc religijna i uprzedzeni
Elka wyciągnęła takie wnioski, ponieważ zmyliła ją ta Stolica Apostolska i za to Leszek powinien oberwać, że napisał.

Czytałam jeszcze o Buddzie, interesują mnie różne religie.

Nie było moim zamiarem obrazić kogokolwiek, ale po Waszych reakcjach okazuje się, że mogłam. :myśli:


Nie słuchaj ich Juzes, Ty sobie twórz jak lubisz, ja się nie znam na sztuce. Czasami coś mi się podoba, a czasami wcale. Pokaż jakiś inny rysunek, może dotrze i do mnie.

Pozdrawiam i jak kogoś obraziłam, to przepraszam, nie było to moją intencją.elka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „GRAFIKA”