lustro?

Prosimy o powstrzymanie się od wklejania prywatnych zdjęć w stylu "u cioci na imieninach."

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: lustro?

#11 Post autor: Gloinnen » 27 lut 2012, 14:35

Nilmo pisze: I mam nadzieję iż rozumiesz że moja mała prowokacja. miała na celu sprowokowanie takich wniosków.
Jeśli chodzi o fotografowanie ludzi (i teraz nie mówię o pamiątkowych fotkach z wakacji czy urodzin) - to chyba nie ma tutaj tematów tabu, przynajmniej dla mnie. Warte uwiecznienia są wszelkie aspekty człowieczeństwa, a jedyną wytyczną jest odpowiedź na pytanie: jak to zrobić najtrafniej i tak, aby zainteresować odbiorcę, zmusić go do myślenia, wzbudzić w nim jakiś niepokój, wyrwać z intelektualnej inercji.
Dotyczy to zresztą nie tylko sztuki wizualnej, ale także wierszy, prozy, itp.
Wydaje mi się, że istotną sprawą, jeśli chodzi o estetykę, jest cel, w jakim powstaje "dzieło". Bo epatowanie turpizmem dla samego tylko "zrobienia odpowiedniego wrażenia" jest rzeczywiście niesmaczne. Chodzi o to, aby coś opowiedzieć swoją pracą, coś przekazać ponad pozorami oczywistości.

Pozdrawiam dyskutujących,
:rosa:

Glo.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Nilmo

Re: lustro?

#12 Post autor: Nilmo » 27 lut 2012, 16:26

To chyba oczywiste, tak jak jak oczywistym nonsensem jest pokazywanie np. zdjęcia Twojej mamy komuś, kto mówi że nie lubi zdjęć staruchów. Wszak sztuka opiera się na wrażliwości, prawda?

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: lustro?

#13 Post autor: Gloinnen » 27 lut 2012, 17:37

Nilmo pisze: Wszak sztuka opiera się na wrażliwości, prawda?
A nie działa to w obie strony, Nilmo?
Wrażliwość odbiorcy/wrażliwość Autora - a gdzieś do tego wspólny mianownik - po prostu wrażliwość jednego człowieka na drugiego...
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: lustro?

#14 Post autor: Alek Osiński » 28 lut 2012, 0:24

Gloinnen pisze:Ja osobiście bardzo nie lubię, gdy jakakolwiek ludzka ułomność - jak chociażby wymieniona przez Ciebie starość - budzi w kimś wstręt. To znaczy może nie tyle samo budzenie wstrętu, bo na to wpływu nie mamy - ale mówienie o tym - już mi się nie podoba.
Zapewne jest to w jakimś sensie naturalny odruch. Tym niemniej jednak wkurza mnie wpisywanie tego podświadomego instynktu w kategorie estetyczne. To jest, ośmielę się nazwać - nieludzkie. Odczłowieczone pojmowanie drugiej osoby jak przedmiotu, podlegającego ocenie według kryteriów estetyki. Zapominamy przy tym, że jest to właśnie osoba, która fizyczności sobie nie wybrała. I nie można w żaden sposób wykluczać jej z jakichkolwiek interakcji międzyludzkich ze względu tylko i wyłącznie na własne gusta i upodobania.
Jak słucham takich wypowiedzi Glo, to wraca we mnie wiara w człowieka, tak trzymaj :ok:
a zdjęcie fajne

atma
Posty: 116
Rejestracja: 05 mar 2012, 6:35
Kontakt:

Re: lustro?

#15 Post autor: atma » 06 mar 2012, 14:54

Za sytuacyjność zdjęcia plus - nie wiem czy było ustawiane, jeśli tak - nie widać tego, wygląda na naturalne a minka dziecka wiele mówi. Za jakość zdjęcia niestety minus - ubranko jest prześwietlone. Czasami jednak trudno tego uniknąć. zdjęcie samo w sobie powoduje uśmiech.
Ostrość zdjęcia - widzę lekko rozmazane, ale to może być np. kwestia wklejenia w jpg zamiast w png. Przy jpg warto wyostrzyć przed wklejeniem, bo traci się na jakości - zwyczajnie. Dla mnie osobiście nie ma znaczenia w jakim wieku przedstawiana jest osoba - uwielbiam zmarszczki osób starszych - one opowiadają całe historie i w starości widzę piękno, piękno jest też w dzieciach - kwestia jedynie -widzenia i pokazania :)
Cóż z tego, że słoń silny, jeśli sam przynosi łańcuch, którym go wiążą

ODPOWIEDZ

Wróć do „FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA”