Mój parapet...

Prosimy o powstrzymanie się od wklejania prywatnych zdjęć w stylu "u cioci na imieninach."

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

Wiadomość
Autor
ELKA

Re: Mój parapet...

#11 Post autor: ELKA » 17 gru 2015, 0:07

Bronek, tu rządzi Leszek i on decyduje, co jest dobre, a co nie i jego powinieneś słuchać...

Pozdrawiam.elka.

bronmus45

Re: Mój parapet...

#12 Post autor: bronmus45 » 17 gru 2015, 0:14

@lczerwosz
...
...a ja byłem przekonany, że tutaj rządzi PATKA, bo to przecież ta osoba sprowadziła mnie do parteru... :gil:

- pożyjemy, zobaczymy - dobranoc - 3msie..!!!

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Mój parapet...

#13 Post autor: lczerwosz » 17 gru 2015, 0:18

nie decyduję, a radzę, jak umiem
i już dłużej tego nie będę robić
dobrej nocy.

ELKA

Re: Mój parapet...

#14 Post autor: ELKA » 17 gru 2015, 0:31

lczerwosz pisze:nie decyduję, a radzę, jak umiem
i już dłużej tego nie będę robić
Dlaczego? Boisz się Patki ?

bronmus45

Re: Mój parapet...

#15 Post autor: bronmus45 » 17 gru 2015, 7:49

lczerwosz pisze:
lczerwosz pisze:Myślę, że teraz, jak jest ich sześć, można je potraktować jako jedną kompozycję.
Scal je, jak pisałem i wklej ponownie - jako jedno zdjęcie.
http://www.irfanview.com/
:)
Scalić / skleić to żaden problem. Tylko, że... Strona przyjmuje do publikacji jedynie rozmiar (szerokość) x 250
Wyobraź więc sobie trzy fotki obok siebie.. Wielkość znaczków pocztowych

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Mój parapet...

#16 Post autor: lczerwosz » 17 gru 2015, 9:15

bronmus45 pisze:Scalić / skleić to żaden problem. Tylko, że... Strona przyjmuje do publikacji jedynie rozmiar (szerokość) x 250
To zależy od gęstości upakowania. Monitory mają zazwyczaj do 1920 pikseli poziomo w rozdzielczości HD, a często 1024, na obraz pozostaje jakiej 70% przestrzeni strony.
Zobacz obrazek http://www.osme-pietro.pl/malarstwo-rys ... 19551.html -jest dostatecznej wielkości a nie ma więcej jak 600 x 800 pikseli i wszedł na stronę bez problemu.

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Mój parapet...

#17 Post autor: Patka » 17 gru 2015, 9:16

Wybacz, Leszku, że się pośpieszyłam z reakcją. Nie wiedziałam, że chodzi ci o scalenie, a tylko za uznanie zdjęć za jakby cykl, gdzie kolejne fotografie są dopełnieniem poprzednich. Uznałam, że twoja zgoda na wiele zdjęć w jednym temacie jest sprzeciwieniem się zasadom panującym w temacie, do którego wcześniej zalinkowałam.

Dla jasności też - przy usuwaniu zdjęć zostawiłam jedno. Usunął je dopiero autor.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Mój parapet...

#18 Post autor: lczerwosz » 17 gru 2015, 9:44

To był pierwszy dzień nowego autora na forum. I od razu spust zimnej wody. Ja też go instruowałem odnośnie linkowania źródeł do obcej grafiki. Więc chciał opublikować swoje.
Gołębie w cyklu zdjęć wydały mi się ciekawe. Scalone w jeden plik, czy nie - wszystko jedno, małego formatu, ułożone specjalnie, z zaprojektowanymi odstępami stanowiły całość i tak je oceniałem.
Myślę, że dojdziemy teraz do porozumienia z autorem odnośnie re-publikacji. Dziękuję Patko.

bronmus45

Re: Mój parapet...

#19 Post autor: bronmus45 » 17 gru 2015, 10:01

lczerwosz pisze:
bronmus45 pisze:Scalić / skleić to żaden problem. Tylko, że... Strona przyjmuje do publikacji jedynie rozmiar (szerokość) x 250
To zależy od gęstości upakowania. Monitory mają zazwyczaj do 1920 pikseli poziomo w rozdzielczości HD, a często 1024, na obraz pozostaje jakiej 70% przestrzeni strony.
Zobacz obrazek http://www.osme-pietro.pl/malarstwo-rys ... 19551.html -jest dostatecznej wielkości a nie ma więcej jak 600 x 800 pikseli i wszedł na stronę bez problemu.
...to jednak przeliczyłem swoje siły. Myślałem o prostym sklejaniu za pomocą programu PhotoScape, ale tam wielkości się dodają, a ja nie umiem ich upakować gęściej. 3x250 = 750, a takiego rozmiaru strona "nie łyknie"...

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Mój parapet...

#20 Post autor: lczerwosz » 17 gru 2015, 10:09

900 x 600 i działa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA”