stacyjka

Prosimy o powstrzymanie się od wklejania prywatnych zdjęć w stylu "u cioci na imieninach."

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
zimny grog
Posty: 239
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:30

stacyjka

#1 Post autor: zimny grog » 23 lut 2016, 20:23

tu pociągi już się nie zatrzymują
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: stacyjka

#2 Post autor: lczerwosz » 23 lut 2016, 22:03

a dlaczego nie?
promieniowanie? ultra-zielone?

zimny grog
Posty: 239
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:30

Re: stacyjka

#3 Post autor: zimny grog » 23 lut 2016, 22:28

a bo, osobowe zlikwidowali na tej trasie, towarowe zaś nic tu nie mają do wyładowania
promieniowanie żadne, ot manewry suwakiem. jeżeli taka forma nie jest odpowiednia
dla wymagań estetycznych moderacji proszę napomknąć, a bez urazy jakiejkolwiek przestanę wklejać
owe produkty.
z szacunkiem St. M.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: stacyjka

#4 Post autor: lczerwosz » 23 lut 2016, 22:35

;) ale ja sobie zażartowałem przecież, przepraszam.
Kolorek, istotnie, jak sie teraz mówi, zajebisty. Ale to nie jest wada. Zdjęcie robi się niezwykłe. Ale przez to powstaje w głowie pytanie - dlaczego. Co nam to mówi, jak działa na odbiór. To jest tak samo, jak z wierszem. Użycie dowolnego środka artystycznego powoduje reakcję odbiorcy. Może tak być, że niezaspokojoną.
A co do zaniechania PKP z eksploatacji stacji, torów, taboru - jest to oburzające, to cofanie cywilizacyjne.

zimny grog
Posty: 239
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:30

Re: stacyjka

#5 Post autor: zimny grog » 24 lut 2016, 8:21

no to nie wyczułem "perskiego" :sorry:
poniekąd zrozterkowany jestem odrobinę, czy obrazy które tu wklejam mieszczą się jeszcze w konwencji klasycznego zdjęcia. z drugiej strony wychodzenie poza ramy reguł przywilejem twórcy :myśli:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Re: stacyjka

#6 Post autor: Gorgiasz » 24 lut 2016, 13:16

Fajne, żółte takie. Daje ciekawy efekt z kadmowym błękitem nieba (przynajmniej na moim ekranie). :ok:

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: stacyjka

#7 Post autor: iTuiTam » 24 lut 2016, 17:12

Hmm, wedlug mnie, i nie tylko mnie, to nie jest fotografia. Obraz, jaki pokazales mozna nazwac 'obrazem cyfrowym', 'grafika komputerowa', czy tp., jednak to nie jest zdjecie.
Wydaje mi sie, ze juz podobnie komentowalam inne Twoje zdjecie.

Jezeli do osiagniecia efektu uzyto specjalnego filtru w czasie robienia fotografii, lub specjalnej funkcji aparatu, wtedy mozna wynik takiej manipulacji nazwac fotografia. W przypadku manipulacji przy uzyciu komputera, efektem jest cyber-sztuka.

Mysle, ze obraz powinien sie znalezc w dziale grafiki komputerowej.
W swoim komentarzu napisales
poniekąd zrozterkowany jestem odrobinę, czy obrazy które tu wklejam mieszczą się jeszcze w konwencji klasycznego zdjęcia. z drugiej strony wychodzenie poza ramy reguł przywilejem twórcy


W dziale grafiki nie bedziesz przezywal rozterek. I nie, to co pokazales, nie jest klasycznym zdjeciem. Klasyczne zdjecie to graf swiatlem, stad sama nazwa: foto-grafia.

"If you're interacting primarily with a computer to bring forth your art, you're not a photographer. You're something else--a cyberartist." http://www.apogeephoto.com/feb2011/dell22011.shtml

Czemu dodaje tu swoje 3 cento-grosze? Od wielu lat zajmuje sie i fotografia i cybergrafia, czy cyber-sztuka, troszke wiem na ten temat, wiec sobie pomyslalam, ze sie tym podziele.

Polecam rozmaite artykuly na ten temat, eseje, publikacje. Pogooglaj, jest cale morze takich informacji w Internecie. Nie bedziesz wtedy przezywal rozterek.
:)
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

zimny grog
Posty: 239
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:30

Re: stacyjka

#8 Post autor: zimny grog » 24 lut 2016, 18:56

Gorgiasz pisze:Fajne, żółte takie. Daje ciekawy efekt z kadmowym błękitem nieba (przynajmniej na moim ekranie). :ok:
skoro zafajniło w takiej kolorystyce to u autora spowodowało zafatyskcjowanie twórcze ;)

iTuiTam pisze: W dziale grafiki nie bedziesz przezywal rozterek. I nie, to co pokazales, nie jest klasycznym zdjeciem. Klasyczne zdjecie to graf światłem, stad sama nazwa: foto-grafia
madam skłonnym zgodzić się z takim dictum i wziąć do serca rady Twoje :myśli:

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: stacyjka

#9 Post autor: eka » 27 lut 2016, 8:48

Ozłocona jasną przeszłością - melancholijna teraźniejszość.
"Czytam" Twoje zdjęcia jak wiersze. Kolor może być poezją, a przynajmniej ją podkreślać w pejzażach.
-------------------------------------
Dla mnie super. Ale prawda, to prawda, że poza łapaniem chwili w obiektywie, nic więcej nie umiem.
:)

zimny grog
Posty: 239
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:30

Re: stacyjka

#10 Post autor: zimny grog » 27 lut 2016, 15:20

eka pisze:Dla mnie super. Ale prawda, to prawda, że poza łapaniem chwili w obiektywie, nic więcej nie umiem.
więc tę uchwyconą chwilę staram się "nowoczesną techniką" pod poetyzować. myślę że to nadaje onej chwili odrobinę niezwykłości. pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA”