Wał Pomorski - bunkier w Szczecinku

Prosimy o powstrzymanie się od wklejania prywatnych zdjęć w stylu "u cioci na imieninach."

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bronmus45

Wał Pomorski - bunkier w Szczecinku

#1 Post autor: bronmus45 » 25 wrz 2016, 17:18

Wał Pomorski x 900.JPG
Pozostały i obecnie zagospodarowywany dla zwiedzających element Wału Pomorskiego. Niegdyś obsypany wokół piaskiem. Widać było jedynie wieżyczkę strzelniczą, wystającą nieco ponad teren. Piasek wykorzystywano przez wiele lat do odbudowy (budowy) Szczecinka. Potężny blok żelbetonowy w towarzystwie kilku rodzajów uzbrojenia z tamtego okresu służy obecnie ciekawym historii tych ziem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Wał Pomorski - bunkier w Szczecinku

#2 Post autor: lczerwosz » 25 wrz 2016, 23:15

Oczywiście chwalebna pielęgnacja historii, ale fotografia artystyczna to nie jest. Zdjęcie jest zupełnie banalne. Wprawdzie nie u cioci kloci na imieninach, tylko plener, ale co z tego.
http://www.osme-pietro.pl/fotografia-ar ... t9115.html

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Re: Wał Pomorski - bunkier w Szczecinku

#3 Post autor: alchemik » 26 wrz 2016, 1:18

Ja tam widzę coś artystycznego, mianowicie T-34. Artystyczna, sowiecka puszka na gąsienicach.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

bronmus45

Re: Wał Pomorski - bunkier w Szczecinku

#4 Post autor: bronmus45 » 26 wrz 2016, 6:30

lczerwosz pisze:Oczywiście chwalebna pielęgnacja historii, ale fotografia artystyczna to nie jest. Zdjęcie jest zupełnie banalne. Wprawdzie nie u cioci kloci na imieninach, tylko plener, ale co z tego.
http://www.osme-pietro.pl/fotografia-ar ... t9115.html
W poprzednim, prezentowanym przeze mnie zdjęciu zabrakło Ci obiektów (schronów) przynależnych do Wału Pomorskiego - uznałeś to za błąd.
Na tym zdjęciu - sprowokowany Twoją wypowiedzią zamieściłem takowy obiekt, nawet z "przynależnościami" w rodzaju czołgu i armaty - też źle...

Zgadzam się z Tobą, że to nie jest fotografia artystyczna, ale...

Tak się składa, że na temat fotografiki artystycznej już dyskutowaliśmy w grudniu zeszłego roku na stronie "Nasze forum". Do dyskusji włączyły się również inne osoby, nawet sam @skaranie boskie. Temat zawisł na wymyśleniu tytułu cyklu, który miał powstać. Ja sam zaproponowałem "Foto Tematy" lub "W moim obiektywie". Propozycje były różne. I na tym owa sprawa "zawisła". Tobie natomiast proponuję powrót do lektury tejże dyskusji, która rozpoczęła się w dniu 17 grudnia zeszłego roku w dziale "Nasze Forum", oraz do zobowiązań tam podjętych...
A Ty, jako opiekun tego działu...

Coffee Creeper
Posty: 117
Rejestracja: 09 gru 2011, 11:33
Lokalizacja: Bemowo

Re: Wał Pomorski - bunkier w Szczecinku

#5 Post autor: Coffee Creeper » 19 lis 2016, 0:49

Niech by to był i reportaż. Ale nic się na zdjęciu nie dzieje, nic nie przykuwa uwagi. Wlazłbym na ten czołg i starał się fotografując fortyfikacje pokazać w kadrze fragment wieży tak by stworzyć złudzenie że to ktoś z jego załogi robił zdjęcie, do tego ziarnista fotka w czerni i bieli...

Henryk VIII
Posty: 1739
Rejestracja: 01 paź 2013, 17:40

Re: Wał Pomorski - bunkier w Szczecinku

#6 Post autor: Henryk VIII » 24 sty 2017, 10:24

Jak dla mnie - ważne foto, bo kawałek historii. Poza tym zieleń, co sprawia, że uświadamiamy sobie odległość w czasie pewnych zdarzeń, które (zielenią) zarosły... Ale to auto! Nie da się jakoś przykombinować i wyciąć? :smoker:
h8

ODPOWIEDZ

Wróć do „FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA”