CZ.III

Prosimy o powstrzymanie się od wklejania prywatnych zdjęć w stylu "u cioci na imieninach."

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Stanlejs

CZ.III

#1 Post autor: Stanlejs » 19 paź 2016, 14:09

WSPOMNIENIE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: CZ.III

#2 Post autor: lczerwosz » 19 paź 2016, 17:09

W części czwartej będą upiłowane rękawiczki w kolorze czerwieni?
Można powspominać.

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: CZ.III

#3 Post autor: eka » 19 paź 2016, 18:34

Nie. Piła nad balonikami.
Masakrowanie przyszłości z horyzontu zdarzeń roku wpisanego na obiektach cz.I.

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Re: CZ.III

#4 Post autor: alchemik » 19 paź 2016, 18:55

Proszę, nie ironizujcie z wizjonerskich kompozycji.
Na wskroś współczesne, technologiczne, a jednocześnie wskazujące na człowieka czynu. Przypuszczam, że właściciel piły pochodzi z Teksasu.
Gloryfikacja zwykłego człowieka, robotnika.
Baloniki symbolizują niewinność, wznoszenie oraz energię słoneczną.
Przypuszczalnie zawierają hel, który jest produktem fuzji atomowej wodoru.

Zwróćcie uwagę, jak przesunięcie rekwizytów z zewnętrza do wnętrza, umieszczeniu na narzędziu mechanicznym, napędzanym energią elektryczną, zmienia wymowę dzieła. Piła nie jest spalinowa, co świadczy o dbaniu o czystość atmosfery.
Ja myślę, że ten cykl, to marzenie o zimnej fuzji, hipotetycznym źródle nieograniczonej ilości czystej energii.
Kompozycja pięknie wpisuje się w szare tło betonu, w postaci kostki brukowej, nadającej powtarzalność i cykliczność w kwantowej nieoznaczoności.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: CZ.III

#5 Post autor: eka » 19 paź 2016, 19:02

Sorry, Autorze powyższego postu.
Ja nie ironizowałam.

Stanlejs

Re: CZ.III

#6 Post autor: Stanlejs » 19 paź 2016, 21:08

Nie zdradzę dziś kolejnych części mojego dzieła.

Alchemiku ciekawa interpretacja. Otarłeś się swoimi bardzo wnikliwymi spostrzeżeniami o mój przekaz.
Bardzo spodobało mi się odniesienie do źródeł energii. Prąd - prastare i nieekonomiczne źródło energii. Na ziemi jednak mocno wypiera jeszcze prymitywniejsze źródła.
Na planecie, z której pochodzę prąd przestał być produkowany ponad 2 miliony lat temu. Nasze organizmy doszły w swojej ewolucji do momentu, w ziemskim języku (w oryginalnym języku jest to nie do zapisania w żadnym z ziemskich alfabetów) można to przetłumaczyć na "kresowe wykorzystanie atomów scalonych", które polega na indywidualnym wytwarzaniu energii poprzez przeprowadzanie w swoim organizmie różnego rodzaju reakcji. Obrazując to, mój pojazd kosmiczny zasilam w całości ja, wykorzystując jego możliwości do maksimum. To skomplikowane, więc nie będę wdawał się w szczegóły. Zresztą zgodnie z zapisami mojego kontraktu międzygalaktycznego, nie mogę wpływać na nienaturalny rozwój planet.

Cieszę się, że pierwsza z moich instalacji zainteresowała odbiorców. Jutro kolejne dwie części i zobaczymy jak dalej będą układać się Wasze interpretacje :smoker:

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: CZ.III

#7 Post autor: lczerwosz » 19 paź 2016, 21:51

To prawdziwa sztuka konceptualna.
Wiersze konceptualne też mogą być. :ok:

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Re: CZ.III

#8 Post autor: alchemik » 19 paź 2016, 22:01

A więc, czeka nas, w przyszłości czystej jak dziewica, kontynuacja metafizycznego cyklu dzieł wielkich, niezrozumianych przez gatunek Homo sapiens sapiens.

Nie z Batmanem mamy do czynienia, ale z absolutnie dobrym rodzajem supermana. Alien angelic, rasa biotechnologiczna, która wycofała prąd nawet z wyładowań atmosferycznych.
Być może to pierwowzór anioła, co oznaczałoby, że przedstawiciele tych Aliens odwiedzali Ziemię już wcześniej.
Zaczynam rozumieć symbolikę i metaforykę piły mechanicznej na betonie, przedstawionej w obcej naszemu pojmowaniu kompozycji fotografii artystycznej.

Niecierpliwie czekam na dalsze odsłony.
Przede wszystkim jednak na poezję, bądź prozę pulsarów i kwazarów.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: CZ.III

#9 Post autor: lczerwosz » 20 paź 2016, 0:10

Stanlejs pisze:Jutro kolejne dwie części i zobaczymy jak dalej będą układać się Wasze interpretacje
Może by rozszerzyć tę instalację i układać utwór poetyczny lub prozatorski z odczuć odbiorców. Suma interpretacji może być bardzo ciekawa.

Stanlejs

Re: CZ.III

#10 Post autor: Stanlejs » 20 paź 2016, 9:40

To już nie będzie moja sztuka konceptualna. Ta instalacja jest już gotowa i nic nie chciałbym w niej zmieniać.

Jednak jak najbardziej przy następnej instalacji można popróbować z odczuciami odbiorców wpływającymi na końcowe rozwiązanie dzieła :)

Co do sztuki Ziemian Alchemiku, to większość jest niezrozumiała dla Obcych jak to nazwałeś :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA”