z cyklu "Powrót do miasta"

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

z cyklu "Powrót do miasta"

#1 Post autor: Lucile » 24 wrz 2015, 17:46

Zdjęcie1880.jpg
Z cyklu "Powrót do miasta", wersja II, soft pastel z odrobiną akrylu, płótno, technika własna, oryginalny wymiar 45 x 30 cm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2015, 17:05 przez Lucile, łącznie zmieniany 1 raz.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: z cyklu "Powrót do miasta"

#2 Post autor: lczerwosz » 24 wrz 2015, 18:34

teraz bym się skłaniał do poglądu, że jednak buty, a nie zakonnice, ale kto Cię tam wie.

Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Re: z cyklu "Powrót do miasta"

#3 Post autor: Lucile » 24 wrz 2015, 19:10

Drogi Leszku,
pozwól, że odpowiem tak ;)

niegdyś nosiłam szpilki
nawet...
w sypialni
dzisiaj wkładasz mi na stopy
bambosze
a ja
nie rozumiem
dlaczego?



Dobrego humoru na cały wieczór życzy
bosonoga Lu :rosa:
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Re: z cyklu "Powrót do miasta"

#4 Post autor: Gorgiasz » 24 wrz 2015, 21:37

Bardzo dobry obraz, ciekawie ujęta architektura, wznosi się ku górze, pełna wyrazu i własnego klimatu; patrzy na nas oknem parteru z prawej strony. Ale to lewe, nad drewnianą skrzynką (przypominająca trumnę), nie ma własnej tożsamości, powtarza i przenosi kolor muru. Ślepe przez to takie. I tym razem, dysproporcjonalne postacie, wydają się zbędne.

Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Re: z cyklu "Powrót do miasta"

#5 Post autor: Lucile » 25 wrz 2015, 17:34

Witaj Gorgiaszu,
cieszy mnie Twoja wizyta i wszystkie uwagi. Oczywiście, najbardziej pochwały ;) ale w każde słowo wczytuję się z uwagą, biorę sobie do serca i - jeżeli, wg mnie, są uzasadnione (a najczęściej są!) - staram się poprawić.
Śpieszę też z wyjaśnieniem:
Po pierwsze - zdjęcia moich obrazków wykonuję telefonem komórkowym i to nie najnowszej generacji. Wiem, są raczej kiepskiej jakości, często nie oddają prawdziwych kolorów, nie są porządnie oświetlone i dziwnie spłaszczają obraz. Wiem, wiem - złej tanecznicy... itp.
Po drugie - zresztą powiązane z "po pierwszym" - jeżeli właśnie namalowany przeze mnie obraz ma nietypowe wymiary, trudno mi go w całości sfotografować tak, aby był porządnie wykadrowany (niestety, nie mam też odpowiedniego programu w moim laptopie).
Po trzecie - może, choć trochę, usprawiedliwi mnie załączone poniżej zdjęcie całości tego malunku, który zresztą jest jedną z części tryptyku, należącego z kolei do do uprawianego i ulubionego przeze mnie cyklu "Powrót do miasta".
I jeszcze - po czwarte - "siostrzyczki", czy "zakonniczki" (a nawet, jak dowcipnie mówi o nich lczerwosz, buty, czy jakieś inne obuwie, np. pantofle) są metaforą i czymś w rodzaju mojej sygnatury - świadomie umieszczanej.

Dziękuje pięknie za uważne i wnikliwe spojrzenie.

Przesyłam serdeczności i życzę pogodnego, złoto-jesiennego weekendu :kofe:
Lu :rosa: cile
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
coobus
Posty: 3982
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:21

Re: z cyklu "Powrót do miasta"

#6 Post autor: coobus » 20 paź 2015, 23:33

Lucile pisze:- "siostrzyczki", czy "zakonniczki" (a nawet, jak dowcipnie mówi o nich lczerwosz, buty, czy jakieś inne obuwie, np. pantofle) są metaforą i czymś w rodzaju mojej sygnatury - świadomie umieszczanej.
Te siostrzyczki, to Twój rozpoznawalny znak, przynajmniej w tym cyklu. Niczym posuwająca się z trudem stara kobieta w filmach Kieślowskiego. Sam pomysł ciekawy. A obrazy odkładające się w pamięci. W mojej na pewno. Pozdrawiam, Lucile :bravo:
” Intuicyjny umysł jest świętym darem, a racjonalny umysł - jego wiernym sługą." - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Re: z cyklu "Powrót do miasta"

#7 Post autor: Lucile » 21 paź 2015, 18:14

coobus pisze:Te siostrzyczki, to Twój rozpoznawalny znak, przynajmniej w tym cyklu. Niczym posuwająca się z trudem stara kobieta w filmach Kieślowskiego. Sam pomysł ciekawy. A obrazy odkładające się w pamięci. W mojej na pewno.
Drogi Tadeuszu,
mam nadzieję, że nie masz mi za złe tej poufałości :myśli:

Dziękuję pięknie za miłe słowa i przesyłam
najserdeczniejsze pozdrowienia, jednocześnie
życząc miłego wieczoru
Lu :rosa: cile
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MALARSTWO, RYSUNEK”