martwa natura z lalką

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
datura
Posty: 415
Rejestracja: 02 sie 2014, 9:39

martwa natura z lalką

#1 Post autor: datura » 07 sie 2016, 12:24

olej na płótnie
70x50 cm
2015
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: martwa natura z lalką

#2 Post autor: lczerwosz » 07 sie 2016, 12:55

marwa natura zawsze mi się kojarzy z kwiatami, owocami, niedopitym kieliszkiem wina.
Niechby chociaż zgniły owoc leżał, rozdeptane jabłko.
Nawet śmieci brak na podłodze. Ale czegoś brak. Życia, wszystko porzucone.
Dobre.

datura
Posty: 415
Rejestracja: 02 sie 2014, 9:39

Re: martwa natura z lalką

#3 Post autor: datura » 07 sie 2016, 13:08

Leszku, dziękuję bardzo:) Na mnie też ten obraz tak działa:) To prac ze studiów, nie układałam sama elementów, ale pamiętam, że to była świetna kompozycja (nie ujęłam na obrazie sporej jej części).

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Re: martwa natura z lalką

#4 Post autor: Gorgiasz » 07 sie 2016, 14:05

Ciekawy obraz, dobra kolorystyka, przeciwstawienie płynnej linii styku podłoża i rozrzuconych tkanin ostrym załamaniom na ścianie, stwarzających wrażenie głębi, swoistej trójwymiarowej konstrukcji, bramy, z której wydobywa się światłość. Interesująca gra skosów, bardzo wyraziste krzesło i fragment ciemnej podłogi. Razi tylko Wzgórze (?) ciemnej tkaniny (?) za lalką, faktura nie oddaje materiału, nie bardzo wiadomo co to jest i nie pasuje (wybija się) do całości. No i jeszcze zmiana kąta nachylenia podłogi z prawej strony.

datura
Posty: 415
Rejestracja: 02 sie 2014, 9:39

Re: martwa natura z lalką

#5 Post autor: datura » 07 sie 2016, 14:19

Gorgiaszu, dziękuję serdecznie za komentarz:) Zgadzam się z Twoją opinią odnośnie tych mankamentów. Malowałam ten obraz jakiś czas temu na studiach ( w sumie mój pierwszy z zajęć na uczelni i wtedy wydawał mi się fajny:P) Teraz widzę już w nim błędy, ale i tak go lubię;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „MALARSTWO, RYSUNEK”