senność

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
datura
Posty: 415
Rejestracja: 02 sie 2014, 9:39

senność

#1 Post autor: datura » 10 sie 2016, 10:56

70x100 cm
technika mieszana (tusz, węgiel, pastel) na zagruntowanej tekturze
2014
postać o nietypowych proporcjach, które starałam się uchwycić
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Re: senność

#2 Post autor: Gorgiasz » 10 sie 2016, 11:20

Twarz ciekawa i wyrazista, ale z plastiku, włosy dwuwymiarowe. Zachwiane proporcje: głowa za duża względem korpusu, a dłoń na pierwszym planie względem wszystkiego. Takie deformacje może robić aparat fotograficzny, szczególnie w dłoniach niedoświadczonego amatora (z pominięciem chęci świadomego uzyskania odpowiedniego efektu), ale żeby artysta... :no: Piszesz, że takie było założenie, ale nie wygląda to przekonująco.
Natomiast tło jest wyjątkowo interesujące i właściwie ono przyciąga uwagę; szczególnie łuki zachodzące na pierwszy plan, czyli blat stołu i świetnie wiążące całość, jak również dwa pionowe akcenty z prawej strony, równoważące kompozycję i mogące się kojarzyć ze "zmaterializowanymi" promieniami światła.
Również ciekawa jest kolorystyka, przejście od zimnych do ciepłych tonów. Niepotrzebnie wprowadziłaś trochę ciepłego brązu w leżącą dłoń; gdyby nie to, perspektywa byłaby głębsza, ale i tak lewa strona intrygująco i "niesztampowo" wychodzi do przodu. :ok:

Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Re: senność

#3 Post autor: Lucile » 11 sie 2016, 15:14

Z uwagą przeczytałam komentarz Gorgiasza. Wnikliwa analiza, jak wszystko co robi (na naszym portalu, bo znam Go tylko stąd)
jest pogłębione i przemyślane - warto wczytywać się w Jego słowa.

Ja odbieram Twój obraz nieco inaczej - widzę jego "barwę" oraz atmosferę - i jestem pod wrażeniem.
Rysująca się na twarzy modelki senność, świetnie koresponduje z lewą dłonią, jakby bezładnie położoną na stole.
Prawa z trudem podtrzymuje zbyt dużą głowę, widzę jej wysiłek.
Te łuki i pionowe akcenty w tle, o których pisze Gorgiasz, to dla mnie cienie i może nawet przeżywane sny. Za całość :bravo:
Pozdrawiam :rosa:
Lucile
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MALARSTWO, RYSUNEK”