Król oceanu.

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
JuzesBenea

Król oceanu.

#1 Post autor: JuzesBenea » 22 lut 2017, 7:01

Tytuł: Król Oceanu. (King of ocean.) ملك المحيط.

Niesamowicie pracochłonna praca rysowana ołówkami. Wiele godzin i dni. Format A4. Jest to bez wątpienia moja ulubiona praca. Wrocław 2010. Marzec. Przedstawia Króla, który jest w koronie. z ogonem, którego można dostrzec po prawej stronie grafiki. Jeżeli, go obrócisz do góry nogami ujrzysz kobietę. Król jest otoczony klejnotami bóstw natury z świata. Praca mieszka w Krakowie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Re: Król oceanu.

#2 Post autor: Gorgiasz » 22 lut 2017, 9:50

Króla wprawdzie nie widzę (ogon owszem), kobiety też nie, ale jest sowa i zdziwiony ślimak. Praca bardzo mi się podoba, kiedyś też rysowałem tygodniami coś podobnego - tylko w znacznie większym formacie i były to motywy architektoniczne. Poza tym ciekawy, niebanalny oraz charakterystyczny i zindywidualizowany styl otwierają przed Tobą wiele możliwości; sądzę, że warto kontynuować.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Król oceanu.

#3 Post autor: lczerwosz » 22 lut 2017, 10:10

Bardzo mi się podoba.
Jednakże zastanowiłbym się nad sprawą kompozycji. Bo to dotyczy skuteczności przekazu. We współczesnym świecie ale nie tylko teraz potrzebne jest podzielenie utworu, czym by nie był, na warstwy. Są to tradycyjnie pierwszy i drugi oraz trzeci plan. Czasem dwie warstwy wystarczają. W sztukach wizualnych pierwszy plan widać natychmiast. Przy dalszym patrzeniu widać plan drugi. Trzeci dociera później, nawet o zaprzestaniu oglądania.
Brak takiego kanonu w kompozycji sprawia, że cudze oko nie widzi tego, co autor namalował. Tego można się z czasem doszukać, tak jak na rysunkach z hasłem odkryj 10 szczegółów, np. znajdź 10 jeleni, twarzy itp.
Sugeruję uwypuklenie graficzne pewnych elementów, co uprości i przyśpieszy odbiór. Pozwoli zagłębiać się w treść i sukcesywnie poznawać. Ale i widzowi, który tylko szybko rzuci okiem da przekaz ograniczony do symboli z pierwszego planu.
Wiem, że to nie jest szybkie ani łatwe, nie przerabiaj tego, tylko pomyśl o tym przy nowych grafikach. To skrót myślowy jest potrzebny i ma być on dokonany przez autora a nie przez odbiorcę dzieła.

Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Re: Król oceanu.

#4 Post autor: Lucile » 22 lut 2017, 10:51

Również mi się podoba i podobnie jak Gorgiasz, prawie natychmiast, zobaczyłam sowę i zdziwionego ślimaka, zresztą w towarzystwie otwartej ostrygi i innych mniejszych ślimaczków. Pomimo usilnego wpatrywania się, ani kobiety, ani nawet syreny nie dojrzałam, natomiast, szukając króla, owszem znalazłam koronę, ale ku mojemu zaskoczeniu, zamiast twarzy monarchy - jakakolwiek by nie była - znak zapytania wpisany w okrąg i to bardzo przypadło mi do gustu. Doszukałam się jeszcze symboli władzy biskupiej; pastorału i mitry, oraz wielkiego, dorodnego strąku grochu lub fasoli.

Pomysłowe, pracochłonne, zagadkowe i po prostu ładne.

Pozdrawiam
L.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Gajka
Posty: 1917
Rejestracja: 21 gru 2011, 16:10

Re: Król oceanu.

#5 Post autor: Gajka » 22 lut 2017, 13:13

Pierwsze co zobaczyłam to lalka woodu, a może to jednak syrena, ponieważ posiada ogon. Trzech inteligentów - dwaj lekko wystraszeni, trzeci jakiś taki pokorny, jeszcze - korona, berło, sówka i tłusty aniołek. Mnie się bardzo podobać !

ODPOWIEDZ

Wróć do „MALARSTWO, RYSUNEK”