Martwa natura z kukurydzą

Moderatorzy: lczerwosz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
datura
Posty: 415
Rejestracja: 02 sie 2014, 9:39

Martwa natura z kukurydzą

#1 Post autor: datura » 03 lut 2018, 18:59

Olej na płótnie
50 x 70 cm
2014
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pallas
Posty: 1554
Rejestracja: 22 lip 2015, 19:33

Martwa natura z kukurydzą

#2 Post autor: pallas » 28 lut 2018, 19:59

Użyte barwy uspakajają. Nie są jaskrawe nie krzyczą. Po prostu pokazują rzeczywistość. A ta kukurydza w słoiku może być symbolem człowieka wolnego, lecz uwięzionego. Dlaczego wolnego? Bo słoik nie jest zakręcony. Człowiek ma własne myśli i pomysły, ale czy ktoś go słucha? Z drugiej strony uwięziony, ponieważ nie może się wydostać ze słoika. Człowiek trwa w nim jak w więzieniu, w którym jest mu wygodnie. A reszta to tło, które po prosu jest. I trwać będzie, bo nie widać by się coś miało zmienić.
Tyle ode mnie, choć jak zawsze nadinterpretację. Po prostu tak to czuję i widzę, miło mi było spędzić czas na oglądaniu tego obrazu, a przy okazji nauczyć się kilku rzeczy.

Czekam na następne obrazy,
APS :rosa:
Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie.
/Dante Alighieri - Boska Komedia/

Awatar użytkownika
Paweł D.
Posty: 824
Rejestracja: 14 maja 2017, 13:42

Martwa natura z kukurydzą

#3 Post autor: Paweł D. » 17 mar 2018, 18:32

Mam wrażenie, że nie żałowałaś białej farby... To niedobrze, nie ma dźwięku. Kolory zgaszone, ale w złym znaczeniu, bo niedźwięczne, niepotrzebnie gasiłaś je dodając duże ilości bieli.

Awatar użytkownika
Paweł D.
Posty: 824
Rejestracja: 14 maja 2017, 13:42

Martwa natura z kukurydzą

#4 Post autor: Paweł D. » 17 mar 2018, 18:34

Nad temperaturami popracuj, bo tu wszystko robi wrażenie jakby było w jednym planie, i jeszcze te białe impastowe bliki... Taki trochę "zdechły" ten obraz, nie ma kopa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „MALARSTWO, RYSUNEK”