i słusznie,tak się człowiek staje poetą!Intuicja Cię nie myli w przypadku tego wierszacoobus pisze:Czasami zdaję się na intuicję.
krzyki i szepty
Moderatorzy: eka, Leon Gutner
-
Garga i Panta
- Posty: 39
- Rejestracja: 31 paź 2014, 5:32
Re: krzyki i szepty
prawo moralne we mnie
- coobus
- Posty: 3982
- Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:21
Re: krzyki i szepty
Miło Cię poznać Garga (miło Was poznać - może tak poprawniej_ I dziękujęGarga i Panta pisze:Intuicja Cię nie myli w przypadku tego wiersza
To dobrze, że Qń się nie uśmiał, tylko zadumał. Oczy koni są bardzo mądre. Widać w nich wiele, zadumę także. Dziękuję.Qń Który Pisze pisze:Zanurzyłem się w Twojej poezji, jak w krystalicznie czystej wodzie
” Intuicyjny umysł jest świętym darem, a racjonalny umysł - jego wiernym sługą." - Albert Einstein
- iTuiTam
- Posty: 2280
- Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35
Re: krzyki i szepty
To. o czym mówisz, to jeden sposób na świat onych wielkich.coobus pisze:oni wielcy
a ich głosy spiżowe
zawłaszczają co ich i co twoje
...
wielki świat
pozostawmy tym wielkim
my malutcy w swoim małym spełnieniu
...
Drugi, to szeptem i spokojem tłumu malutkich zagłuszyć spiż i wtłaczane do głów malutkim prawdy. Myślę, że szept milionów może wyciszyć krzyk. Jeśli nie w rzeczywistości, to metaforycznie.
Tytuł istotnie natychmiast skojarzył mi się z filmem Bergmana. Jednak kolejność słów w tytule Twojego wiersza jest oryginalna i ma swoje uzasadnione znaczenie.